Punktów: 149
Średnia biegowa: 1.211 pkt/bieg

Ryszard Rogula

ur. 1955, Polska

Na żużlu startował przez 6 sezonów, w latach 1975-1980. Przez cały ten czas reprezentował barwy opolskiego Kolejarza. W debiutanckim sezonie wziął udział w juniorskim meczu międzypaństwowym z Niemcami na opolskim owalu. Wywalczył wówczas 5 punktów w startach. W kolejnym sezonie wraz z kolegami z drużyny awansował do finału Młodzieżowego Pucharu PZMotu, gdzie jednak nie wystąpił. Po raz pierwszy dostał szansę występu w MIMP. W tarnowskim ćwierćfinale, do awansu zabrakło bardzo niewiele. Po serii zasadniczej trzech zawodników zgromadziło po 8 punktów. Ryszard, aby awansować do półfinału musiał zwyciężyć w biegu dodatkowym. W nim wygrał ostatecznie inny z zawodników Kolejarza – Marian Witelus przed lublinianinem Stanisławem Nockiem, a Rogula zajął trzecią lokatę i ostatecznie 10 pozycję w zawodach.

Rok 1977 był dla niego jeszcze bardziej udany. Stanowił o sile 2 linii Kolejarza, kończąc sezon ze średnią 1,76 punktu. Z opolskimi młodzieżowcami zajął 2 miejsce w Młodzieżowym Pucharze PZMotu. Na torze w Opolu zwyciężył w ćwierćfinale MIMP. Nie poradził sobie jednak w półfinale w Lublinie, gdzie po zwycięstwie w pierwszym starcie w pozostałych biegach dorzucił tylko 3 punkty i z 6 punktami zajął ostatecznie 11 miejsce. W kolejnym roku w lidze nie szło mu już tak dobrze. Udział w zawodach o IMP i MIMP kończył już w początkowej fazie zawodów. Dobre wyniki osiągał w 1980 roku, kiedy po 2 latach posuchy Kolejarz ponownie awansował do 1 ligi. Na 2 ligowym froncie osiągnął średnią biegową niemal 2 punktów na bieg (1,93). W swojej karierze nie odnosił większych indywidualnych sukcesów. Dwukrotnie stawał na podium w zawodach o Drużynowy Puchar Polski. Po zakończeniu kariery podobnie jak wielu byłych zawodników wyemigrował na zachód do RFN-u.