Punktów: 38 +9
Średnia biegowa: 0.653 pkt/bieg

Waldemar Gabor

ur. 10 kwietnia 1969, Polska

Licencję żużlową zdobył w 1986 roku jako obiecujący 17-latek. W lidze zadebiutował już pod koniec sezonu, podczas wyjazdowego meczu w Toruniu. Pojechał w jednym biegu, w którym zanotował upadek. W kolejnym sezonie wraz z Józefem Cebulą i Edwardem Świercem wystąpił w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, w stawce dziewięciu zespołów zajmując przedostatnie miejsce.

W 1988 roku stał się już podstawowym zawodnikiem Kolejarza, występując w siedemnastu spotkaniach ligowych. W półfinale Brązowego Kasku, w tym samym roku, zajął  piąte miejsce i awansował do finału. W dwudniowym finale zdobył sześć punktów i został sklasyfikowany na piętnastej pozycji. Przeszedł także rundę wstępną Indywidualnych Mistrzostw Polski, wywalczając w niej, z jedenastoma punktami, trzecie miejsce. W ćwierćfinale z trzema punktami był trzynasty i ostatecznie odpadł z dalszej rywalizacji o tytuł IMP.

Kolejny, czwarty w opolskich barwach, sezon był dla niego dużo słabszy. Rzadko łapał się do ligowego składu. Mimo, iż nadal pozostawał juniorem, po zakończeniu sezonu zrezygnował z kontynuowania kariery sportowej.