Zakończyliśmy budowę składu!

0
1561

W poniedziałek zakończyło się okienko transferowe, więc pora przedstawić skład, jakim będziemy dysponować w sezonie 2023. Już wcześniej informowaliśmy o tym, że na przedłużenie umów zdecydowali się Oskar Polis, Mathias Thoernblom i Esben Hjerrild.

Krajową formację oprócz wspomnianego Oskara Polisa tworzyć będą jeszcze Robert Chmiel, który ostatnie lata spędził w PSŻ-ecie Poznań i mający ważną umowę z naszym klubem Andriej Kudriaszow. Robert Chmiel miał już kiedyś okazję do występu w Opolu. W sezonie 2017 wystartował w naszej drużynie w charakterze „gościa”.

Nowymi twarzami w zespole będą Adam Ellis i Filip Hjelmland. Brytyjczyk urodzony we Francji w minionym sezonie startował w Lokomotivie Daugavpils. Wystąpił w trzynastu spotkaniach, w których uzyskał średnią na poziomie 1,966 pkt/bieg. W meczu przeciwko naszej drużynie w Opolu wywalczył ich jedenaście. Szwed w sezonie 2022 startował w PGE Ekstralidze w barwach drużyny z Ostrowa. Dręczony kontuzją znalazł się w składzie Ostrowa w tylko pięciu spotkaniach w PGE Ektralidze i drugie tyle w rozgrywkach U24. W najlepszej lidze świata zdobywał średnio 0,444 pkt/bieg, z kolei w rozgrywkach U24 1,412 pkt/bieg.

Kadrę zamykają nasi wychowankowie, w których chcemy poważnie zainwestować. Z zebranego już doświadczenia będzie korzystał Oskar Stępień, który ma być czołowym juniorem naszej drużyny. Do niego dołączają kolejni wychowankowie Kacper Linek-Rekus i Jakub Fabisz. Obaj zdali licencję pod koniec minionego sezonu i na obu chcemy postawić w kolejnym sezonie. Do tego dochodzi najmłodszy z nich, Dastin Łukaszczyk, który aktualnie posiada licencję na starty na motocyklu o pojemności 250cc. Już wiosną przyszłego roku będzie się ubiegał o licencję na 500cc, jednak ze względu na wiek będzie mógł on startować tylko w zawodach młodzieżowych.

Dodatkowo z uprzejmości naszego klubu skorzystał jeszcze jeden zawodnik, który podpisał z nami tzw. kontrakt warszawski. Tym zawodnikiem jest Norweg z polskim paszportem, Rune Holta.

Komentarze

komentarzy