Punktów: 178
Średnia biegowa: 1.066 pkt/bieg

Norbert Ciomber

ur. 4 kwietnia 1952, Polska

Jego pierwszym sezonem na żużlowych torach był rok 1973. W roku kolejnym, w lidze startował sporadycznie. Brał natomiast udział w eliminacjach do finału Srebrnego Kasku. W dwóch turniejach zdobył łącznie osiem punktów, co dało mu ósmą lokatę, tuż za Leonardem Rabą i przed Janem Koczym z Rybnika. W sezonie ’75 częściej startował w rozgrywkach pierwszoligowych i osiągnął średnią 1,21 na bieg. Wystąpił także w meczu międzypaństwowym pomiędzy juniorskimi reprezentacjami Polski i NRD w Opolu. W tych zawodach na torze pojawił się dwukrotnie, zdobywając cztery punkty.

W kolejnym roku w lidze szło mu podobnie. Walczył także w zawodach o Indywidualne Mistrzostwo Polski, lecz udział zakończył już podczas ćwierćfinału, gdzie z dwoma punktami zajął ostatnie, szesnaste miejsce. W czwórmeczu międzynarodowym we Wrocławiu z udziałem miejscowej Sparty, Kolejarza Opole, ROW-u Rybnik i szwedzkiej Vargarny Norrkoeping wywalczył dla opolskiego zespołu osiem punktów w czterech startach, tyle co najskuteczniejszy z Opolan w tych zawodach – Marian Witelus. Znacznie bliżej awansu do półfinału IMP był rok później, kiedy podczas ćwierćfinału w Tarnowie zajął dziewiąte miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Mimo tego wystąpił w półfinale w Lesznie, ale tam z zaledwie jednym punktem zajął ostatnią lokatę.

Rok 1978 był dla niego najlepszym pod względem rozgrywek ligowych. Ze średnią biegową 1,50 był szóstym zawodnikiem Kolejarza pod względem średniej. Ponownie zajął dziewiąte miejsce w 1/4 IMP. Pojechał też w ćwierćfinale Złotego Kasku, ale na torze w Rzeszowie wyprzedził tylko innego z zawodników z Opola – Ryszarda Rogulę.

Niespodziewanie po sezonie ’78 opuścił Opole, przeprowadzając się do RFN-u. Tam kontynuował starty na żużlu, występując w lidze, indywidualnych mistrzostwach kraju czy nawet eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata. W 1980 roku udało mu się nawet przejść rundę wstępną Finału Kontynentalnego, zajmując ostatnie premiowane awansem ósme miejsce w Bydgoszczy. Udział w tych zawodach zakończył na ćwierćfinale na torze w Wiedniu, gdzie zajął ostatnie, szesnaste miejsce z jednym punktem na koncie.

Obecnie mieszka w Niemczech, biorąc udział w spotkaniach byłych opolskich żużlowców zamieszkujących kraj naszych zachodnich sąsiadów, które organizuje fan opolskiej drużyny Rudolf Bastek.