Kalendarium

1-1-1966ur. Cezary Owiżyc 
2-1-1938ur. Ginter Niedworok 
3-1-1974ur. Sławomir Figiel 
4-1-1935ur. Eugeniusz Dzik 
5-1-1977ur. Matej Ferjan 
5-1-1979ur. Krzysztof Stojanowski 
6-1-2000ur. Mateusz Adamczewski 
9-1-1962ur. Alfred Widera 
11-1-1942ur. Jan Łucki 
12-1-2004zm. Stanisław Pogorzelski 
13-1-1962ur. Zdenek Schneiderwind 
13-1-1963ur. Andrzej Hawryluk 
13-1-1969ur. Tomasz Fajfer 
13-1-1981ur. Travis McGowan 
13-1-1991ur. Andriej Kobrin 
13-1-1994ur. Adrian Wojewoda 
15-1-1973ur. Robert Flis 
15-1-1987ur. Robert Księżak 
16-1-1961ur. Zoltan Hajdu 
16-1-1964ur. Roland Materna 
16-1-1982ur. Artur Bogińczuk 
17-1-2009zm. Romuald Łoś 
19-1-2005zm. Rinat Mardanszin 
20-1-1991ur. Alexander Edberg 
23-1-1994ur. Artur Czaja 
24-1-1968ur. Jan Holub 
25-1-1975ur. Mariusz Staszewski 
27-1-1969ur. Jarosław Olszewski 
28-1-1949ur. Jerzy Szczakiel 
30-1-1950ur. Jan Ratajczyk 
31-1-1984ur. Marcin Klyk 
1-2-1937ur. Marian Wieleba 
5-2-1974ur. Piotr Baron 
5-2-1990ur. Josh Grajczonek 
6-2-1966ur. Sławomir Drabik 
6-2-1973ur. Niklas Klingberg 
6-2-1979ur. Daniel Tęgi 
9-2-1967ur. Brian Karger 
10-2-1969ur. Stefan Dannö 
10-2-1989ur. Paweł Chudy 
11-2-1994ur. Kyle Howarth 
12-2-1976ur. Mirosław Podhorodecki 
13-2-1969ur. Edward Świerc 
13-2-1971ur. Marek Mróz 
13-2-1999ur. Jarosław Krzywosz 
14-2-1986ur. Richard Lawson 
14-2-2003ur. Marcel Krzykowski 
15-2-1985ur. Thomas Stange 
16-2-1977ur. Andrzej Świerc 
16-2-1982ur. Ilia Bondarenko 
17-2-1967ur. Dariusz Łowicki 
17-2-1992ur. Justin Sedgmen 
18-2-1963ur. Marcin Spika 
18-2-1981ur. Henning Bager 
18-2-2000ur. Christian Thaysen 
19-2-1968ur. Andrzej Musiolik 
20-2-1981ur. Adam Czechowicz 
22-2-1945ur. Henryk Mazur 
22-2-1958ur. Jerzy Suffner 
22-2-1963ur. Wojciech Załuski 
22-2-1993 ur. Tom Perry 
23-2-1960ur. Vaclav Milik 
23-2-1992ur. Marcel Szymko 
23-2-1993ur. Kai Huckenbeck 
24-2-1983ur. Mattias Nilsson 
24-2-1984ur. Marcin Bełkot 
24-2-1986ur. Fritz Wallner 
24-2-1997ur. Jędrzej Zając 
25-2-1987ur. Kamil Brzozowski 
26-2-1987ur. Sławomir Dąbrowski 
26-2-2015zm. Marian Spychała 
27-2-1963ur. Roland Wieczorek 
27-2-1994ur. Rafał Malczewski 
28-2-1999ur. Adrian Woźniak 
28-2-1999ur. Arsłan Fajzulin 
1-3-1996ur. Kenny Wennerstam 
4-3-1963ur. Joachim Malasa 
4-3-1972ur. Krzysztof Zieliński 
4-3-2002ur. Bartłomiej Kowalski 
6-3-1964ur. Joachim Piechaczek 
6-3-2008Uruchomienie portalu KolejarzOpole.pl 
7-3-1958ur. Stanisław Pogorzelski 
7-3-1997ur. Sebastian Niedźwiedź 
8-3-1977ur. Krzysztof Mrowiec 
8-3-2001ur. Damian Lotarski 
9-3-1959ur. Bernard Dropała 
9-3-1972ur. Sławomir Chat 
9-3-1976ur. Brian Lyngsö 
10-3-1988ur. Ben Barker 
11-3-1955ur. Alfred Siekierka 
11-3-1976ur. Marek Zarzecki 
11-3-1983ur. Denis Gizatullin 
13-3-1955ur. Marian Witelus 
14-3-1985ur. Antonin Galliani 
14-3-1986ur. Lubos Tomicek 
14-3-2010zm. Grzegorz Blaut 
15-3-1954ur. Jacek Görlitz 
15-3-1963ur. Oleg Wołochow 
15-3-1989ur. Adrian Szewczykowski 
15-3-1999ur. Patryk Wojdyło 
16-3-1966ur. Józef Cebula 
16-3-1989zm. Mieczysław Maruszczak 
17-3-1973ur. Mirosław Sosna 
18-3-2004ur. Kacper Łobodziński 
19-3-1984ur. Roman Iwanow 
20-3-1959ur. Karol Lis 
20-3-2004zm. Stanisław Skowron 
22-3-1990ur. Tomasz Wolniewicz 
24-3-1989ur. Robin Aspegren 
24-3-1995ur. Ilja Czałow 
26-3-1996ur. Eduard Krcmar 
27-3-1988ur. Marcin Koj 
27-3-2011Igor Kononow Wicemistrzem Świata na lodzie 
28-3-1942ur. Jerzy Molin 
30-3-1982ur. Lee Smethills 
31-3-1964ur. Norbert Gala 
31-3-1989ur. Niklas Larsson 
31-3-1997Pavel Ondrasik ustanawia rekord toru – 60.6s 
1-4-1976ur. Dominik Żebrowski 
2-4-1960ur. Ryszard Berezowski 
2-4-1980ur. Ryszard Klyk 
3-4-1932ur. Marian Spychała 
3-4-1969ur. Andrzej Rzepka 
3-4-1984ur. Piotr Jędrzejkiewicz 
3-4-2004Ronnie Jamroży wygrywa Memoriał Gerarda Stacha 
3-4-2011Rafał Fleger wygrywa Turniej Jerzego Szczakiela 
4-4-1923ur. Tadeusz Topyło 
4-4-1952ur. Norbert Ciomber 
4-4-1993ur. Piotr Czerwiński 
5-4-1957Założenie Klubu Sportowego „Kolejarz”Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej oficjalnie rejestruje stowarzyszenie pn. Klub Sportowy „Kolejarz”
6-4-1939ur. Stanisław Skowron 
6-4-1942ur. Wilhelm Salawa 
7-4-1959ur. Dariusz Bieda 
7-4-1973ur. Przemysław Janicki 
7-4-2002ur. Mateusz Dul 
8-4-1981ur. Sławomir Gross 
9-4-1947ur. Karol Świtała 
9-4-1961Pierwszy ligowy mecz KolejarzaW pierwszym, historycznym, ligowym meczu Kolejarz podejmował na własnym torze zespół Śląska Świętochłowice
10-4-1972ur. Waldemar Gabor 
10-4-1975ur. Norbert Magosi 
10-4-1987ur. Marcin Jędrzejewski 
10-4-1988Roland Wieczorek ustanawia rekord toru – 64,8s.Jest to pierwszy z rekordów ustanowionych na 321 metrowym torze.
10-4-1996ur. Joel Andersson 
11-4-1978ur. Przemysław Tajchert 
12-4-2018zm. Stanisław Bombik 
13-4-1981ur. Dawid Kujawa 
14-4-2010zm. Roman Kapuła 
16-4-1987ur. Michał Ciura 
17-4-1967ur. Vladimir Kalina 
17-4-1984ur. Tero Aarnio 
18-4-1980ur. Sebastian Trumiński 
19-4-1976 ur. Adrian Łukaszczyk 
19-4-1981ur. Ulrich Ostergaard 
19-4-1994ur. Łukasz Lesiak 
20-4-1945Założenie ZZK (Późniejszego KS Kolejarz)ZZK jest pierwszy klubem sportowym w powojennym Opolu. Klub został założony przez kolejarzy – repatriantów ze wschodu.
20-4-1974ur. Piotr Markuszewski 
21-4-2003Pierwszy mecz KŻ Kolejarz OpoleNowopowstały KŻ Kolejarz przegrywa swój pierwszy w historii mecz ligowy. Pierwszym rywalem był zespół KSŻ-u Krosno.
21-4-2008Piotr Rembas trenerem KolejarzaZawodnik Kolejarza, Piotr Rembas, obejmuje funkcje jeżdżącego szkoleniowca zespołu po odwołaniu z funkcji trenera Mariana Spychały.
21-4-2010Maciej Janowski wyrównuje rekord toru CzechowiczaJanowski podczas półfinału krajowych eliminacji do GP po raz pierwszy w historii wyrównuje rekordowe osiągnięcie Czechowicza.
24-4-2016Rekord toru Puodżuksa – 59,59s.Pierwszy barierę 60 sekund pokonuje Paweł Miesiąc z czasem 59,69 sekundy. Dwa biegi później jeszcze szybciej okrążenia pokonuje Kjastas Puodżuks.
25-4-1981ur. Łukasz Szmid 
26-4-1987ur. Igor Kononov 
27-4-1985ur. Paweł Miesiąc 
28-4-1950ur. Franciszek Stach 
28-4-1987ur. Adrian Gomólski 
28-4-1988Zdzisław Rutecki ustanawia rekord toru – 64.2s. 
28-4-1995ur. Steven Mauer 
29-4-1987ur. Adrian Gomólski 
30-4-1998ur. Kamil Wieczorek 
1-5-1975ur. Mariusz Niemczura 
1-5-2004Marcin Rempała wygrywa Turniej SzczakielaDruga lokata przypada reprezentantowi Kolejarza – Adamowi Czechowiczowi
2-5-1959ur. Herbert Karwat 
2-5-1971ur. Sławomir Derdziński 
2-5-1978ur. Mariusz Franków 
2-5-1989ur. Michał Łopaczewski 
2-5-1995ur. Ondrej Smetana 
5-5-1974ur. Piotr Pietsch 
5-5-1992ur. Łukasz Przedpełski 
6-5-1993ur. Szymon Woźniak 
11-5-1985ur. Łukasz Kasperek 
11-5-2005ur. Oskar Stępień 
11-5-2008Robert Miśkowiak wygrywa Memoriał Gerarda Stacha 
13-5-1974ur. Mariusz Szańczuk 
14-5-1937ur. Rudolf Filip 
14-5-1973ur. Dariusz Wach 
14-5-1988Jan Krzystyniak dwukrotnie poprawia rekord toruPierwszy rezultat to 62,8 s., a następnie 62,4 s.
14-5-1989Wojciech Załuski ustanawia rekord toru – 61.8s.Załuski poprawia rekord toru dokładnie rok po ustanowieniu poprzedniego rekordu przez Jana Krzystyniaka
14-5-2006Ronnie Jamroży wygrywa Memoriał Gerarda Stacha 
15-5-1974ur. Maciej Głód 
15-5-1985ur. Christian Hefenbrock 
15-5-2004Adam Czechowicz ustanawia rekord toru – 60.4s.Rekord Czechowicza pobity zostanie dopiero po ponad 7 latach, przez aktualnego mistrza ?wiata Tomasza Golloba
16-5-1972ur. Grzegorz Batóg 
16-5-1981zm. Eugeniusz Dzik 
16-5-2003ur. Łukasz Szczęsny 
18-5-2001ur. Dawid Kołodziej 
20-5-2001zm. Rainhold Konieczny 
21-5-1995ur. Hubert Łęgowik 
22-5-2011zm. Matej Ferjan 
23-5-1991ur. Sam Masters 
23-5-1995ur. Roland Benko 
23-5-1999ur. Tomasz Orwat 
23-5-2009Marcin Jędrzejewski wygrywa Memoriał Gerarda Stacha 
24-5-1939ur. Bogumił Grudziński 
24-5-1954ur. Rudolf Polok 
24-5-1961ur. Jan Hertel 
25-5-1994ur. Ernest Koza 
26-5-1957ur. Reinhard Bartyla 
27-5-1995ur. Emil Grondal 
29-5-1962ur. Leszek Matysiak 
31-5-1942ur. Rainhold Konieczny 
31-5-2002ur. Jakub Martyniak 
1-6-1964ur. Krzysztof Bas 
2-6-1987ur. Ricky Kling 
2-6-1997ur. Daniel Kaczmarek 
3-6-2007Sławomir Drabik wygrywa Memoriał Gerarda Stacha 
5-6-1983ur. Miroslav Fencl 
6-6-1991ur. Daniel Gappmaier 
7-6-1962ur. Henryk Piekarski 
7-6-1990ur. Rene Bach 
7-6-2012Półfinał DMEJ w OpoluW zawodach zwyciężyła reprezentacja Danii. Polacy zajęli drugą lokatę.
8-6-1982ur. Juha Hautamaeki 
9-6-1989ur. Rafał Fleger 
10-6-1953ur. Grzegorz Szczepanik 
10-6-1957ur. Pavel Karnas 
10-6-1965ur. Bohumil Brhel 
11-6-1977ur. Claus Kristensen 
11-6-1989Wojciech Załuski ustanawia rekord toru – 61.2s.Nowy rekord Załuskiego przetrwa prawie 8 lat – najdłużej w historii opolskiego żużla.
11-6-1998ur. Marcin Kościelski 
13-6-1936ur. Marian Figzał 
13-6-2012Zbigniew Kuśnierski menadżerem KolejarzaPo zwolnieniu Andrzeja Maroszka z funkcji pierwszego trenera zespołu, po raz pierwszy drużynę Kolejarza Opole obejmuje menadżer – Zbigniew Kuśnierski
14-6-1989ur. Kevin Woelbert 
15-6-1967ur. Robert Przygódzki 
15-6-1980ur. Krzysztof Świder 
16-6-1960Otwarcie odbudowanego toru żużlowego przy WschodniejData uznawana za oficjalny początek profesjonalnego speedway’a w Opolu. Z okazji otwarcia toru rozegrano zawody towarzyskie: Górnik Rybnik – Włókniarz Częstochowa.
16-6-1991ur. Paweł Jackiewicz 
17-6-1973ur. Maciej Szczekot 
17-6-2018Greg Hancock ustanawia rekord toru – 59.50s. 
19-6-1968ur. Ray Morton 
20-6-1942ur. Joachim Hyla 
20-6-1999ur. Damian Lotarski 
21-6-1989ur. Marcin Piekarski 
22-6-1980ur. Mariusz Fierlej 
23-6-1987Wojciech Załuski ustanawia rekord toru – 62.8s.  Roland Wieczorek wykręca rekordowe 63 sekundy. Jego rekord przetrwał tylko kilka minut. Już w drugim biegu szybciej na metę dojeżdża Załuski
23-6-1998ur. Robert Chmiel 
24-6-2004Para Sekula-Jamroży siódma w finale MMPPKFinał odbył się na torze w Częstochowie.
26-6-1955ur. Herbert Czura 
26-6-1969ur. Tommy Dunker 
26-6-2000ur. Mads Hansen 
27-6-2000ur. Jonas Seifert-Salk 
29-6-1958Pierwszy mecz drużyny KolejarzaOpolanie w zawodach na tzw. maszynach przystosowanych pokonują w Elblągu miejscowy LPŻ 29 do 24.
29-6-1962ur. Piotr Żyto 
29-6-1965ur. Igor Marko 
29-6-2003Zbigniew Suchecki wygrywa Memoriał Gerarda StachaSuchecki pierwszym w historii zwycięzcą Memoriału Stacha
1-7-1955ur. Zdzisław Żerdziński 
2-7-1971ur. Hans Clausen 
2-7-1997ur. Tomasz Olczak 
5-7-2009Marcin Sekula dziewiąty w 1/2 IMEPo dobrym występie w Diedenbergen opolanin był bliski awansu do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy.
7-7-1984Brąz Leonarda Raby w Złotym Kasku 
7-7-2011Patryk Dudek ustanawia rekord toru – 60.1s.Tego dnia na opolskim torze dwukrotnie pobity zostaje rekord toru. Najpierw w biegu piątym po raz pierwszy od siedmiu lat szybciej od Adama Czechowicza cztery okrążenia pokonuje Tomasz Gollob. Dwanaście biegów później wynik Mistrza Świata o jedną dziesiątą sekundy poprawia 19-letni syn byłego żużlowca Kolejarza Opole – Sławomira Dudka
8-7-1998zm. Franciszek Stach 
8-7-1995ur. Michał Kordas 
9-7-1946ur. Józef Beze 
9-7-1972ur. Sławomir Chat 
9-7-1973ur. Marek Fojcik 
10-7-1991ur. Andriej Kudriaszow 
10-7-2013zm. Jan Ratajczyk 
11-7-1971Jerzy Szczakiel Mistrzem Świata ParJerzy Szczakiel w parze z Andrzejem Wyglendą zdobywa pierwszy w karierze tytuł Mistrza Świata.
11-7-1997ur. Kamil Kamiński 
12-7-1976ur. Peter I. Karlsson 
12-7-1978ur. Bjarne Pedersen 
13-7-1985ur. Tomasz Schmidt 
13-7-1989ur. Henk Koonstra 
14-7-1989ur. Max Dilger 
14-7-1992ur. Mathias Thoernblom 
14-7-1992ur. Thomas Joergensen 
15-7-1970ur. Artur Milewski 
15-7-1978ur. Tomasz Rempała 
16-7-1959ur. Jacek Brucheiser 
16-7-1997ur. Kamil Kamiński 
17-7-1940ur. Krzysztof Grzesiak 
17-7-1994ur. Karol Jóźwik 
20-7-1956ur. Franciszek Józefowski 
20-7-1991Wojciech Załuski siódmy w finale MŚP 
21-7-1962ur. Roman Błaszczyk 
21-7-1977Srebro Jacka Goerlitza w MIMP 
21-7-1992ur. Paweł Busz 
22-7-1982Srebro Leonarda Raby w IMP 
22-7-1984Wojciech Załuski Mistrzem Polski Juniorów 
22-7-1988ur. Marek Czerwiński 
23-7-1961ur. Joachim Zimon 
24-7-1993ur. Jacob Thorssell 
24-7-2000ur. Przemysław Liszka 
25-7-1937ur. Czesław Safian 
25-7-1998ur. Mateusz Pacek 
26-7-1999ur. Marcin Turowski 
29-7-2004Ronnie Jamroży szósty w finale BK 
31-7-1992ur. Witalij Biełousow 
1-8-1968ur. Igor Dubinin 
1-8-1983ur. Michał Szczepaniak 
2-8-1993ur. Oliver Bentzon 
3-8-2009zm. Jan Łucki 
4-8-1963ur. Dariusz Stenka 
5-8-1939ur. Stanisław Bombik 
5-8-1976ur. Sebastian Kowolik 
6-8-2011Półfinał IME w Opolu – drugie miejsce MitkoPo fantastycznym występie awans do finału z drugiego miejsca wywalczył zawodnik Kolejarza – Michał Mitko. Półfinał wygrał Tomasz Gapiński. W zawodach wysąpił także inny zawodnik opolskiego klubu – Rafał Fleger.
7-8-1991ur. Jan Holub jr. 
8-8-2004Marcin Sekula dziewiąty w finale MIMP 
8-8-2009zm. Henryk Hawryluk 
9-8-1980ur. Dawid Cieślewicz 
10-8-2001ur. Mateusz Świdnicki 
12-8-1971Brąz Jerzego Szczakiela w Złotym Kasku 
12-8-1975ur. Piotr Rembas 
13-8-1951ur. Piotr Małysz 
13-8-1981Stanisław Pogorzelski Mistrzem Polski Juniorów 
13-8-1989ur. Mateusz Kowalczyk 
14-8-1987ur. Paweł Koy 
14-8-1991zm. Henryk Golec 
15-8-1991Srebro Wojciecha Załuskiego w IMP 
15-8-1985ur. Dawid Stachyra 
18-8-1982Brąz pary Raba-F.Stach w finale MPPK 
18-8-1982ur. Adam Pietraszko 
19-8-1968ur. Andreas Boessner 
20-8-1982ur. Przemysław Pyzik 
21-8-1957ur. Pavel Karnas 
21-8-1975ur. Rafał Osumek 
21-8-1985ur. Martin Malek 
21-8-2001zm. Józef Beze 
21-8-2010Pierwsza międzynarodowa impreza żużlowa w OpoluW Opolu rozegrany zostaje półfinał Mistrzostw Europy Par. W barwach narodowych startują zawodnicy Kolejarza – Adam Czechowicz, Michał Mitko i Łukasz Piecha.
22-8-1976Alfred Siekierka zdobywa Brązowy Kask 
23-8-1970Kolejarz Opole brązowym medalistą DMP 
23-8-1981II miejsce Leonarda Raby w Złotym Kasku 
23-8-1984II miejsce Wojciecha Załuskiego w Srebrnym Kasku 
24-8-1969Jerzy Szczakiel zdobywcą Srebrnego KaskuPrzyszły Mistrz Świata swoje pierwsze trofeum odbiera po finale w Lesznie. Wcześniej turnieje odbywały się w: Gnieźnie (30.05), Opolu (08.06), Zielonej Górze (20.06) i Gorzowie Wielkopolskim (11.07)
25-8-2012Pierwszy finał międzynarodowych rozgrywek w OpoluPrzy Wschodniej rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Triumfował w nim Bartosz Zmarzlik przed Tobiaszem Musielakiem i Mikkelem Michelsenem.
26-8-1976Srebro Leonarda Raby w MIMPFinał odbył się na opolskim torze.
26-8-2001zm. Karol Lis 
29-8-1973ur. Scott Smith 
29-8-1974Gerard Stach zdobywa Srebrny KaskDrugi z reprezentantów Kolejarza – Marian Witelus zdobywa brązowy medal. Finał rozegrano w Lesznie.
30-8-1974ur. Tomasz Kobryń 
31-8-2009Stephan Katt Mistrzem Europy na trawie 
1-9-1989ur. Peter Kildemand 
1-2-2020zm. Jerzy Szczakiel 
2-9-1973Jerzy Szczakiel Indywidualnym Mistrzem Świata!Przez 37 lat żaden z polskich żużlowców nie był w stanie wyrównać osiągnięcia Szczakiela.
3-9-1935ur. Marian Figzał 
3-9-1967Zygfryd Friedek II w Srebrnym KaskuTurnieje SK odbywały się w: Toruniu (07.05). Lublinie (25.05). Gdańsku (20.08), Opolu (26.08) i Tarnowie (03.09)
3-9-1972ur. Tomasz Witoń 
3-9-1984ur. Grzegorz Blaut 
3-9-1995ur. Tymoteusz Kasprzyk 
3-9-2011Marcin Jędrzejewski czternasty w finale IMPPodczas finału w Lesznie zawodnik Kolejarza po trzech biegach musiał wycofać się z rywalizacji z powodu kontuzji. Był to pierwszy od 20 lat występ opolskiego żużlowca w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski.
4-9-2005Kolejarz spada do II ligi.Degradacje Kolejarza po zaledwie jednym sezonie w I lidze przypieczętowuje porażka w drugim meczu „o utrzymanie” przeciwko KSŻ Krosno.
4-9-2015Finał MDMP W Opolu z udziałem HRTPo raz pierwszy w historii opolskiego klubu młodzieżowy zespół dotarł do finału Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W finale rozegranym w Opolu nie udało się niestety wywalczyć medalu.
5-9-1926ur. Michał Czerny 
6-9-1970Zygfryd Friedek piętnastym zawodnikiem Świata 
7-9-1966Zygfryd Friedek zdobywa pierwsze trofeum Kolejarza – Srebrny KaskNa torze w Bydgosczy odbył się ostatni z trech turniejów o Srebrny Kask. Friedek z 26 punktami wygrywa rywalizację i zdobywa pierwszy historyczny puchar Kolejarza Opole.
7-9-1979zm. Jerzy SuffnerZaledwie 21-letni żużlowiec poniósł œmierć w wyniku wypadku na treningu na torze w Ostrowie Wielkopolskim.
8-9-1980ur. Dawid Cieślewicz 
8-9-1983Wojciech Załuski zdobywa Srebrny Kask 
9-9-1951ur. Janusz Gos 
9-9-1975ur. Dariusz Kłopot 
9-9-2008Rafał Fleger wygrywa 1/2 Brązowego Kasku 
10-9-1971Jerzy Szczakiel piętnastym zawodnikiem Świata. 
12-9-1989ur. Bartosz Szymura 
12-9-2002Para Drabik-Krzyżaniak wygrywa I Turniej Szczakiela 
13-9-1995ur. Erik Riss 
13-9-2008Michał Szczepaniak wygrywa Turniej Szczakiela 
14-9-1978ur. Krzysztof Pecyna 
15-9-1957ur. Bronisław Klimowicz 
15-9-1968Zygfryd Friedek brązowym medalistą MIMPFriedek zajmuje trzecie miejsce w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie
15-9-1977ur. Tobias Johansson 
15-9-1979ur. Stephan Katt 
15-9-1996ur. Oskar Polis 
16-9-1964ur. Adam Pawliczek 
16-9-1984zm. Ryszard Berezowski 
16-9-2006Damian Baliński wygrywa Turniej Szczakiela 
16-9-2008Rafał Fleger piąty w finale Brązowego Kasku 
19-9-2004Kolejarz wywalcza awans do I ligiAwans opolskiej drużyny przypieczętowuje remisowy pojedynek z KM Ostrów w Opolu.
19-9-2009Speedway Europa pokonuje Kolejarza w Turnieju Szczakiela 
20-9-1967ur. Robert Nagy 
20-9-2000ur. Jakub Osyczka 
21-9-1978ur. Maciej Jąder 
22-9-1968ur. Bernard Jambor 
22-9-1972ur. Adam Łabędzki 
22-9-1974Para Libor – F.Stach wygrywa MPPK II ligi 
23-9-1982Wojciech Załuski drugi w Srebrnym Kasku 
24-9-1981II miejsce Herberta Karwata w Złotym Kasku 
24-9-1982II miejsce Wojciecha Załuskiego w Złotym Kasku 
24-9-2011Michał Mitko piętnastym zawodnikiem EuropyW finale Indywidualnych Mistrzostw Europy w Równym wystartował także Ricky Kling, który zajął dwunastą pozycję.
25-9-1943ur. Jan Berliński 
25-9-1999ur, Adrian Bialk 
26-9-1944ur. Antoni Sitek 
26-9-1977ur. Stanisław Burza 
27-9-1964Stanisław Skowron w finale IMPSkowron zostaje tym samym pierwszym w historii reprezentantem Kolejarza Opole, który wystartował w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski.
27-9-1994ur. Damian Synowiec 
29-9-1949ur. Henryk Golec 
29-9-1971ur. Arkadiusz Matuszak 
29-9-1973Srebro Franciszka Stacha w MIMP 
29-9-1974Srebro Gerarda Stacha w MIMP 
1-10-1967Brąz Zygfryda Friedka w IMP 
1-10-1972Srebro Jerzego Szczakiela w MIMP 
3-10-1971Srebro Jerzego Szczakiela w IMP 
3-10-1978ur. Zbigniew Szprejda 
3-10-1989Wojciech Załuski zdobywa Złoty Kask 
4-10-1977ur. Artur Pietrzyk 
5-10-1961Pierwsze ligowe zwycięstwo Kolejarzaw Opolu ze Zgrzeblarkami Zielona Góra
5-10-1963ur. Nikołaj Kokin 
9-10-2004Adam Pietraszko 10. w finale ZK 
10-10-1989ur. Mateusz Mikorski 
10-10-2010Para Jędrzejewski/K. Gomólski wygrywa Turniej Szczakiela 
13-10-1974zm. Gerard StachMłody Gerard umiera w szpitalu trzy godziny po nieszczęśliwym wypadku na torze podczas towarzyskiego meczu z Automotoklubem Koprovnica.
13-10-2007Rafał Dobrucki wygrywa Turniej Szczakiela 
14-10-1977ur. Jesper Bruun Monberg 
14-10-1980ur. Andrzej Zieja 
14-10-2002Ostatni mecz TŻ Opole, spadek do II ligiTŻ przegrywa dwumecz barażowy z WKM Warszawa, spada do drugiej ligi i w konsekwencji upada.
15-10-1967ur. Artur Pyka 
15-10-1989Wojciech Załuski Mistrzem Polski!Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie niespodziewanie wygrywa opolanin Wojciech Załuski, który miał pełnić w tych zawodach jedynie role rezerwowego. Do tej pory Załuski jest jedynym reprezentantem Kolejarza, który może pochwalić się zdobyciem tego tytułu.
18-10-1989ur. Łukasz Sussmann 
18-10-2003Sebastian Ułamek wygrywa Turniej Szczakiela 
19-10-1944ur. Zygfryd Friedek 
20-10-1952ur. Gerard Stach 
22-10-1943ur. Stefan Warzecha 
22-10-1987ur. Kamil Zieliński 
23-10-1950ur. Romuald Łoś 
23-10-2004Jubileuszowy mecz Żyty i Dudka25 lat pracy przy żużlu Piotra Żyty i 20 lat startów Sławomira Dudka zostają uczczone poprzez rozegranie jubileuszowego meczu.
26-10-1988ur. Charles Wright 
26-10-1992ur. Łukasz Bojarski 
28-10-1998ur. Patrick Hansen 
30-10-1993ur. Patryk Malitowski 
31-10-1984ur. Szymon Kowolik 
2-11-1989ur. Jonathan Iturre 
2-11-1990ur. Kamil Fleger 
3-11-1968ur. Franz Leitner 
3-11-1980ur. Hans Andresen 
3-11-1991ur. Łukasz Piecha 
4-11-1984ur. Marcin Bzdęga 
6-11-1936ur. Stanisław Tkocz 
7-11-1969ur. Sean Wilson 
7-11-1974ur. Mirosław Sakowski 
7-11-1980ur. Krzysztof Mikuta 
8-11-1984ur. Marcin Sekula 
11-11-1941ur. Jan Kozubski 
12-11-1985ur. Ronnie Jamroży 
14-11-1946ur. Konrad Libor 
14-11-1964ur. Alfred Galowy 
16-11-2006zm. Igor Marko 
17-11-1971ur. Leszek Sokołowski 
18-11-1965ur. Mirosław Daniszewski 
20-11-1975ur. Sebastian Ułamek 
20-11-1984ur. Marcin Rempała 
21-11-2008Andrzej Maroszek trenerem Kolejarza 
22-11-1999ur. Mateusz Tonder 
23-11-1948ur. Hubert Szydło 
23-11-1960ur. Sam Ermolenko 
23-11-1987ur. Daniel Pytel 
24-11-2006zm. Tadeusz Topyło 
25-11-1990ur. Christian Ago 
25-11-1992ur. Kamil Lisoń 
26-11-1956ur. Krzysztof Zarzecki 
26-11-1987ur. Lars Hansen 
27-11-1998ur. Tomasz Gąsior 
28-11-1941ur. Roman Kapuła 
29-11-1979ur. Michał Sekreta 
5-12-1961ur. Stefan Gogolok 
5-12-1997zm. Stefan Warzecha 
6-12-1961ur. Jesper Soegaard 
8-12-1954ur. Leonard Raba 
8-12-1960ur. Krzysztof Błaszczyk 
8-12-2000ur. Oskar Rowecki 
9-12-1957ur. Leon Szmechta 
10-12-1975ur. Pavel Ondrasik 
11-12-1936ur. Lesław Śluzar 
11-12-1950ur. Józef Gorzkowski 
12-12-1988ur. Michał Mitko 
13-12-1923ur. Mieczysław Maruszczak 
17-12-1999ur. Gleb Czugunow 
18-12-1963ur. Mieczysław Drozd 
19-12-1973ur. Mirosław Cierniak 
19-12-1998ur. Mateusz Burzyński 
20-12-1936ur. Henryk Hawryluk 
20-12-1996ur. Damian Dróżdż 
21-12-1936ur. Tadeusz Uranin 
21-12-1994ur. Valentin Grobauer 
24-12-1963ur. Rinat Mardanszin 
25-12-1969ur. Szczepan Kulczak 
29-12-1975ur. Piotr Olszak 
30-12-1968ur. Sławomir Dudek 
31-12-1976ur. Sylwester Dudkiewicz