Trześniewski jedenastym zawodnikiem na świecie

0
233

Paweł Trześniewski wywalczył jedenaste miejsce w FIM Speedway Youth Championship, które są Indywidualnymi Mistrzostwami Świata w klasie 250cc. Młody Opolanin w sobotnie popołudnie brał udział w półfinale tych rozgrywek. Awansował zajmując czwarte miejsce. W dniu dzisiejszym wywalczył sześć punktów, co ostatecznie sklasyfikowało go na wspomnianym, jedenastym miejscu.

Paweł Trześniewski to 13-letni żużlowiec, który pochodzi z Opola, ale żużlowego rzemiosła uczył się najpierw w barwach MKMŻ Rybek Rybnik, a w tym sezonie pod czujnym okiem Piotra Żyto trenuje, już jako zawodnik KS ROW-u Rybnik.

Wyniki finału FIM Speedway Youth Championship:

1. Jesper Knudsen (Dania) (2,3,3,D,3) 11 + 2. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale
2. Ben Ernst (Niemcy) (3,2,3,3,W) 11 + 1. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale
3. Noel Wahlqvist (Szwecja) (3,2,2,3,2) 12 + 2. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale
4. Wiktor Przyjemski (Polska) (2,3,3,2,2) 12 + 1. miejsce w półfinale + 4. miejsce w finale

5. Mathias Pollestad (Norwegia) (2,3,0,3,3) 11 + 3. miejsce w półfinale
6. Damian Ratajczak (Polska) (1,3,1,2,2) 9 + 3. miejsce w półfinale
7. Flynn Nicol (Australia) (1,0,2,3,3) 9 + 4. miejsce w półfinale
8. Gustav Grahn (Szwecja) (1,2,2,1,3) 9 + 4. miejsce w półfinale

9. Casper Henriksson (Szwecja) (3,W,3,2,0) 8
10. Erik Bachhuber (Niemcy) (3,1,0,2,2) 8
11. Paweł Trześniewski (Polska) (1,2,1,1,1) 6
12. Maurice Brown (Australia) (2,1,0,1,1) 5
13. Patrick Skaarup (Dania) (0,1,1,1,1) 4
14. (R1) Mathias Karlsen (Dania) (2,1) 3
15. Noah Moos (Dania) (0,1,0,0,0) 1
16. Markus Maximus Lill (Estonia) (W,0,1,0,0) 1
17. Kiriłł Leiman (Rosja) (0,W,-,-,-) 0
18. (R2) Ludvig Selvin (Szwecja) (0) 0

Bieg po biegu:
1. Bachhuber, Przyjemski, Ratajczak, Lill (W)
2. Henriksson, Pollestad, Nicol, Leiman
3. Ernst, Brown, Trześniewski, Moos
4. Wahlqvist, Knudsen, Grahn, Skaarup
5. Knudsen, Ernst, Bachhuber, Nicol
6. Przyjemski, Wahlqvist, Moos, Henriksson (W)
7. Ratajczak, Trześniewski, Skaarup, Leiman (W)
8. Pollestad, Grahn, Brown, Lill
9. Henriksson, Grahn, Trześniewski, Bachhuber
10. Przyjemski, Nicol, Skaarup, Brown
11. Ernst, Wahlqvist, Ratajczak, Pollestad
12. Knudsen, Karlsen, Lill, Moos
13. Wahlqvist, Bachhuber, Brown, Selvin
14. Pollestad, Przyjemski, Trześniewski, Knudsen (D)
15. Nicol, Ratajczak, Grahn, Moos
16. Ernst, Henriksson, Skaarup, Lill
17. Pollestad, Bachhuber, Skaarup, Moos
18. Grahn, Przyjemski, Karlsen, Ernst (W)
19. Knudsen, Ratajczak, Brown, Henriksson
20. Nicol, Wahlqvist, Trześniewski, Lill

Półfinały:
21. Przyjemski, Knudsen, Ratajczak, Nicol
22. Ernst, Wahlqvist, Pollestad, Grahn

Finał:
23. Knudsen, Ernst, Wahlqvist, Przyjemski

wyniki za: speedwaynews.pl

Komentarze

komentarzy