Punktów: 420 +49
Średnia biegowa: 1.657 pkt/bieg

Piotr „Beny” Rembas

ur. 12 sierpnia 1975 w Gorzowie Wielkopolskim, Polska

Syn świetnego przed laty żużlowca – Jerzego Rembasa, który przez wiele lat wspólnie z takimi zawodnikami jak Zenon Plech czy Edward Jancarz stanowił o sile Stali Gorzów, która dominowała wówczas w rozgrywkach ligowych. W jego ślady poszedł Piotr, który jednak nie odnosił takich sukcesów jak słynny ojciec.

Licencję żużlową uzyskał w 1991 roku. W lidze zadebiutował w roku kolejnym, kiedy to startując w jednym biegu zajął 2 miejsce za swoim partnerem z drużyny. Wraz z macierzystą Stalą zdobył również srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W późniejszych latach występował w kilku finałach zawodów dla juniorów. Dwukrotnie awansował do finału Brązowego Kasku, zajmując miejsca pod koniec pierwszej „10”. Był 9 w finale MIMP, natomiast medale zdobywał w MMPPK i MDMP. Na ostatni rok w kategorii juniorów przeniósł się do ekipy J.A.G. Speedway Club Łódź, którą reprezentował aż do roku 2003, będąc przez ten czas pewnym punktem drużyny startującej na zapleczu ekstraligi.

W 2004 przeniósł się do Kolejarza Opole, gdzie już w pierwszym sezonie startów był jednym z liderów zespołu, osiągając wysoką średnią biegopunktową i walnie przyczyniając się do awansu opolskiej drużyny na zaplecze ekstraligi. Osiągniecie drugiej średnie w lidze zaowocowało nominacją do startu w Złotym Kasku. Na bydgoskim owalu wywalczył 2 punkty, pokonując w swoim ostatnim starcie Macieja Kuciapę i Marcina Rempałę. Ostatecznie zajął jednak 16 miejsce.

W kolejnym sezonie Kolejarz startował w 1 lidze, lecz Piotr zupełnie nie radził sobie w pojedynkach z wymagającymi rywalami. W kolejnych latach startował wraz z zespołem w II lidze. Tam przeplatał lepsze mecze z dużo słabszymi, będąc jednak pewnym punktem zespołu na swoim torze. Szczególny był dla niego rok 2008, kiedy to w trakcie sezonu po rezygnacji z funkcji szkoleniowca Mariana Spychały został jeżdżącym trenerem. W swojej karierze startował również w wielu turniejach towarzyskich, rozgrywanych za granicą (m.in. w Czechach i na Ukrainie). W 2010 roku występował będzie w innym zespole drugoligowym – Speedway Polonii Piła.