Zawodnicy Kolejarza nie próżnowali w weekend

0
53

Miniony weekend był dla opolskiego zespołu bardzo pracowity. OK Bedmet Kolejarz Opole w piątek udał się na zaległe spotkanie do Krakowa, by w niedzielę startować w 12. kolejce 2. Ligi Żużlowej na torze w Pile. W tym samym czasie na torach w Wielkiej Brytanii oraz Danii startowali również Richard Lawson, Charles Wright, Mads Hansen oraz Christian Thaysen.

Brytyjczycy w piątek razem ze swoimi zespołami przypieczętowali awans do półfinałów Championship Knock-Out Cup. Wright zapisał na swoim koncie siedem punktów, Lawson wywalczył ich osiem.

W sobotę w Mads Hansen i Christian Thaysen brali udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Holsted. Hansen z jedenastoma punktami awansował do finału. Thaysen, jako rezerwowy tego turnieju miał okazję do startu tylko w jednym biegu, w którym zdobył jeden punkt. W tym samym dniu swój ligowy mecz odjechał jeszcze Richard Lawson, który tym razem zdobył czternaście punktów.

Starty naszych obcokrajowców w ten weekend zamknął Charles Wright, który w niedzielę wywalczył komplet punktów w meczu Championship League.

Piątek (Championship Knock-Out Cup)

Glasgow Tigers: 46 (85)
1. Craig Cook (3,3,3,3) 12
2. James Sarjeant (1,1,2,0) 4
3. Rasmus Jensen (1,D,3,3,3) 10
4. Paul Starke (3,1,2*,2,1) 9+1
5. Claus Vissing (2,2,3,0) 7
6. Connor Bailey (2,0,1,0) 3
7. Kyle Bickley (1*,U,D,0) 1+1

Redcar Bears: 44 (95)
1. Erik Riss (2,2,2,2,2) 10
2. Tom Bacon – zastępstwo zawodnika
3. Michael Palm Toft (2,3,3,2,1*,0) 11+1
4. Jordan Stewart (0,1,1,1*,3) 6+1
5. Charles Wright (3,2,1,1*) 7+1
6. Tom Woolley (0,0,0) 0
7. Nathan Greaves (3,1,3,0,0,2,1) 10

Bieg po biegu:
1. Cook, Riss, Sarjeant, Woolley. 4:2
2. Greaves, Bailey, Bickley, Woolley 3:3 (7:5)
3. Starke, Palm Toft, Jensen, Stewart 4:2 (11:7)
4. Wright, Vissing, Greaves, Bickley (U) 2:4 (13:11)
5. Palm Toft, Riss, Starke, Jensen (D) 1:5 (14:16)
6. Cook, Wright, Sarjeant, Woolley 4:2 (18:18)
7. Palm Toft, Vissing, Stewart, Bailey 2:4 (20:22)5
8. Greaves, Sarjeant, Stewart, Bickley (D) 2:4 (22:26)
9. Jensen, Starke, Wright, Greaves 5:1 (27:27)
10. Cook, Palm Toft, Stewart, Sarjeant 3:3 (30:30)
11. Vissing, Riss, Bailey, Greaves 4:2 (34:32)
12. Jensen, Greaves, Palm Toft, Bailey 3:3 (37:35)
13. Cook, Riss, Wright, Vissing 3:3 (40:38)
14. Stewart, Starke, Greaves, Bickley 2:4 (42:42)
15. Jensen, Riss, Starke, Palm Toft 4:2 (46:44)

 

Leicester Lions: 55 (88)
1. Scott Nicholls (3,3,3,3,2) 14
2. Josh Bates – zastępstwo zawodnika
3. Ellis Perks (1*,1,3,1*,3) 9+2
4. Ryan Douglas (2,3,1,2,3,0) 11
5. Chris Harris (gość) (3,3,2,1) 9
6. Joe Lawlor (gość) (1,0,0) 1
7. Connor Mountain (1,3,1,2*,2*,U,2*) 11+3

Eastbourne Eagles: 35 (92)
1. Edward Kennett (2,2,3,2,3) 12
2. Ben Morley (0,0,0) 0
3. Kyle Newman (0,1*,1,2) 4+1
4. Lewis Kerr (3,2,0,W/U) 5
5. Richard Lawson (2,2,3,0,1) 8
6. Alfie Bowtell (0,0,0,1*,1) 2+1
7. Georgie Wood (2,0,1,1) 4

Bieg po biegu:
1. Nicholls, Kennett, Mountain, Morley. 4:2
2. Mountain, Wood, Lawlor, Bowtell 4:2 (8:4)
3. Kerr, Douglas, Perks, Newman 3:3 (11:7)
4. Harris, Lawson, Mountain, Wood 4:2 (15:9)
5. Douglas, Kennett, Perks, Morley 4:2 (19:11)
6. Nicholls, Lawson, Douglas, Bowtell 4:2 (23:13)
7. Harris, Kerr, Newman, Lawlor 3:3 (26:16)
8. Perks, Mountain, Wood, Morley 5:1 (31:17)
9. Lawson, Douglas, Perks, Bowtell 3:3 (34:20)
10. Nicholls, Mountain, Newman, Kerr 5:1 (39:21)
11. Kennett, Harris, Wood, Lawlor 2:4 (41:25)
12. Perks, Newman, Bowtell, Mountain (U) 3:3 (44:28)
13. Nicholls, Kennett, Harris, Lawson 4:2 (48:30)
14. Douglas, Mountain, Bowtell, Kerr (W/U) 5:1 (53:31)
15. Kennett, Nicholls, Lawson, Douglas 2:4 (55:35)

 

Sobota (Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów)

1. Frederik Jakobsen (Dania) – 14 (3,3,2,3,3)
2. Jason Joergensen (Dania) – 13 (3,2,3,2,3)
3. Jonas Jeppesen (Dania) – 12 (1,3,3,3,2)
4. Mads Hansen (Dania) – 11 (3,3,1,1,3)
5. Alexander Woentin (Szwecja) – 11 (2,3,1,3,2)
———-
6. Patrick Hansen (Dania) – 10 (2,2,2,2,2)
7. Tim Soerensen (Dania) – 8 (2,1,3,2,w)
8. Jonas Seifert-Salk (Dania) – 8 (1,1,2,3,1)
9. Matias Nielsen (Dania) – 6 (u,1,d,2,3)
10. Filip Hjelmland (Szwecja) – 6 (2,0,1,1,2)
11. Timi Salonen (Finlandia) – 5 (1,w,3,1,0)
12. Philip Hellstroem-Beangs (Szwecja) – 5 (0,2,2,0,1)
13. Anton Karlsson (Szwecja) – 3 (3,d,0,0,u)
14. Truls Kamhaug (Norwegia) – 3 (0,2,0,0,1)
15. Espen Sola (Norwegia) – 2 (1,1,0,w,0)
16. Christoffer Selvin (Szwecja) – 1 (0,0,1,w,-)
17. Christian Thaysen (Dania) – 1 (1)
R2. Emil Poertner (Dania) – NS

Bieg po biegu:
1. Jakobsen, Hjelmland, Jeppesen, Kamhaug
2. M.Hansen, Woentin, Salonen, Selvin
3. Joergensen, Soerensen, Sola, Nielsen (u)
4. Karlsson, P.Hansen, Seifert-Salk, Hellstroem-Baengs
5. M.Hansen, P.Hansen, Soerensen, Hjelmland
6. Jakobsen, Hellstroem-Baengs, Nielsen, Salonen (w/u)
7. Woentin, Kamhaug, Sola, Karlsson (d)
8. Jeppesen, Joergensen, Seifert-Salk, Selvin
9. Salonen, Seifert-Salk, Hjelmland, Sola
10. Joergensen, Jakobsen, M.Hansen, Karlsson
11. Soerensen, Hellstroem-Baengs, Selvin, Kamhaug
12. Jeppesen, P.Hansen, Woentin, Nielsen (d)
13. Woentin, Joergensen, Hjelmland, Hellstroem-Baengs
14. Jakobsen, P.Hansen, Selvin (w/u), Sola (w)
15. Seifert-Salk, Nielsen, M.Hansen, Kamhaug
16. Jeppesen, Soerensen, Salonen, Karlsson
17. Nielsen, Hjelmland, Thaysen, Karlsson (u)
18. Jakobsen, Woentin, Seifert-Salk, Soerensen (w)
19. Joergensen, P.Hansen, Kamhaug, Salonen
20. M.Hansen, Jeppesen, Hellstroem-Baengs, Sola

 

Sobota (Championship League)

Eastbourne Eagles: 54
1. Edward Kennett (3,3,3,2*) 11+1
2. Ben Morley (1,1,W,2*) 4+1
3. Kyle Newman (1,D,0,3) 4
4. Lewis Kerr (3,2,3,2,1*) 11+1
5. Richard Lawson (3,3,3,3,2) 14
6. Alfie Bowtell (3,0,1,W) 4
7. Georgie Wood (2*,0,3,1) 6+1

Edinburgh Monarchs: 36
1. Ricky Wells (2,3,1*,2,1,3) 12+1
2. Victor Palovaara (0,1,1*,0) 2+1
3. Paul Starke (2,2,1,W) 5
4. Joel Andersson (0,1*,0,3) 4+1
5. Cameron Heeps (2,2,2,0,0) 6
6. William Lawson (1,0,T,2) 3
7. Connor Coles (0,1*,2,1) 4+1

Bieg po biegu:

1. Kennett, Wells, Morley, Palovaara
2. Bowtell, Wood, W Lawson, Coles
3. Kerr, Starke, Newman, Andersson
4. R.Lawson, Heeps, Coles, Wood
5. Wells, Kerr, Palovaara, Newman (d)
6. Kennett, Heeps, Morley, W.Lawson
7. R.Lawson, Starke, Andersson, Bowtell
8. Wood, Coles, Palovaara, Morley (w)
9. Kerr, Heeps, Wells, Newman
10. Kennett, Morley, Starke, Andersson
11. R.Lawson, Wells, Bowtell, Palovaara
12. Newman, W.Lawson, Wood, Starke (w)
13. R.Lawson, Kennett, Wells, Heeps
14. Andersson, Kerr, Coles, Bowtell (w)
15. Wells, R.Lawson, Kerr, Heeps

 

Niedziela (Championship League)

Sheffield Tigers: 42

1. Danny King (3,2,1,2,2,1*) 11+1
2. Drew Kemp (D,D,0) 0
3. Ty Proctor (2,2,2,1*) 7+1
4. Broc Nicol ZZ
5. Kyle Howarth (2,3,2,0,2) 9
6. Zaine Kennedy (2*,0,2*,1*,0,3) 8+3
7. Josh MacDonald (3,1*,W,2,0,1) 7+1

Redcar Bears: 48

1. Erik Riss (2,3,3,1,0) 9
2. Kasper Andersen (1*,1,3,1) 6+1
3. Michael Palm Toft (1,1,2*,3) 7+1
4. Jordan Stewart (3,D,3,D) 6
5. Charles Wright (3,3,3,3,3) 15
6. Tom Woolley (0,1,0) 1
7. Nathan Greaves (1,0,1,0,2) 4

Bieg po biegu:

  1. King, Riss, Andersen, Kemp (D)
  2. MacDonald, Kennedy, Greaves, Woolley
  3. Stewart, Proctor, Palm Toft, Kennedy
  4. Wright, Howarth, MacDonald, Greaves
  5. Riss, Proctor, Andersen, MacDonald (W)
  6. Wright, King, Woolley, Kemp (D)
  7. Howarth, Kennedy, Palm Toft, Stewart (D)
  8. Andersen, MacDonald, Greaves, Kemp
  9. Wright, Proctor, Kennedy, Woolley
  10. Stewart, Palm Toft, King, MacDonald
  11. Riss, Howarth, Andersen, Kennedy
  12. Palm Toft, King, Proctor, Greaves
  13. Wright, King, Riss, Howarth
  14. Kennedy, Greaves, MacDonald, Stewart (D)
  15. Wright,Howarth, King, Riss

wyniki za: sportowefakty.pl, speedwaynews.pl, speedwayupdates.proboards.com

Komentarze

komentarzy