W Opolu Leszno górą nad Wrocławiem. Nasi zawodnicy startowali w Polsce, Czechach i Szwecji

0
236

W Opolu mieliśmy dzisiaj okazję oglądać mecz Ekstraligi U24, w którym WTS Sparta Wrocław podejmowała Agromix Polcopper Unię Leszno. Ponownie górą byli goście, którzy wygrali 51:39.

Wczoraj na torze w Pardubicach w Mistrzostwach Czech Juniorów startował Petr Chlupac. Nasz zawodnik zajął drugie miejsce i przegrał jedynie z Janem Kvechem.

Dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie startowali młodzieżowcy, którzy sprawdzali stan toru przed zbliżającą się runda Speedway Grand Prix. W turnieju par wystąpił Bartłomiej Kowalski, który zdobył osiem punktów i po upadku w swoim czwartym biegu wycofał się z rywalizacji. Nasz „gość” poinformował już kibiców na łamach swoich social mediów, że nic mu się nie stało.

Ostatni w dniu dzisiejszym startował Jacob Thorssell, który w meczu Bauhaus-Ligan na domowym torze w Malilli wywalczył dziewięć punktów i jeden bonus.

Wyniki Ekstraliga U24: WTS Sparta Wrocław – Agromix Polcopper Unia Leszno

WTS Sparta Wrocław – 39 pkt.
9.
 Michał Curzytek – 12+1 (2,3,1*,3,3)
10. Jack Smith – 3 (1,0,2,0,0)
11. Sandro Wasserman – 11+1 (1*,2,3,3,2)
12. Mateusz Panicz – 2+1 (0,0,2*,0)
13. Lukas Baumann – 10+1 (1,2,3,3,1*)
14. Jakub Wiatrowski – 0 (0,0,0)
15. Dawid Rybak – 1 (1,0,0)

Agromix Polcopper Unia Leszno – 51 pkt.
1.
 Hubert Jabłoński – 5 (0,3,0,2)
2. Jesper Knudsen – 11+1 (2*,1,3,2,3)
3. Jonas Knudsen – 6+2 (3,1,1*,1*,-)
4. James Pearson – 8+2 (2*,3,2,1*,0)
5. Keynan Rew – 7 (3,2,w,2,-)
6. Maksym Borowiak – 8+1 (2*,3,1,2)
7. Antoni Mencel – 6+3 (3,1*,1*,1*)

Bieg po biegu:
1. (62,87) Knudsen, Curzytek, Wasserman, Jabłoński – 3:3 – (3:3)
2. (62,81) Mencel, Borowiak, Rybak, Wiatrowski – 1:5 – (4:8)
3. (62,00) Rew, Knudsen, Baumann, Panicz – 1:5 – (5:13)
4. (62,53) Borowiak, Pearson, Smith, Wiatrowski – 1:5 – (6:18)
5. (62,94) Pearson, Wasserman, Knudsen, Panicz – 2:4 – (8:22)
6. (62,07) Jabłoński, Baumann, Knudsen, Rybak – 2:4 – (10:26)
7. (61,37) Curzytek, Rew, Mencel, Smith – 3:3 – (13:29)
8. (61,63) Baumann, Pearson, Knudsen, Wiatrowski – 3:3 – (16:32)
9. (62,35) Knudsen, Smith, Curzytek, Jabłoński – 3:3 – (19:35)
10. (62,19) Wasserman, Panicz, Borowiak, Rew (w) – 5:1 – (24:36)
11. (61,93) Curzytek, Jabłoński, Pearson, Panicz – 3:3 – (27:39)
12. (61,71) Wasserman, Knudsen, Mencel, Rybak – 3:3 – (30:42)
13. (61,90) Baumann, Rew, Knudsen, Smith – 3:3 – (33:45)
14. (62,38) Curzytek, Borowiak, Mencel, Smith – 3:3 – (36:48)
15. (62,19) Knudsen, Wasserman, Baumann, Pearson – 3:3 – (39:51)

Wyniki Mistrzostw Czech Juniorów w Pardubicach

1. Jan Kvěch – AK Markéta Praha (3,3,3,3,3) 15
2. Petr Chlupáč – AK Markéta Praha (3,3,3,2,3) 14
3. Daniel Klíma – AK Markéta Praha (3,2,2,3,2) 12+3
4. Matouš Kameník – AK Divišov (2,2,3,3,2) 12+2
5. Jaroslav Vaníček – AK Markéta Praha (2,3,3,1,3) 12+1
6. Pavel Kuchař – AK Markéta Praha (1,3,2,3,1) 10
7. Matěj Frýza – PK Plzeň (3,2,1,0,3) 9
8. Bruno Belán – AK Slaný (0,2,2,2,2) 8
9. Adam Bednář – AK Markéta Praha „250“ (2,1,2,1,1) 7
10. Vojtěch Šachl – AK Markéta Praha „250“ (2,1,1,2,0) 6
11. Michal Baštecký – AK Markéta Praha (1,0,0,2,2) 5
12. Jan Hlačina – AMK ZP Pardubice „250“ (1,1,0,1,1) 4
13. Oliver Schmid – PK Plzeň „250“ (0,1,1,1,0) 3
14. Jakub Sazovský – AK WALBO Kopřivnice (1,0,1,0,0) 2
15. Josef Novotný – AMK ZP Pardubice „250“ (0,0,0,0,1) 1
16. Radek Bambuch – AK WALBO Kopřivnice (u,0,d,0,0) 0

Wyniki Turnieju Par na Stadionie Narodowym w Warszawie

I Para 3 – 29 pkt.
5. Mateusz Cierniak – 17+1 (3,3,3,3,3,2*)
6. Damian Ratajczak – 12+4 (2*,1,2*,2*,2*,3)

II Para 5 – 19 pkt.
9. Oskar Paluch – 12+1 (3,3,1,2*,2,1)
10. Dawid Rempała – 7+1 (2*,1,0,3,1,0)

III-IV Para 1 – 15 pkt.
1. Sebastian Szostak – 7+1 (2,1,1,0,2*,1)
2. Franciszek Karczewski – 8 (0,0,0,3,3,2)

III-IV Para 4 – 15 pkt.
7. Kacper Pludra – 5+2 (1,2,1*,1*,w,ns)
8. Mateusz Świdnicki – 10 (0,0,2,2,3,3)

V Para 2 – 12 pkt.
3. Bartłomiej Kowalski – 8 (3,2,3,u,ns,ns)
4. Mateusz Affelt – 4 (1,0,0,1,1,1)

Bieg po biegu:
1. Kowalski, Szostak, Affelt, Karczewski
2. Cierniak, Ratajczak, Pludra, Świdnicki
3. Paluch, Rempała, Szostak, Karczewski
4. Cierniak, Kowalski, Ratajczak, Affelt
5. Paluch, Pludra, Rempała, Świdnicki
6. Cierniak, Ratajczak, Szostak, Karczewski
7. Kowalski, Świdnicki, Pludra, Affelt
8. Cierniak, Ratajczak, Paluch, Rempała
9. Karczewski, Świdnicki, Pludra, Szostak
10. Rempała, Paluch, Affelt, Kowalski (u1)
11. Karczewski, Szostak, Affelt, Kowalski (ns)
12. Świdnicki, Paluch, Rempała, Pludra (w/u)
13. Cierniak, Ratajczak, Affelt, Kowalski (ns)
14. Świdnicki, Karczewski, Szostak, Pludra (ns)
15. Ratajczak, Cierniak, Paluch, Rempała

Wyniki meczu Dackarna Malilla – Kumla Indianerna

Dackarna Malilla – 49 pkt.
1. Brady Kurtz – 8 (0,3,3,1,1)
2. Adam Ellis – 3 (1,2,0,0)
3. Jacob Thorssell – 9+1 (0,3,1*,2,3)
4. Rasmus Jensen – 8+2 (1,2*,2,1,2*)
5. Maciej Janowski – 15 (3,3,3,3,3)
6. Ludvig Lindgren – 4 (3,1,0)
7. Alexander Woentin – 2+1 (2*,0,0)

Kumla Indianerna – 41 pkt.
1. Krzysztof Kasprzak – 6+1 (3,1,1*,1,0)
2. Niels Kristian Iversen – 4+1 (2*,0,2,w)
3. Chris Holder – 6+1 (2*,2,2,0,0)
4. David Bellego – 11+1 (3,3,1*,3,1)
5. Max Fricke – 11 (2,3,2,2,2)
6. Gustav Grahn – 3+1 (1,1,1*)
7. Jonatan Grahn – 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (58,10) Kasprzak, Iversen, Ellis, Kurtz – 1:5 – (1:5)
2. (59,20) Lindgren, Woentin, Grahn, Grahn – 5:1 – (6:6)
3. (57,70) Bellego, Holder, Jensen, Thorssell – 1:5 – (7:11)
4. (57,90) Janowski, Fricke, Lindgren, Grahn – 4:2 – (11:13)
5. (58,20) Bellego, Ellis, Grahn, Woentin – 2:4 – (13:17)
6. (58,70) Thorssell, Jensen, Kasprzak, Iversen – 5:1 – (18:18)
7. (58,60) Kurtz, Holder, Bellego, Ellis – 3:3 – (21:21)
8. (58,90) Fricke, Jensen, Thorssell, Grahn – 3:3 – (24:24)
9. (58,20) Janowski, Iversen, Kasprzak, Lindgren – 3:3 – (27:27)
10. (59,40) Kurtz, Fricke, Grahn, Woentin – 3:3 – (30:30)
11. (58,30) Janowski, Holder, Jensen, Iversen (w) – 4:2 – (34:32)
12. (59,00) Bellego, Thorssell, Kasprzak, Ellis – 2:4 – (36:36)
13. (58,60) Janowski, Fricke, Kurtz, Holder – 4:2 – (40:38)
14. (58,90) Thorssell, Jensen, Bellego, Kasprzak – 5:1 – (45:39)
15. (58,20) Janowski, Fricke, Kurtz, Holder – 4:2 – (49:41)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl, zlataprilba.cz

Komentarze

komentarzy