Startowałeś w czterech najważniejszych meczach Kolejarza i osiągnąłeś średnią dwóch punktów na bieg. Jak oceniasz swój wynik?

Sytuacja, kiedy wchodzisz do drużyny na fazę play-off nie jest łatwa. Tam już startują najlepsze drużyny sezonu i ścigają się najskuteczniejsi zawodnicy. Myślę jednak, że było całkiem dobrze, choć oczywiście, jako zawodnik zawsze chcę jeździć jeszcze skuteczniej i w rezultacie zdobywać więcej punktów. Najważniejsze, żeby do mety dowozić punkty zamiast kolekcjonować zera. 

Jako jeden z pierwszych zawodników zdecydowałeś się na pozostanie w Opolu. Aż tak bardzo spodobała Ci się atmosfera w klubie?

Tak. Mogę powiedzieć, że lubię opolski tor, w klubie są fajni ludzie i cieszę się, że zostaje na kolejny rok.

Jak wyglądają twoje przygotowania do następnego sezonu?

Moim celem jest oczywiście zdobywanie jak największej zdobyczy punktowej dla Kolejarza. Chciałbym ponownie zdobywać średnio minimum dwa punkty na bieg w przekroju całego sezonu. Drużynowo powalczymy najpierw o fazę play-off i potem zobaczymy co dalej. W Szwecji, tak samo jak w Polsce, zajęliśmy drugie miejsce w lidze. Tam również chciałbym być tak skuteczny jak w Polsce. Sezon jest długi i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w jego trakcie, ale chce się skupić na startach w swoich klubach i zdobywać jak najwięcej punktów.

Nie wiem czy słyszałeś, ale w Opolu będzie organizowany finał Mistrzostw Europy Par. Myślisz, że masz szansę na występ w tych zawodach przed swoją publicznością?

Tak, słyszałem o tym. Chciałbym oczywiście pojechać w tych zawodach, ale to będzie decyzja trenera naszej kadry narodowej. W zeszłym roku startowałem w finale w Slangerup w Danii z Victorem Palovaara, gdzie zajęliśmy czwarte miejsce. Zawsze dobrze reprezentuje się swój kraj i mam nadzieję, że do tego dojdzie.

Nowym zawodnikiem Kolejarza Opole został Filip Hjelmland, twój rodak. Co możesz powiedzieć opolskim kibicom  o tym zawodniku?

Jeszcze nie miałem okazji startować w nim w jednej drużynie, więc dla mnie to też coś nowego. Miałem jednak okazje ścigać się z nim wiele razy. To dobry zawodnik, zawsze daje z siebie wszystko na torze. Myślę, że dobrze będzie mieć go w drużynie.

Jaki sprzęt będziesz miał do dyspozycji?

W warsztacie przygotowuję cztery motocykle na ten sezon. Na zawody w Polsce zazwyczaj przyjeżdżam z dwoma. W sezonie pomagać mi będzie mój mechanik – Mariusz Pacholak i mój tata, który zawsze wykonuje sporo pracy w warsztacie.

W jakich innych zespołach będziesz się ścigać poza Polską?

W sezonie 2023 w Szwecji mam podpisany kontrakt z Piraterną Motala, która rywalizuje w Bauhaus-Ligan. Dodatkowo będę startował w Allsvenskan League w Vargarnie. Nie wiem jednak jak wiele razy będę mógł wystartować w Allsvenskan. Często te występy pokrywają się z podróżami do Polski i nie zawsze będzie tyle czasu, żeby poukładać to logistycznie.

Czy chciałbyś coś przekazać opolskim kibicom?

Chciałbym, żebyście wspierali nas jak najliczniej i odwiedzali stadion w co najmniej w takiej ilości jak na finałach w zeszłym roku.

Komentarze

komentarzy