Tradycyjnie już w „Lany Poniedziałek” w Opolu rozpocznie się ligowy sezon Kolejarza Opole. Zapowiadana doskonała pogoda, a także silny rywal z pewnością przyciągną na Wschodnią rzeszę spragnionych żużla fanów.

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, iż inauguracyjny mecz będzie dla Kolejarza przysłowiowym „spacerkiem”. Tymczasem poniedziałkowy rywal opolskiej drużyny w zaledwie kilka dni urósł do rangi jednego z faworytów II ligi. Wszystko dzięki ogromnym pieniądzom wpompowanym w pilski klub przez Henryka Stokłosę. Spektakularne sumy pozwoliły na równie spektakularne wzmocnienia. Do zespołu pilskiej Polonii dołączyli bracia Pawliccy, których żądań finansowych do niedawna nie były w stanie spełnić kluby… I ligi.

Utalentowanego rodzeństwa próżno co prawda szukać w awizowanym składzie gości. Niemal pewne jest jednak, że obaj wystąpią w poniedziałkowym meczu przy Wschodniej. Ponadto w zespole z Wielkopolski kibice najprawdopodobniej ujrzą byłych zawodników KolejarzaPiotra Rembasa i Mariusza Frankowa. Niewykluczony jest także występ Maxa Dilgera.

Przeciwko wzmocnionej Pile trener Andrzej Maroszek awizuje skład z jednym obcokrajowcem. Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami, najsłabszy zawodnik poprzedniego meczu został zastąpiony przez oczekującego kolegę. Wybór padł na Bena Barkera, który zastąpić ma Igora Kononowa. Rosjanin w poprzednim występie delikatnie mówiąc nie zachwycił, a co gorsza niewiele lepiej prezentował się na czwartkowym treningu.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Krośnie w zespole Kolejarza panuje wyjątkowa mobilizacja. Zawodnicy zgodnie podkreślają, że poprzedni mecz był jedynie wypadkiem przy pracy, a porażka będzie dodatkową motywacją na kolejne spotkania. Innego scenariusza niż zwycięstwo nie bierze pod uwagę także kierownictwo klubu. – Polonia przegrała swój mecz inauguracyjny na torze w Pile, jeśli chcemy się liczyć w walce o czołowe lokaty musimy to wykorzystać i wygrać ten i inne mecze na własnym obiekcie – mówił Prezes Jerzy Drozd na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Duże znaczenie gatunkowe poniedziałkowego spotkania, ciekawe nazwiska w składach obu zespołów, idealna pogoda i duża determinacja Kolejarza są gwarantem doskonałego widowiska pełnego emocji. Zapraszamy na stadion! BądĽmy z naszym zespołem!

Początek zawodów o godzinie 16.00

Składy awizowane:

KS Stokłosa Polonia Piła
1. Staszek Paweł
2. Dilger Max
3. Rembas Piotr
4. Franków Mariusz
5. Korolew Andrzej
6. Szymko Cyprian

Kolejarz Opole
9. Czechowicza Adam
10. Mitko Michał
11. Jędrzejewski Marcin
12. Fleger Rafał
13. Barker Ben
14. Bojarski Łukasz

Sędziuje: Remigiusz Substyk (Solec Kujawski)

Bilety w cenach:
20zł – bilet normalny
12zł – bilet ulgowy
Program zawodów – 20 stron formatu A4 – 5zł

Trybuna pod wieżą sędziowską (VIP):

30 zł – Bilet Normalny (wraz z oznaczonym numerem miejsca)
20 zł – Bilet Ulgowy (wraz z oznaczonym numerem miejsca)

Ulgowe ceny biletów przysługują:

– Młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich
– Studentom studiów dziennych
– Kobietom
– Inwalidom
– Emerytom
– Członkom klubu KŻ Kolejarz Opole

Uwaga: Bilet ulgowy zachowuje swoją ważność jedynie z ważnym dokumentem potwierdzającym uprawnienie do korzystania z ulgi. (z wyłączeniem kobiet)

Wstęp wolny na stadion przysługuje młodzieży szkół podstawowych oraz dzieciom młodszym wyłącznie z dorosłym opiekunem.

Komentarze

komentarzy