Za dwa tygodnie XV Opolska Gala Żużla na lodzie

0
374

Jubileuszowa 15. edycja imprezy widowiskowo-rozrywkowej z elementami rywalizacji sportowej, promującej żużel oraz inne sporty motorowe, z której dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest potrzebującym wsparcia chorym dzieciom odbędzie się 19 stycznia w Opolskim Toropolu.

Tym razem pieniądze zbierane będą na 6-letniego Antosia Siweckiego z Nysy, którego historia jest wzruszająca. Dziecko urodziło się z poważnymi wadami wrodzonymi: przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, szpotawością stóp, wrodzoną wadą serca i pęcherzem neurogennym. Antoś tuż po urodzeniu przeszedł operację zamknięcia przepukliny oraz wszczepienia zastawki. Pierwsze cztery miesiące życia spędził w szpitalu w Opolu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Ze względu na pęcherz neurogenny musi on być cewnikowany 6 razy na dobę. Do tych czynności potrzebne są specjalne cewniki urologiczne, środki dezynfekcyjne i pielęgnacyjne. Antoś wymaga intensywnej i stałej rehabilitacji oraz opieki specjalistów. Dzięki systematycznej pracy potrafi samodzielnie pełzać i siadać a od niedawna porusza się również na wózku inwalidzkim. Antoś jest wdzięcznym i pogodnym dzieckiem, ciekawym otaczającego go świata. Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców, dlatego opiekę nad nim roztoczyła Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie”. Wsparcie otrzymają także opolskie hospicja – BETANIA i Domowe Hospicjum dla Dzieci.

XV Galę Żużla na lodzie poprowadzi znana i lubiana dziennikarka Joanna Cedrych, która przez 6 lat była związana ze stacją telewizyjną nc+, gdzie pracowała przy transmisjach z meczów żużlowych PGE Ekstraligi, piłki ręcznej PGNiG Superligi i turniejach Speedway Grand Prix. Dziennikarka pochodzi z Opola. Smak czarnego sportu poznała na stadionie przy Wschodniej i sympatyzuje z Kolejarzem Opole.

Bezpośrednio przed imprezą odbędzie się pokazowy trening zimowej dyscypliny łyżwiarskiej ICE CROSS DOWNHILL, która jest widowiskowa i zaliczana do sportów ekstremalnych.

W tym roku Opolska Gala Żużla na lodzie zmieni swoją formułę w stosunku do poprzednich. Na starcie zabraknie zawodników żużlowych znanych z ligowych torów. Główne zawody to równocześnie 1 Indywidualne Mistrzostwa Polski w Mini żużlu na Lodzie. Działacze Hawi Racing Team nawiązali współpracę ze środowiskiem mini żużla a pomaga im trener Józef Kafel. Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże, ale wystartować będzie mogło tylko 12 chłopaków, którzy mają reprezentować jak najszersze grono miniżużlowych klubów.

XV OPOLSKA GALA ŻUŻLA NA LODZIE
Sztuczne Lodowisko TOROPOL w Opolu, ul. Barlickiego 13
Sobota, 19 stycznia 2019 – godz.17:00
Bilety wstępu: 30 PLN

Sprzedaż biletów w Opolu prowadzą:
1) Sztuczne Lodowisko TOROPOL, ul. Barlickiego 13
2) Sklep Tytoniowy TABACO, ul. Katowicka 28 c
3) Sklep DOMEX, ul. Armii Krajowej 36
4) Stegu Arena (Okrąglak), ul. Oleska 70
Sprzedaż internetowa dla osób spoza Opola: hawiopole@wp.pl (tel.774536643).
UWAGA! Bilet z XV Opolskiej Gali żużla na Lodzie będzie upoważniał do zakupu wejściówki z 20% bonifikatą na koncert „Walentynki w rytmie DISCO POLO”

Bramy opolskiego Toropolu będą otwarte od g.16:00.

Komentarze

komentarzy