Ważne zmiany regulaminowe od 2021 roku

0
287

GKSŻ po uwzględnieniu wniosków Zespołu Ekspertów zatwierdzonych przez PZM wprowadza istotne zmiany dotyczące budowania składów w pierwszej i drugiej lidze na sezon 2021.

Od sezonu 2021 każda drużyna musi mieć obowiązkowo zawodnika do lat 24 w seniorskim składzie. W tej chwili zespoły są zobowiązane do wystawiania w składzie czterech krajowych zawodników, w tym dwóch młodzieżowców. Od 2021 roku będą musiały też znaleźć miejsce dla żużlowca do 24 roku życia (narodowość nie ma znaczenia). Co ważne, w przypadku wystawienia Polaka do 24 roku życia, ten wymóg nie spełnia limitu czterech krajowych zawodników. To oznacza, że na numerach 1-5 w składzie drużyny musi być dwóch krajowych zawodników oraz zawodnik do lat 24. Równocześnie utrzymany jest przepis o rezerwowym do lat 23 pod numerem 8 i 16 w I lidze.

Gdy idzie o gościa, to będą mogły z niego korzystać wyłącznie kluby 2. Ligi Żużlowej. Będzie to zawodnik do lat 21. Dodatkowo kluby wszystkich ligi będą mogły korzystać z gościa, gdy ktoś w drużynie będzie miał potwierdzony pozytywny wynik na koronawirusa. I tu już nie ma ograniczenia wiekowego.

Ostatnia ważna informacja to utrzymanie trzech klas rozgrywkowych do sezonu 2025.

polskizuzel.pl

Komentarze

komentarzy