Rusza sprzedaż biletów i proces akredytacyjny na DPV Logistic Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

0
3469

W Lany Poniedziałek, 18 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Sponsorem tytularnym wydarzenia została firma DPV Logistic. Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz OK Bedmet Kolejarz Opole. Honorowy patronat nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Finał Turnieju o Złoty Kask to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona PlechaEdwarda JancarzaAntoniego WorynyPawła WaloszkaRomana Jankowskiegoczy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie. Pierwsze zawody memoriałowe imienia zmarłego przed dwoma laty, Jerzego Szczakiela odbyły się w Zielonej Górze, teraz czas na rodzinne miasto mistrza.

Dwukrotny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, ma na koncie dwa triumfy – oba w ostatnich sezonach – 2020 i 2021. Zawodnik z Gorzowa będzie miał więc 18 kwietnia szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. – Zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, obsada zawodów zostanie ustalona na podstawie nominacji GKSŻ, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. W finale Złotego Kasku pojadą wyłącznie kadrowicze, którzy powalczą w Opolu o miejsca w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. Nazwiska uczestników oraz zasady kwalifikacji zostaną ogłoszone na początku przyszłego tygodnia – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na zawody w Opolu. Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Ceny biletów

Trybuna Główna:

60 zł – normalny

40 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

Pozostałe sektory:

40 zł – normalny

30 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia znajduje się tutaj. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w 3 stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 13 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości Bilet Złoty Kask. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Ruszył również proces akredytacyjny na DPV Logistic  Finał Turniej o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 12.04.2022 r. Warunkiem jest wypełnienie stosownego formularza, dostępnego na stronie SpeedwayEvents.pl w zakładce „MEDIA”.

Wszystkie wnioski napływające po upływie tego terminu nie będą rozpatrywane. Prosimy zapoznać się z Regulaminem przyznawania akredytacji na stronie SpeedwayEvents.pl

Decyzja o przyznaniu akredytacji zostanie wysłana na adres e-mail osoby/redakcji/portalu, która ubiega się o przyznanie akredytacji w terminie do 13.04.2022 roku. 

Komentarze

komentarzy