Wszystkie marcowe sparingi odwołane

0
118

„W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r.

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r.

W zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, o dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco.”

Tym samym w marcu nie odbędą się wcześniej zaplanowane sparingi z Orłem Łódź i Lejonen Gislaved. Już wczoraj zostały odwołane sparingi z Falubazem Zielona Góra.

– W tej chwili nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby odbywały się treningi w ramach przygotowań do nowego sezonu. Takiego zakazu ze strony GKSŻ i PZM nie ma – stwierdza wyraźnie Demski. – Może zdarzyć się tak, że prezydent miasta lub premier zamkną całkowicie obiekty sportowe. Tak stało się już we Wrocławiu. Wtedy kluby żużlowe nie będą mogły organizować nawet treningów. Chciałbym jednak podkreślić, że na razie takiego zakazu ze strony GKSŻ i PZM nie ma – podsumowuje Leszek Demski.

Komentarze

komentarzy