Punktów: 482 +28
Średnia biegowa: 1.759 pkt/bieg

Herbert Karwat

ur. 2 maja 1959, Polska

Wychowanek opolskiego klubu. Po zdaniu licencji, z uwagi na sporą konkurencję w składzie Kolejarza, w 1979 roku został wypożyczony do Tarnowa. Tam mógł liczyć na większą liczbę startów. Po roku wrócił do Opola i od razu stał się mocnym punktem ligowej drużyny.

Największe sukcesy osiągał jeszcze w kategorii juniorów. W 1980 roku zajął drugie miejsce w finale Brązowego Kasku. Na opolskim torze wywalczył czternaście punktów, przegrywając dopiero w ostatniej serii z perfekcyjnym tego dnia Markiem Kępą. Wystąpił także w finałach Srebrnego Kasku i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, w obu z pozycji rezerwowego, przez co nie został w nich sklasyfikowany. Szkoda, bo w leszczyńskim finale MIMP zdobył siedem punktów, pojawiając się na torze tylko czterokrotnie.

W następnym sezonie zanotował kolejny sukces. W toruńskim finale Srebrnego Kasku zdobył trzynaście punktów co dało mu drugie miejsce. Finał ten był jednocześnie memoriałem Kazimierza Araszewicza.

Jako wyjątkowo obiecujący junior, występował także w młodzieżowej reprezentacji Polski, w spotkaniach z rówieśnikami z Danii i Szwecji, będąc w nich solidnym punktem kadry. Wystąpił także w finale MIstrzostw Polski Par Klubowych. Startując z pozycji rezerwowego, zdobył dziesięć punktów, co było najlepszym wynikiem wśród Opolan. Szkoda, że lepiej tego dnia nie spisali się koledzy (Franciszek Stach, Leonard Raba), bo przy takim występie Herberta śmiało można było powalczyć o medal.

Indywidualnych sukcesów jako senior już nie osiągał, ale był solidnym punktem ligowej drużyny. Najlepszy pod tym względem sezon zaliczył w 1983 roku, gdy uzyskał drugą średnią biegopunktową w drużynie równą 1,934. Karierę zakończył dość wcześnie, bo w wieku zaledwie dwudziestu pięciu lat.