Zawodnicy Kolejarza awansowali do SGP2

0
280

Na torach w Krsko, Vojens i Pardubicach odbyły się dzisiaj eliminacje do Speedway Grand Prix 2, czyli do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W dwóch rundach startowało trzech naszych zawodników. Emil Breum i Esben Hjerrild zakończyli swoje rundy na pierwszych miejscach i awansowali do finałów. Espen Sola zawody w Vojens zakończył na jedenastym miejscu.

Wyniki eliminacji w Krsko:

1. Emil Breum (Dania) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Norick Bloedorn (Niemcy) – 14 (2,3,3,3,3)
3. Mateusz Cierniak (Polska) – 13 (3,2,3,2,3)
4. Gustav Grahn (Szwecja) – 11 (3,3,1,1,3)
5. Bastian Borke (Dania) – 10 (2,1,2,3,2)
6. Anże Grmek (Słowenia) – 10 (2,2,2,2,2)
7. Petr Chlupac (Czechy) – (3,3,3,0,d)
8. Mathias Tresarrieu (Francja) – (0,2,1,3,1)
9. Leon Flint (Wielka Brytania) – (1,2,2,1,1)
10. Maurice Brown (Australia) – (1,1,2,2,0)
11. Jacob Hook (Australia) – (2,0,0,2,1)
12. Richard Fuzesi (Węgry) – (0,0,1,0,2)
13. Matteo Boncinelli (Włochy) – (1,d,0,0,2)
14. Mychajło Tymoszczuk (Ukraina) – (0,1,1,1,w)
15. Julian Kuny (Słowenia) – (t,0,0,1,1)
16. Roman Kapustin (Ukraina) – (0,1,0,0,0)
17. Patricia Erhart (Niemcy) – (1)

Bieg po biegu:

1. Breum, Blödorn, Flint, Trésarrieu
2. Grahn, Hook, Erhart (Kuny T), Kapustin
3. Cierniak, Grmek, Boncinelli, Füzesi
4. Chlupáč, Borke, Brown, Tymoszczuk
5. Chlupáč, Flint, Kapustin, Boncinelli (D)
6. Breum, Grmek, Borke, Kuny
7. Blödorn, Cierniak, Brown, Hook
8. Grahn, Trésarrieu, Tymoszczuk, Füzesi
9. Cierniak, Flint, Tymoszczuk, Kuny (W)
10. Breum, Brown, Füzesi, Kapustin
11. Blödorn, Borke, Grahn, Boncinelli
12. Chlupáč, Grmek, Trésarrieu, Hook
13. Borke, Hook, Flint, Füzesi
14. Breum, Cierniak, Grahn, Chlupáč
15. Blödorn, Grmek, Tymoszczuk, Kapustin
16. Trésarrieu, Brown, Kuny, Boncinelli
17. Grahn, Grmek, Flint, Brown
18. Breum, Boncinelli, Hook, Tymoszczuk (W)
19. Blödorn, Füzesi, Kuny, Chlupáč (D)
20. Cierniak, Borke, Trésarrieu, Kapustin

Wyniki eliminacji w Vojens:

1. Esben Hjerrild (Dania) – 13+3 (3,3,2,3,2)
2. Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja) – 13+2 (1,3,3,3,3)
3. Francis Gusts (Łotwa) – 11+2+2+3 (2,2,2,2,3)
4. Damian Ratajczak (Polska) – 11+3+2 (3,1,3,3,1)
——————————————————————————————
5. Mathias Pollestad (Norwegia) – 11+3+1 (2,2,3,2,2)
6. Kacper Pludra (Polska) – 11+1+3+w (2,2,1,3,3)
7. Anders Rowe (Wielka Brytania) – 11+2+1 (3,3,1,2,2)
8. Jaroslav Vanicek (Czechy) – (2,1,2,1,3)
9. Jesper Knudsen (Dania) – (3,3,w,1,1)
10. Ludvig Selvin (Szwecja) – (1,1,1,2,2)
11. Espen Sola (Norwegia) – (0,2,3,0,0)
12. James Pearson (Australia) – (0,0,2,1,1)
13. Alex Martin (USA) – (1,1,0,0,0)
14. Marlon Hegener (Niemcy) – (0,0,1,1,0)
15. Artiom Juhno (Łotwa) – (1,0,w,0,1)
16. Jonny Wynant (Niemcy) – (u,0,0,u,0)
17. Rune Thorst (Dania) – ns
18. William Drejer (Dania) – ns

Bieg po biegu:
1. Rowe, Pludra, Juhno, Wynant (u/4)
2. Knudsen, Gusts, Selvin, Pearson
3. Hjerrild, Pollestad, Hellstroem-Baengs, Sola
4. Ratajczak, Vanicek, Martin, Hegener
5. Knudsen, Sola, Martin, Wynant
6. Rowe, Pollestad, Selvin, Hegener
7. Hjerrild, Gusts, Vanicek, Juhno
8. Hellstroem-Baengs, Pludra, Ratajczak, Pearson
9. Ratajczak, Hjerrild, Selvin, Wynant
10. Hellstroem-Baengs, Vanicek, Rowe, Knudsen (w/su)
11. Sola, Pearson, Hegener, Juhno (w/u)
12. Pollestad, Gusts, Pludra, Martin
13. Hellstroem-Baengs, Gusts, Hegener, Wynant (u/3)
14. Hjerrild, Rowe, Pearson, Martin
15. Ratajczak, Pollestad, Knudsen, Juhno
16. Pludra, Selvin, Vanicek, Sola
17. Vanicek, Pollestad, Pearson, Wynant
18. Gusts, Rowe, Ratajczak, Sola
19. Hellstroem-Baengs, Selvin, Juhno, Martin
20. Pludra, Hjerrild, Knudsen, Hegener

Miniturniej o miejsca 3-7:
I. Ratajczak, Rowe, Pludra
II. Pollestad, Gusts
III. Pludra, Gusts, Rowe
IV. Gusts, Ratajczak, Pollestad, Pludra (w/su)

Bieg dodatkowy o miejsca 1-2: Hjerrild, Hellstroem-Baengs

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / speedwaynews.pl

Komentarze

komentarzy