Złoto Falubazu w finale DMPJ. Kolejarze startowali w Szwecji

0
59

Na torze w Zielonej Górze miał dzisiaj miejsce finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podopieczni trenera Piotra Żyto sięgnęli po zloty medal. W zespole Francepol Falubazu Zielona Góra startowało trzech zawodników związanych z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Z nich, najmniej, bo sześć punktów zdobył Jakub Osyczka. Był on jednak zawodnikiem rezerwowym, a pierwszą szansę wyjazdu na tor otrzymał dopiero w jedenastym biegu. W dalszej fazie zastępował Norberta Krakowiaka, który po upadku w biegu czternastym nie był w stanie kontynuować zawodów.

W zielonogórskiej ekipie prym wiedli nasi „goście”. Damian Pawliczak zdobył dla swojego zespołu dziesięć punktów, a Mateusz Tonder, który postawił kropkę nad „i” i zapewnił złoto gospodarzom w ostatnim biegu, wywalczył ich trzynaście.

Z kolei w Szwecji swoją pierwszą szansę występu w fazie play-off otrzymał Rene Bach. Reprezentant Lejonen Gislaved niestety nie zaliczy tego występu do udanych. W trzech biegach nie zdobył nawet punktu. Masarna Avesta bez problemów odrobiła straty z pierwszego meczu (40:50) i wystąpi w finale szwedzkiej Bauhaus-Ligan.

W drugim meczu półfinałowym startował Sam Masters. Australijczyk w pięciu startach zdołał zapisać na swoim koncie tylko cztery punkty. Indianerna Kumla po raz drugi pokonała Vastervik Speedway i również awansowała do finału Bauhaus-Ligan.

Tym samym zawodnicy OK Bedmet Kolejarza Opole zakończyli już sezon w Szwecji. Przypominamy, że w meczach ćwierćfinałowych odpadła wcześniej Piraterna Motala, w której ścigał się Jonas Seifert-Salk. Mads Hansen reprezentował w tym sezonie Vastervik Speedway, dla której sezon zakończył się dzisiaj.

Wyniki:

Finał DMPJ w Zielonej Górze:

Francepol Falubaz Zielona Góra – 39 pkt.
1.
 Fabian Ragus – 1 (1,0,-,0,-)
2. Damian Pawliczak – 10 (1,2,3,3,1)
3. Norbert Krakowiak – 9 (3,3,3,-,-)
4. Mateusz Tonder – 13 (2,2,3,3,3)
5. Jakub Osyczka – 6 (1,2,3,0)

Bocar Włókniarz Częstochowa – 36 pkt.
1.
 Jakub Miśkowiak – 13 (3,3,1,3,3)
2. Mateusz Świdnicki – 10 (2,3,2,1,2)
3. Bartłomiej Kowalski – 13 (2,3,3,3,2)
4. Kamil Król – 0 (0,0,0,0,0)

Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 31 pkt.
1.
 Oleg Michaiłow – 7 (1,1,2,2,1)
2. Francis Gusts – 9 (0,2,2,2,3)
3. Ernest Matjuszonok – 9 (3,1,2,2,1)
4. Ricards Ansviesulis – 6 (3,0,1,w,2)

MrGarden GKM Grudziądz – 13 pkt.
1.
 Damian Lotarski – 2 (0,1,0,1,0)
2. Denis Zieliński – 4 (2,0,0,0,2)
3. Marcin Turowski – 4 (1,2,1,u/-,ns)
4. Kacper Łobodziński – 3 (u,1,d,1,1)

Bieg po biegu:
1. Ansviesulis, Zieliński, Ragus, Król – (3:1:0:2)
2. Matjuszonok, Kowalski, Pawliczak, Lotarski – (6:2:2:2)
3. Miśkowiak, Tonder, Turowski, Gusts – (6:4:5:3)
4. Krakowiak, Świdnicki, Michaiłow, Łobodziński (u) – (7:7:7:3)
5. Miśkowiak, Pawliczak, Łobodziński, Ansviesulis – (7:9:10:4)
6. Świdnicki, Turowski, Matjuszonok, Ragus – (8:9:13:6)
7. Krakowiak, Gusts, Lotarski, Król – (10:12:13:7)
8. Kowalski, Tonder, Michaiłow, Zieliński – (11:14:16:7)
9. Tonder, Świdnicki, Ansviesulis, Lotarski – (12:17:18:7)
10. Krakowiak, Matjuszonok, Miśkowiak, Zieliński – (14:20:19:7)
11. Kowalski, Gusts, Osyczka, Łobodziński (d) – (16:21:22:7)
12. Pawliczak, Michaiłow, Turowski, Król – (18:24:22:8)
13. Tonder, Matjuszonok, Łobodziński, Król – (20:27:22:9)
14. Kowalski, Osyczka, Ansviesulis (w) – (20:29:25:9)
15. Pawliczak, Gusts, Świdnicki, Zieliński – (22:32:26:9)
16. Miśkowiak, Michaiłow, Lotarski, Ragus – (24:32:29:10)
17. Osyczka, Ansviesulis, Łobodziński, Król – (26:35:29:11)
18. Gusts, Świdnicki, Pawliczak, Lotarski – (29:36:31:11)
19. Miśkowiak, Zieliński, Michaiłow, Osyczka – (30:36:34:13)
20. Tonder, Kowalski, Matjuszonok, Turowski – (31:39:36:13)

Masarna Avesta – Lejonen Gislaved

Masarna Avesta – 59
9. Antonio Lindbaeck – 12 (1,3,3,2,3)
10. Wadim Tarasienko – 12+1 (3,1,2*,3,3)
11. Kim Nilsson – 10 (2,3,1,3,1)
12. Przemysław Pawlicki – 5+3 (1*,2*,d,1*,1)
13. Nicki Pedersen – 7+2 (2,1,2*,2*,-)
14. David Bellego – 11+1 (1*,3,3,1,3)
15. Philip Hellstroem-Baengs – 2+1 (2*)

Lejonen Gislaved – 31 pkt.
1. Nicolai Klindt – 6 (2,1,0,1,2)
2. Rene Bach – 0 (0,0,-,0,-)
3. Mathias Thoernblom – 5 (3,2,0,u,0,0)
4. Kacper Woryna – 3 (0,0,1,-,2)
5. Robert Lambert – 9+1 (3,t,1,2*,2,1)
6. Linus Ekloef – 8 (0,2,3,3,0,d)
7. Maksymilian Bogdanowicz – 0 (d)

Bieg po biegu:
1. Tarasienko, Klindt, Lindbaeck, Bach – 4:2 – (4:2)
2. Thoernblom, Nilsson, Pawlicki, Woryna – 3:3 – (7:5)
3. Lambert, Pedersen, Bellego, Ekloef – 3:3 – (10:8)
4. Nilsson, Pawlicki, Klindt, Bach – 5:1 – (15:9)
5. Bellego, Thoernblom, Pedersen, Woryna – 4:2 – (19:11)
6. Lindbaeck, Ekloef, Tarasienko, Bogdanowicz (d) – 4:2 – (23:13)
7. Bellego, Pedersen, Lambert, Klindt – 5:1 – (28:14)
8. Lindbaeck, Tarasienko, Woryna, Thoernblom – 5:1 – (33:15)
9. Ekloef, Lambert, Nilsson, Pawlicki (d) – 1:5 – (34:20)
10. Tarasienko, Pedersen, Klindt, Thoernblom (u) – 5:1 – (39:21)
11. Ekloef, Lindbaeck, Pawlicki, Thoernblom – 3:3 – (42:24)
12. Nilsson, Lambert, Bellego, Bach – 4:2 – (46:26)
13. Bellego, Woryna, Pawlicki, Ekloef – 4:2 – (50:28)
14. Lindbaeck, Klindt, Nilsson, Thoernblom – 4:2 – (54:30)
15. Tarasienko, Hellstroem-Baengs, Lambert, Ekloef (d) – 5:1 – (59:31)

Indianerna Kumla – Vastervik Speedway

Indianerna Kumla – 59
9. Kenneth Bjerre – 16+1 (3,3,3,2*,2,3)
10. Joel Andersson – 11+3 (2*,1*,2*,3,3,0)
11. Pontus Aspgren – 10+1 (2*,2,3,3,-)
12. Niels Kristian Iversen – zastępstwo zawodnika
13. Jonas Jeppesen – 13+1 (3,2,3,2*,-,3)
14. Ludvig Lindgren – 6+1 (2*,0,-,0,1,3)
15. Jonatan Grahn – 3 (1,0,1,1)

Vastervik Speedway – 31
1. Linus Sundstroem – 6+2 (1,1,-,2,1*,1*)
2. Mikkel Bech – 5 (0,0,1,-,2,2)
3. Sam Masters – 4 (0,1,0,3,0)
4. Anders Thomsen – 12 (1,3,3,1,2,2)
5. Jason Doyle – zastępstwo zawodnika
6. Anton Karlsson – 2 (0,0,1,1,0)
7. Noel Wahlqvist – 2 (0,u,0,2)

Bieg po biegu:
1. Bjerre, Andersson, Sundstroem, Bech – 5:1 – (5:1)
2. Bjerre, Aspgren, Thomsen, Masters – 5:1 – (10:2)
3. Jeppesen, Lindgren, Sundstroem, Karlsson – 5:1 – (15:3)
4. Thomsen, Aspgren, Andersson, Bech – 3:3 – (18:6)
5. Thomsen, Jeppesen, Masters, Lindgren – 2:4 – (20:10)
6. Bjerre, Andersson, Bech, Karlsson – 5:1 – (25:11)
7. Jeppesen, Sundstroem, Grahn, Wahlqvist – 4:2 – (29:13)
8. Andersson, Bjerre, Thomsen, Masters – 5:1 – (34:14)
9. Aspgren, Jeppesen, Karlsson, Wahlqvist (u) – 5:1 – (39:15)
10. Andersson, Thomsen, Sundstroem, Lindgren – 3:3 – (42:18)
11. Masters, Bjerre, Karlsson, Grahn – 2:4 – (44:22)
12. Aspgren, Bech, Lindgren, Wahlqvist – 4:2 – (48:24)
13. Lindgren, Wahlqvist, Grahn, Karlsson – 4:2 – (52:26)
14. Jeppesen, Bech, Grahn, Masters – 4:2 – (56:28)
15. Bjerre, Thomsen, Sundstroem, Andersson – 3:3 – (59:31)

wyniki za: sportowefakty.pl

Komentarze

komentarzy