W weekend startowali nasi goście

0
52

W miniony weekend, poza startami Oskara Polisa i Petra Chlupaca, startowali również nasi „goście”. Na torze w Krośnie podczas pucharu MACEC wystąpił Mateusz Dul. Opolanin, startujący w barwach Łodzi zajął szóste miejsce.

W niedzielę w Rybniku odbył się turniej z okazji 90-lecia tamtejszego żużla. Zawody na drugim miejscu zakończył Bartłomiej Kowalski.

Tego samego dnia, ale na torze austriackiego Mureck startował Jakub Poczta. Niestety młody ostrowianin zakończył zawody po pierwszym wyścigu, kiedy zanotował upadek.

Wyniki pucharu MACEC w Krośnie:

1. Paweł Trześniewski (Polska) – 13 +3 (3,3,2,2,3)
2. Nazar Parnicki (Ukraina) – 13 +2 (2,3,2,3,3)
3. Dawid Rempała (Polska) – 12 (2,3,3,2,2)
4. Patryk Wojdyło (Polska) – 11 (3,2,3,3,0)
5. Szymon Bańdur (Polska) – 11 (3,w,3,3,2)
6. Mateusz Dul (Polska) – 8 (w,3,1,3,1)
7. Jakub Valković (Słowacja) – (w,1,3,2,1)
8. Miłosz Grygolec (Polska) – (w,1,2,1,3)
9. Mark Barany (Węgry) – (1,1,1,1,3)
10. Mateusz Gzyl (Polska) – (3,2,d,w,1)
11. Andrei Popa (Rumunia) – (2,t,2,2,0)
12. Kacper Tkocz (Polska) – (2,2,1,1,w)
13. Lech Chlebowski (Polska) – (1,2,d,1,2)
14. Richard Fuzesi (Węgry) – (0,0,1,0,2)
15. Mateusz Pacek (Polska) – (w,1,d,0,u)
16. Paweł Pikul (Polska) – (u/-,ns,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (–,–) Trześniewski, Tkocz, Valković (w/su), Pacek (w/u)
2. (73,62) Bańdur, Parnicki, Barany, Dul (w/u)
3. (75,00) Wojdyło, Popa, Pikul (u/-), Grygolec (w/su)
4. (74,10) Gzyl, Rempała, Chlebowski, Fuzesi
5. (77,38) Parnicki, Gzyl, Pacek
6. (74,47) Rempała, Tkocz, Grygolec, Bańdur (w/u)
7. (73,66) Trześniewski, Chlebowski, Barany, Popa (t)
8. (73,37) Dul, Wojdyło, Valković, Fuzesi
9. (78,19) Bańdur, Popa, Fuzesi, Pacek (d/st.)
10. (75,47) Wojdyło, Parnicki, Tkocz, Chlebowski (d3)
11. (74,09) Rempała, Trześniewski, Dul, Pikul
12. (75,41) Valković, Grygolec, Barany, Gzyl (d1)
13. (78,65) Wojdyło, Rempała, Barany, Pacek
14. (76,13) Dul, Popa, Tkocz, Gzyl (w/2m.)
15. (74,22) Parnicki, Trześniewski, Grygolec, Fuzesi
16. (73,72) Bańdur, Valković, Chlebowski
17. (80,62) Grygolec, Chlebowski, Dul, Pacek (u3)
18. (80,18) Barany, Fuzesi, Tkocz (w/u)
19. (75,19) Trześniewski, Bańdur, Gzyl, Wojdyło
20. (73,75) Parnicki, Rempała, Valković, Popa

Wyścig dodatkowy o 1. miejsce:
(73,72) Trześniewski, Parnicki

Wyniki turnieju z okazji 90-lecia żużla w Rybniku:

1. Niels Kristian Iversen (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź) – 14 (3,0,2,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) – 14  (3,2,3,2,2,2) – 2. miejsce w finale
3. Daniel Bewley (Betard Sparta Wrocław) – 15 (3,2,3,3,3,1) – 3. miejsce w finale
4. Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 12 (2,3,2,3,2,0) – 4. miejsce w finale
5. Jaimon Lidsey (Fogo Unia Leszno) – 11 (2,3,1,2,3)
6. Brady Kurtz (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź) – 11 (3,1,3,1,3)
7. Krystian Pieszczek (ROW Rybnik) – (1,3,3,2,w)
8. Nazar Parnicki (Fogo Unia Leszno) – (1,2,1,3,1)
9. Lars Skupień (Budmax-Stal Polonia Piła) – (2,2,2,0,1)
10. Robert Chmiel (SpecHouse PSŻ Poznań) – (d/3,0,2,2,2)
11. Paweł Trześniewski (ROW Rybnik) – (1,3,0,1,0)
12. Patryk Wojdyło (ROW Rybnik) – (2,1,0,1,1)
13. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – (0,1,1,0,2)
14. Kacper Tkocz (ROW Rybnik) – (0,1,0,1,1)
15. Seweryn Grabarczyk (ROW Rybnik) – (0,0,1,d/4,w/2 min)
16. Lech Chlebowski (ROW Rybnik) – (1,u/-,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (67,56) Kurtz, Wojdyło, Trześniewski, Tkocz
2. (67,39) Bewley, Baliński, Parnicki, Grabarczyk
3. (67,83) Iversen, Skupień, Pieszczek, Mencel
4. (68,70) Kowalski, Lidsey, Chlebowski, Chmiel (d/3)
5. (66,79) Lidsey, Bewley, Kurtz, Iversen
6. (67,55) Pieszczek, Kowalski, Wojdyło, Grabarczyk
7. (67,69) Baliński, Skupień, Tkocz, Chmiel
8. (68,53) Trześniewski, Parnicki, Mencel, Chlebowski
9. (67,06) Kurtz, Skupień, Grabarczyk, Chlebowski (ns)
10. (66,67) Bewley, Chmiel, Mencel, Wojdyło
11. (67,30) Kowalski, Iversen, Parnicki, Tkocz
12. (67,22) Pieszczek, Baliński, Lidsey, Trześniewski
13. (67,17) Baliński, Kowalski, Kurtz, Mencel
14. (66,94) Parnicki, Lidsey, Wojdyło, Skupień
15. (66,22) Bewley, Pieszczek, Tkocz, Chlebowski (ns)
16. (66,57) Iversen, Chmiel, Trześniewski, Grabarczyk (d/4)
17. Kurtz, Chmiel, Parnicki, Pieszczek (w)
18. (66,75) Iversen, Baliński, Wojdyło, Chlebowski (ns)
19. (66,52) Lidsey, Mencel, Tkocz, Grabarczyk (w/2 min)
20. (65,74) Bewley, Kowalski, Skupień, Trześniewski
Bieg barażowy. (66,25) Kowalski, Iversen, Lidsey, Kurtz (ns)
Finał. (66,24) Iversen, Kowalski, Bewley, Baliński

Wyniki turnieju w Mureck:

1. Matias Nielsen (Dania) (3,3,3,3,3) 15+1. miejsce w finale
2. Daniel Gappmaier (Austria) (2,2,2,3,3) 12+3+2. miejsce w finale
3. Nick Skorja (Słowenia) (3,3,3,1,2) 12+3. miejsce w finale
4. Kacper Łobodziński (Polska) (1,2,2,2,2) 9+2+4. miejsce w finale
5. Tobias Thomsen (Dania) (2,2,2,2,3) 11+1
6. Kacper Grzelak (Polska) (3,3,3,1,1) 11+0
7. Marko Lewiszyn (Ukraina) (3,3,3,3,UW) 12
8. Andreas Jensen (Dania) (D,1,1,3,3) 8
9. Norbert Magosi (Węgry) (2,0,-,2,2) 6
10. Tomasz Orwat (Polska) (1,1,2,D,2) 6
11. Patricia Erhart (Niemcy) (1,1,1,2,0) 5
12. Kacper Szopa (Polska) (UW,2,1,UW,1) 4
13. Patrick Kirchsteiger (Austria) (2,D,D,UW,NS)
14. Jakub Poczta (Polska) (UW,NS,NS,NS,NS) 0
15. Alexander Schaaf (Austria) (UW,NS,NS,NS,NS) 0

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / speedwaynews.pl

Komentarze

komentarzy