Za trzy tygodnie XVI Opolska Gala Żużla na lodzie

0
530

Dokładnie za trzy tygodnie od dzisiejszego dnia (tj. 04.01.2020) odbędzie się w Opolu XVI Opolska Gala Żużla na lodzie. Impreza organizowana przez klub Hawi Racing Team zaplanowana jest na 25 stycznia 2020 roku. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów trafią na leczenie 3-letniego Piotrusia Świerca z Łubnian.

Chłopczyk przeszedł ciężkie niedotlenienie okołoporodowe, które spowodowało uszkodzenie istoty białej okołokomorowej w mózgu. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy. Nie siedzi samodzielnie, nie raczkuje, nie chodzi, a jego rozwój jest opóźniony w stosunku do rówieśników. Musi być i jest stale rehabilitowany, co wiąże się z ogromnymi kosztami. W listopadzie 2019 r. Piotruś rozpoczął terapię leczenia komórkami macierzystymi w Lublinie, która jest bardzo kosztowna. Wszyscy wierzą, że rehabilitacja dziecka przyniesie pozytywne efekty i wpłynie na poprawę jego zdrowia.
Tradycyjnie pieniądze zebrane podczas Gali wspomogą także opolskie hospicja – BETANIA oraz Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Działacze zapowiadają sporo atrakcji podczas tegorocznej Opolskiej Gali Żużla na Lodzie:
– Mecz Polska – Czechy
– Indywidualne Mistrzostwa Polski w mini żużlu
– Prezentacja zawodników Kolejarza Opole

Żużlowcy opolskiego klubu pół godziny przed imprezą będą do dyspozycji kibiców, co pozwoli przeprowadzić rozmowy, zrobić pamiątkowe zdjęcia, uzyskać autograf.
W holu hali Toropol będzie można nabyć rozmaite gadżety żużlowe, w tym najnowsze Kolejarza Opole. Kolekcjonerzy będą mogli zdobyć unikatowy medal wybity z okazji benefisu Jerzego Szczakiela – legendy opolskiego Kolejarza, pierwszego polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu.

Bramy opolskiego Toropolu będą otwarte od godz. 16:00
Początek XVI Opolska Gala Żużla na lodzie: godz. 17.00
Cena biletu: 30 zł

Sprzedaż biletów prowadzona jest w:
Lodowisko Toropol, ul. Barlickiego 13,
Hala Stegu Arena, ul. Oleska 70,
Sklep Tabaco, ul. Katowicka 28C,
Sklep Domex, ul. Armii Krajowej 36,
Osoby spoza Opola mogą zamawiać bilety przez internet składając zamówienie na adres: hawiopole@wp.pl

Komentarze

komentarzy