Weekend pełen zawodów

0
175

Żużlowa niedziela dobiegła końca, więc pora na podsumowanie występów naszych zawodników w weekendowych zawodach.

Pierwsze spotkania z udziałem naszych młodzieżowców odbyły się już w piątek. W meczu Orła Łódź z ROW-em Rybnik startował Mateusz Dul. Opolanin zapisał na swoim koncie pięć punktów, z czego trzy za biegowe zwycięstwo w wyścigu młodzieżowym. Drugim zawodnikiem, który wystąpił w piątek był Bartłomiej Kowalski. Nasz „gość” w meczu Betard Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno zdobył siedem punktów.

W sobotę, ponownie na torach pojawiło się dwóch naszych zawodników, tym razem w dwóch różnych krajach. Na torze w Łodzi startował Mateusz Dul. W drugim meczu, dzień po dniu, wywalczył dwa punkty i dwa bonusy. Z kolei w Danii na torze w Esbjergu w ramach Division 1. (druga liga duńska) wystąpił Esben Hjerrild. Nasz młodzieżowiec mecz zakończył z ośmioma punktami na koncie.

Pogoda pokrzyżowała plany Arged Malesa Ostrów, której mecz zakończył się po 9 wyścigach. W dwóch z nich wystąpił Jakub Krawczyk, który tym razem nie zdobył punktów. Ostrowski zespół przegrał sześcioma punktami z zielona-energia.pl Włókniarz Częstochowa.

Wyniki meczu Orzeł Łódź – ROW Rybnik:

Orzeł Łódź – 51
9.
 Luke Becker – 6+1 (2,1,2,1*)
10. Norbert Kościuch – 6+2 (0,3,1*,2*,0)
11. Niels Kristian Iversen – 11+2 (1*,3,3,3,1*)
12. Marcin Nowak – 10+2 (2,2*,2*,2,2)
13. Brady Kurtz – 10 (d,3,1,3,3)
14. Aleksander Grygolec – 3+1 (2*,1,0)
15. Mateusz Dul – 5 (3,1,1)
16. Nikodem Bartoch – ns

ROW Rybnik – 39
1.
 Patryk Wojdyło – 7 (3,0,3,1,-,0)
2. Krystian Pieszczek – 6 (1,2,0,2,1,-)
3. Grzegorz Zengota – 7+1 (0,3,0,3,0,0,1*)
4. Andreas Lyager – 16+1 (3,1,2,2*,3,2,3)
5. zastępstwo zawodnika
6. Paweł Trześniewski – 3+1 (1,2*,0,0)
7. Kacper Tkocz – 0 (0,0,-)

Bieg po biegu:
1. (61,30) Wojdyło, Becker, Iversen, Zengota – 3:3 – (3:3)
2. (61,93) Dul, Grygolec, Trześniewski, Tkocz – 5:1 – (8:4)
3. (60,35) Zengota, Nowak, Pieszczek, Kurtz (d/st) – 2:4 – (10:8)
4. (61,21) Lyager, Trześniewski, Grygolec, Kościuch – 1:5 – (11:13)
5. (60,47) Iversen, Nowak, Lyager, Zengota – 5:1 – (16:14)
6. (60,88) Kurtz, Pieszczek, Dul, Wojdyło – 4:2 – (20:16)
7. (60,71) Kościuch, Lyager, Becker, Tkocz – 4:2 – (24:18)
8. (60,81) Zengota, Lyager, Kurtz, Grygolec – 1:5 – (25:23)
9. (61,39) Wojdyło, Becker, Kościuch, Pieszczek – 3:3 – (28:26)
10. (60,75) Iversen, Nowak, Wojdyło, Trześniewski – 5:1 – (33:27)
11. (61,00) Lyager, Nowak, Becker, Zengota – 3:3 – (36:30)
12. (60,59) Iversen, Pieszczek, Dul, Trześniewski – 4:2 – (40:32)
13. (60,62) Kurtz, Kościuch, Pieszczek, Zengota – 5:1 – (45:33)
14. (60,45) Kurtz, Lyager, Zengota, Kościuch – 3:3 – (48:36)
15. (61,23) Lyager, Nowak, Iversen, Wojdyło – 3:3 – (51:39)

Wyniki meczu Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno:

Betard Sparta Wrocław – 44
9.
 zastępstwo zawodnika
10. Daniel Bewley – 10+2 (0,3,2*,1,3,1*)
11. Tai Woffinden – 10 (3,1,w,1,3,2)
12. Gleb Czugunow – 8+1 (0,0,3,3,1,1*)
13. Maciej Janowski – 7+1 (2,1,2*,d,0,2)
14. Bartłomiej Kowalski – 7 (3,1,3)
15. Michał Curzytek – 2 (1,0,1)

Fogo Unia Leszno – 46
1.
 Jason Doyle – 12+2 (2,3,2*,2*,3)
2. Janusz Kołodziej – 13+1 (3,2*,3,2,3)
3. David Bellego – 5+2 (1*,2*,0,2,0)
4. Jaimon Lidsey – 9 (2,3,1,3,0)
5. Piotr Pawlicki – 5+1 (1,1,2,1*)
6. Hubert Jabłoński – 0 (w,0,0)
7. Maksym Borowiak – 2 (2,0,0)
8. Antoni Mencel – ns

Bieg po biegu:
1. (63,12) Woffinden, Doyle, Bellego, Bewley – 3:3 – (3:3)
2. (64,96) Kowalski, Borowiak, Curzytek, Jabłoński (w/su) – 4:2 – (7:5)
3. (62,73) Kołodziej, Janowski, Pawlicki, Czugunow – 2:4 – (9:9)
4. (63,55) Bewley, Lidsey, Kowalski, Jabłoński – 4:2 – (13:11)
5. (63,71) Lidsey, Bellego, Woffinden, Czugunow – 1:5 – (14:16)
6. (64,57) Doyle, Kołodziej, Janowski, Curzytek – 1:5 – (15:21)
7. (64,45) Czugunow, Bewley, Pawlicki, Borowiak – 5:1 – (20:22)
8. (64,24) Kowalski, Janowski, Lidsey, Bellego – 5:1 – (25:23)
9. (63,63) Kołodziej, Doyle, Bewley, Woffinden (w/u) – 1:5 – (26:28)
10. (64,28) Czugunow, Pawlicki, Woffinden, Jabłoński – 4:2 – (30:30)
11. (63,53) Lidsey, Doyle, Czugunow, Janowski (d/4) – 1:5 – (31:35)
12. (63,52) Woffinden, Kołodziej, Curzytek, Borowiak – 4:2 – (35:37)
13. (64,18) Bewley, Bellego, Pawlicki, Janowski – 3:3 – (38:40)
14. (63,78) Doyle, Janowski, Czugunow, Bellego – 3:3 – (41:43)
15. (63,79) Kołodziej, Woffinden, Bewley, Lidsey – 3:3 – (44:46)

Wyniki meczu Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

Orzeł Łódź – 39 pkt.
9.
 Luke Becker – 2+1 (1,1*,-,0)
10. Norbert Kościuch – 6 (3,2,1,0,-)
11. Niels Kristian Iversen – 10 (0,2,3,2,3,0)
12. Marcin Nowak – 6+1 (3,1*,0,1,1)
13. Brady Kurtz – 11 (0,3,2,3,1,2)
14. Aleksander Grygolec – 2 (2,0,w)
15. Mateusz Dul – 2+2 (1*,0,1*)
16. Nikodem Bartoch – 0 ()

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 51 pkt.
1.
 Daniel Jeleniewski – 7+3 (2*,1*,2,2*,0)
2. Adrian Miedziński – 8+1 (1*,2,0,3,2)
3. Kenneth Bjerre – 15 (3,3,3,3,3)
4. Oleg Michaiłow – 3 (2,0,1,-)
5. Matej Zagar – 10+1 (2,3,2,2*,1)
6. Wiktor Przyjemski – 8+2 (3,1*,1*,3)
7. Przemysław Konieczny – 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (62,30) Bjerre, Jeleniewski, Becker, Iversen – 1:5 – (1:5)
2. (61,60) Przyjemski, Grygolec, Dul, Konieczny – 3:3 – (4:8)
3. (62,14) Nowak, Zagar, Miedziński, Kurtz – 3:3 – (7:11)
4. (62,23) Kościuch, Michaiłow, Przyjemski, Grygolec – 3:3 – (10:14)
5. (62,17) Bjerre, Iversen, Nowak, Michaiłow – 3:3 – (13:17)
6. (62,34) Kurtz, Miedziński, Jeleniewski, Dul – 3:3 – (16:20)
7. (61,89) Zagar, Kościuch, Becker, Konieczny – 3:3 – (19:23)
8. (61,85) Bjerre, Kurtz, Michaiłow, Grygolec (w) – 2:4 – (21:27)
9. (61,56) Kurtz, Jeleniewski, Kościuch, Miedziński – 4:2 – (25:29)
10. (62,20) Iversen, Zagar, Przyjemski, Nowak – 3:3 – (28:32)
11. (61,81) Przyjemski, Jeleniewski, Nowak, Becker – 1:5 – (29:37)
12. (62,06) Miedziński, Iversen, Dul, Konieczny – 3:3 – (32:40)
13. (62,07) Bjerre, Zagar, Kurtz, Kościuch – 1:5 – (33:45)
14. (62,13) Iversen, Miedziński, Nowak, Jeleniewski – 4:2 – (37:47)
15. (62,28) Bjerre, Kurtz, Zagar, Iversen – 2:4 – (39:51)

Wyniki Division 1.

I. Slangerup Speedway Klub – 42
1. Kenneth Hansen – 12 (3,3,3,3)
2. William Drejer – 10 (3,3,2,2)
3. Silas Hoegh – 9 (2,2,2,3)
4. Rune Thorst – 3 (1,0,1,1)
5. Jacob Bukhave – 8 (w,3,2,3)

II. Esbjerg Motor Sport Speedway – 31
1. Emil Breum – 9 (2,2,3,2)
2. Esben Hjerrild – 8 (3,1,3,1)
3. Frederik Pedersen – 2 (1,0,1,0)
4. Henry Van der Steen – 5 (2,2,1,0)
5. Andreas Jensen – 7 (3,1,1,2)

III. Vojens Speedway Klub – 26
1. Jonas Knudsen – 8 (1,3,3,1,0)
2. Jesper Knudsen – 11 (3,3,2,3)
3. Nick Agertoft – 1 (w,-,-,-)
4. Mark Beyer – 4 (0,2,0,2)
5. Emil Eis – 3 (w,1,2,0,0)

IV. Outrup Speedway Club – 20
1. Tim Sørensen – 5 (1,1,2,1)
2. Nicolai Heiselberg – 4 (2,1,1,w)
3. Michael Thyme – 2 (0,0,d,2)
4. Bastian Borke – 3 (0,0,0,3)
5. Espen Sola – 6 (2,0,3,1)

Bieg po biegu:
1. Drejer, Steen, Sørensen, Beyer
2. Hansen, Heiselberg, Pedersen, Agertoft (w)
3. Hjerrild, Hoegh, Jon.Knudsen, Borke
4. Jes.Knudsen, Breum, Thorst, Thyme
5. Jensen, Sola, Bukhave (w), Eis (w)
6. Jon.Knudsen, Steen, Heiselberg, Thorst
7. Jes.Knudsen, Hoegh, Sørensen, Pedersen
8. Hansen, Beyer, Hjerrild, Thyme
9. Drejer, Breum, Eis, Borke
10. Bukhave, Eis, Jensen, Sola
11. Hansen, Jes.Knudsen, Steen, Borke
12. Jon.Knudsen, Drejer, Pedersen, Thyme (d)
13. Hjerrild, Sørensen, Thorst
14. Breum, Hoegh, Heiselberg, Beyer
15. Sola, Bukhave, Jensen, Eis
16. Borke, Beyer, Thorst, Pedersen
17. Hoegh, Thyme, Jon.Knudsen, Steen
18. Jes.Knudsen, Drejer, Hjerrild Heiselberg (w)
19. Hansen, Breum, Sørensen, Jon. Knudsen
20. Bukhave, Jensen, Sola, Eis

Wyniki meczu Arged Malesa Ostrów – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Arged Malesa Ostrów – 24 pkt.
9. Oliver Berntzon – 3+2 (0,2*,1*)
10. Tomasz Gapiński – 8 (3,3,2)
11. Grzegorz Walasek – 4 (1,3)
12. Filip Hjelmland – ns (-,-)
13. Chris Holder – 8 (3,2,3)
14. Kacper Grzelak – 1 (1,0,0)
15. Jakub Krawczyk – 0 (0,d)
16. Matias Nielsen – 0 (0,0)

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – 30 pkt.
1. Leon Madsen – 5+1 (2*,3,0)
2. Bartosz Smektała – 6 (2,1,3)
3. Fredrik Lindgren – 6+1 (3,2,1*)
4. Jonas Jeppesen – 4+2 (1*,1*,2)
5. Kacper Woryna – 2+1 (1*,1)
6. Jakub Miśkowiak – 5 (3,2)
7. Mateusz Świdnicki – 2+1 (2*,0)
8. Kajetan Kupiec – ns

Bieg po biegu:
1. (68,98) Lindgren, Madsen, Walasek, Berntzon – 1:5 – (1:5)
2. (68,73) Miśkowiak, Świdnicki, Grzelak, Krawczyk – 1:5 – (2:10)
3. (68,85) Holder, Smektała, Woryna, Nielsen – 3:3 – (5:13)
4. (69,20) Gapiński, Miśkowiak, Jeppesen, Grzelak – 3:3 – (8:16)
5. (69,49) Walasek, Lindgren, Jeppesen, Nielsen – 3:3 – (11:19)
6. (70,32) Madsen, Holder, Smektała, Krawczyk (d) – 2:4 – (13:23)
7. (72,02) Gapiński, Berntzon, Woryna, Świdnicki – 5:1 – (18:24)
8. (71,66) Holder, Jeppesen, Lindgren, Grzelak – 3:3 – (21:27)
9. (71,80) Smektała, Gapiński, Berntzon, Madsen – 3:3 – (24:30)

wyniki za: sportowefakty.pl, DMU RS

Komentarze

komentarzy