Punktów: 11 +2
Średnia biegowa: 0.433 pkt/bieg

Ryszard Klyk

ur. 6 lipca 1980 w Niwkach, Polska

Starszy z braci Klyków, startujących na żużlu. Licencję uzyskał w 1997 roku w barwach opolskiego klubu, który reprezentował także w sezonie kolejnym. Właśnie podczas swojego pierwszego roku startów na żużlu walczył w półfinale Brązowego Kasku o przepustkę do finału tych rozgrywek. Zdobywając jeden punkt uplasował się jednak na odległym 15 miejscu, wyprzedzając jedynie Macieja Pietraszka ze Stali Rzeszów.

W lidze nie miał zbyt wielu okazji do startów. Najlepiej zaprezentował się, podczas meczu z Wandą Kraków w 1998 roku, kiedy w 3 biegach zdołał wywalczyć 3 punkty z bonusem. Tego samego roku pod koniec sezonu w zawodach Młodzieżowej Inter-klasy Polski Południowej w Opolu zajął 9 miejsce, gromadząc na swoim koncie 8 punktów (2,3,1,0,2), pokonując w wygranym biegu ówczesnego jeźdźca opolskiej drużyny Dawida Kujawę oraz reprezentanta krakowskiej Wandy Dariusza Grudniaka. Ryszard, mając dopiero 18 lat postanowił zaprzestać startów na żużlu. Jego kariera, podobnie jak i młodszego brata Marcina trwała zatem bardzo krótko, bo tylko dwa lata.