Punktów: 0
Średnia biegowa: 0.000 pkt/bieg

Niklas Larsson

ur. 31 marca 1989, Szwecja

Szwedzki zawodnik, który karierę rozpoczął od startów na minitorach. W rozgrywkach ligowych w Szwecji po raz pierwszy pojawił się w 2003, reprezentując barwy Stjarnorny Hallstavik w rozgrywkach Division 2 Ostra. Rok później, utalentowany 15-latek, zaliczył swój debiut w Elitserien w barwach „dorosłego” zespołu z Hallstavik – Rospiggarny. Na pierwsze punkty było jednak jeszcze zbyt wcześnie.

W 2005 roku rozstał się z motocyklem o pojemności 80 ccm, po występie w finale FIM Youth Gold Trophy i rozpoczął regularne starty w klasycznej odmianie żużla. Sięgnął wówczas po srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Szwecji Młodzików. Talentem Larssona zainteresowała się wówczas Elit Vetlanda, do której dołączył przed sezonem 2006. W barwach nowego klubu z Elitserien znów nie udało się zdobyć punktów, ale dzięki dobrej postawie kolegów sięgnął po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Szwecji – jak się później okazało najważniejsze trofeum w swojej karierze.

Na arenie międzynarodowej zaistniał w 2008 roku. Razem z reprezentacją swojego kraju wywalczył w Rawiczu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. W finale był jednak jedynie rezerwowym i na tor nie wyjechał. Szczęścia próbował także indywidualnie. Wystąpił w niemieckim Güstrow w Rundzie Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Zdobył siedem punktów, co pozwoliło mu zająć ósme miejsce. Niestety awans wywalczyło tylko sześciu zawodników. Pojechał także w półfinale Mistrzostw Europy Juniorów w duńskim Fjelsted. Tam również zdobył siedem punktów, ale tym razem dało mu to jedynie dziesiątą pozycję.

W 2008 roku podpisał także swój pierwszy kontrakt w polskiej lidze, z drużyną TŻ-u Lublin. Zespół ten ostatecznie przed startem rozgrywek wycofał się z ligi, a Niklas został wypożyczony do Opola. W opolskich barwach pojechał tylko w jednym, wyjazdowym spotkaniu w Miskolcu. W czterech wyścigach nie udało mu się zdobyć choćby jednego punktu. Walczył jednak ambitnie, przez co dwóch wyścigów nie ukończył.

Karierę kontynuował na torach w rodzimej Szwecji i Finlandii, gdzie dwa lata z rzędu sięgał po medale w rywalizacji ligowej. Indywidualnie jednak prezentował się nie najlepiej i wkrótce zdecydował o zakończeniu swojej kariery.