Punktów: 16
Średnia biegowa: 1.455 pkt/bieg

Vladimir Kalina

ur. 17 kwietnia 1967, Czechy

Do polskiej ligi trafił w 1991 roku. W barwach opolskiego Kolejarza furory nie zrobił. Był najsłabszym z czwórki, startujących wówczas w naszej drużynie obcokrajowców. Wystąpił tylko w dwóch spotkaniach, zdobywając w nich 16 punktów. Choć trzeba przyznać, że został rzucony na głęboką wodę. Jechał w pojedynkach ze Stalą Rzeszów w Opolu i Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe, a były to najlepsze wówczas drużyny w lidze. Rok później startował już w Lesznie. Jeździł tam już znacznie częściej jak i momentami lepiej, będąc przeważnie solidnym rezerwowym. W meczu w Machowej z miejscową Victorią – Rolnicki udało mu się nawet zdobyć płatny komplet, zdobywając 14 punktów plus bonus. Był wówczas najlepszym zawodnikiem drużyny, która nieznacznie wygrała 45-43. Był to zdecydowanie jego najlepszy mecz podczas startów w polskiej lidze.

Indywidualnie nic wielkiego nie osiągnął. Dwukrotnie był uczestnikiem finału IMŚJ, lepiej poradził sobie za pierwszym razem. W Zielonej Górze zajął niezłe siódme miejsce. Rok później zdecydowanie zawiódł swoich kibiców, gdy na dobrze sobie znanym torze w Slanach nie zdobył ani jednego punktu i zajął ostatnie miejsce. Reprezentował swój kraj także w finale DMŚ rozegranym w Pardubicach. Gospodarze jednak nie mieli szans nawiązania walki z rywalami i zajęli ostatnie miejsce, a Vladimir zdobył jeden punkt. Udało mu się także raz awansować do Finału Kontynentalnego, ale w niemieckim Norden uplasował się na dwunastej pozycji. Po zakończeniu kariery pomaga młodszym zawodnikom. Ostatnio zajmuje się Matejem Kusem.