W poniedziałek Kojak#78 Finał Turniej o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

0
164

W najbliższy poniedziałek odbędzie się finał turnieju o Zloty Kask w Zielonej Górze, który od tego sezonu będzie również Memoriałem Jerzego Szczakiela.

– Już od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad tym, jak w odpowiedni sposób upamiętnić naszego  mistrza. Bardzo nam na tym zależało. W pewnym momencie pojawiła się opcja, żeby wyrazem takiego hołdu był Złoty Kask. Zaproponowaliśmy to rodzinie Jerzego Szczakiela i szybko dostaliśmy pozytywną odpowiedź – mówi Piotr Szymański. Chciałbym również dodać, że to nie jest rozwiązanie na jeden sezon. To ma być nowa, piękna tradycja. Chcemy, żeby Złoty Kask już zawsze kojarzył się z Jerzym Szczakielem – podsumowuje Piotr Szymański.

Polski Związek Motorowy, w porozumieniu z trenerem kadry narodowej Rafałem Dobruckim, podał obsadę Kojak#78 Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela, który odbędzie się 21 czerwca o 18.45 w Zielonej Górze. Oprócz wielkiego prestiżu, stawką będzie po 1 miejscu w przyszłorocznych eliminacjach Speedway Grand Prix i Speedway European Championship.

Zgodnie ze świeżo zatwierdzonym regulaminem, w imprezie weźmie udział 15 reprezentantów Polski, a także zawodnik z tzw. dziką kartą, który może, lecz nie musi spełniać warunku bycia kadrowiczem. Postanowiono przyznać ją dla Piotra Protasiewicza (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

Pozostali uczestnicy tegorocznych zmagań o Złoty Kask, który po raz pierwszy będzie jednocześnie Memoriałem Jerzego Szczakiela, to już żużlowcy powołani do reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

– Przy wyborze liczyła się aktualna forma sportowa, prezentowana w rozgrywkach ligowych i innych zawodach. To był czynnik decydujący. Stąd obecność na przykład Tobiasza Musielaka czy Mateusza Tondera, którzy otrzymali ode mnie powołania do drużyny narodowej – tłumaczy swoje wybory trener Rafał Dobrucki, który do startu w imprezie powołał ośmiu kadrowiczów z grona seniorów, pięciu z kategorii U-24 oraz dwóch juniorów U-21. Także obaj zawodnicy rezerwowi są członkami Żużlowej Reprezentacji Polski.

W zawodach na torze w Zielonej Górze będzie o co walczyć. Stawką jest nie tylko prestiżowe trofeum, ale także po jednym miejscu w przyszłorocznych eliminacjach do Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship.

– Historia turniejów o Złoty Kask, sięgająca przecież aż 1961 roku, zobowiązuje do walki o najwyższe cele. W zawodach pojadą wszyscy najlepsi nasi żużlowcy, to będzie wielkie święto polskiego speedwaya. O wysoki poziom sportowy możemy zatem być spokojni – mówi Maciej Polny ze Speedwayevents.pl.

Głównego trofeum będzie bronił Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów), który wygrał Finał Turnieju o Złoty Kask przed rokiem w Bydgoszczy. Czy powtórzy ten wyczyn także w Zielonej Górze?

KOJAK#78 FINAŁ TURNIEJU O ZŁOTY KASK – MEMORIAŁ JERZEGO SZCZAKIELA

Lista startowa

1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)

2. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)

3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)

4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)

5. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)

6. Mateusz Tonder (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)

8. Wiktor Lampart (Motor Lublin)

9. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)

10. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

11. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)

12. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)

13. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

14. Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

15. Dominik Kubera (Motor Lublin)

16. Piotr Protasiewicz (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

Rezerwowi:

17. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

18. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)

Wejściówki na Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela są dostępne w systemie online na stronie internetowej  bilety.speedwayevents.pl  lub w serwisie ebilet.pl.

Cennik biletów

Super VIP 

300 zł – w cenie miejsce w sektorze Super VIP, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów

VIP Start

60 zł – normalny

5 zł – dziecięcy (przeznaczony jest dla dzieci do 13. roku życia – decyduje dokładna data urodzenia)

Sektory: A-H, I-J, K1 – K10, Sektor przy warsztacie:

30 zł – normalny

20 zł – ulgowy (przysługuje osobom uczącym się do 24. roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie – decyduje dokładna data urodzenia)

5 zł – dziecięcy (przeznaczony jest dla dzieci do 13. roku życia – decyduje dokładna data urodzenia)

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju TUTAJ.

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 25% pojemności stadionu. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego.

Komentarze

komentarzy