Andriej Kobrin walczył o Zlatą Prilbę

0
65

68. Zlata Prilba w Pardubicach zakończyła się zwycięstwem Emila Sajfutdinowa. W najstarszym żużlowym turnieju na świecie występował zawodnik Hawi Racing Team, Andriej Kobrin. Ukraiński żużlowiec zakończył już w biegach eliminacyjnych.

Andriejowi nie pomogła pomoc byłego kapitana Kolejarza Opole, Stanisława Burzy i jego występ skończył się na zwycięstwach z włoskim zawodnikiem Alessandro Milanesse i czeskim Ondrejem Smetaną. To pozwoliło mu jedynie na zajęcie piątego miejsca w swojej grupie. W zawodach występowali również byli zawodnicy Kolejarza Opole: Norbert Magosi, Eduard Krcmar i Christian Hefenbrock. Cała trójka spotkała się w jednej grupie eliminacyjnej i jako jedyny z nich, do dalszej fazy zawodów awansował Eduard Krcmar. W fazie ćwierćfinałowej Eduard musiał uznać wyższość rywali i odpadł z zawodów. Należy jednak pamiętać, że trzech zawodników, którzy awansowali z jego grupy, znaleĽli się póĽniej w wielkim finale imprezy, z czego Emil Sajfutdinow i Rune Holta na dwóch pierwszych miejscach.

Eliminacje:

Grupa I:
1. Tobiasz Musielak – 10 (5,5,-,)
2. Tobias Busch – 8 (4,4,-,)
3. Rohan Tungate – 7 (2,d,5,)
—–
4. Wiktor Trofimow – 7 (3,3,4,)
5. Andriej Kobrin – 5 (1,2,3,)
6. Alessandro Milanese – 2 (0,1,1,)

Bieg po biegu:
1. Musielak, Busch, Trofimow, Tungate, Kobrin, Milanese
2. Musielak, Busch, Trofimow, Kobrin, Milanese, Tungate (d)
3. Tungate, Trofimow, Kobrin, Smetana (rez.), Milanese

Grupa II:
1. Max Fricke – 10 (d,5,5)
2. Jacob Thorssell – 9 (5,4,-)
3. Kevin Woelbert – 8 (4,2,4)
—–
4. Fredrik Jakobsen – 6 (3,3,2)
5. Mikkel B. Andersen – 4 (1,1,3)
6. Zdenek Holub – 3 (2,w,1)

Bieg po biegu:
1. Thorssell, Woelbert, Jakobsen, Holub, Andersen, Fricke (d)
2. Fricke, Thorssell, Jakobsen, Woelbert, Andersen, Holub (w/u)
3. Fricke, Woelbert, Andersen, Jakobsen, Holub

Grupa III:
1-2. Brady Kurtz – 9 (4,5,3)
1-2. Hynek Stichauer – 9 (3,4,5)
3. Adam Ellis – 9 (5,0,4)
—–
4. Daniel Gappmaier – 4 (0,3,1)
5. Matthias Schultz – 4 (2,2,2)
6. Nick Skorja – 2 (1,1,0)

Bieg po biegu:
1. Ellis, Kurtz, Stichauer, Schultz, Skorja, Gappmaier
2. Kurtz, Stichauer, Gappmaier, Schultz, Skorja, Ellis
3. Stichauer, Ellis, Kurtz, Schultz, Gappmaier, Skorja

Grupa IV:
1. Grzegorz Zengota – 10 (5,4,5)
2. Lasse Bjerre – 9 (4,5,-)
3. Eduard Krcmar – 7 (3,2,4)
—–
4. Norbert Magosi – 5 (2,3,d)
5. Matic Ivacic – 3 (1,-,2)
6. Christian Hefenbroeck – 0 (u/-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Zengota, L. Bjerre, Krcmar, Magosi, Ivacic, Petrak (Hefenbroeck u/-)
2. L. Bjerre, Zengota, Magosi, Krcmar
3. Zengota, Krcmar, Petrak, Ivacic, Smetana, Magosi (d)

Ćwierćfinały:

Grupa I:
1. Nicki Pedersen – 9 (5,3,4)
2. Martin Smolinski – 8 (0,5,3)
3. Tobiasz Musielak – 8 (4,4,2)
—–
4. Jurica Pavlic – 7 (2,0,5)
5. Jacob Thorssell – 4 (3,1,0)
6. Adam Ellis – 3 (1,2,1)

Bieg po biegu:
1. Pedersen, Musielak, Thorssell, Pavlic, Ellis, Smolinski
2. Smolinski, Musielak, Pedersen, Ellis, Thorssell, Pavlic
3. Pavlic, Pedersen, Smolinski, Musielak, Ellis, Thorssell

Grupa II:
1. Grzegorz Zengota – 10 (5,5,-)
2. Troy Batchelor – 8 (3,d,5)
3. Kevin Woelbert – 8 (4,4,0)
—–
4. Tobias Busch – 5 (0,1,4)
5. Ales Dryml – 5 (2,2,3)
6. Chris Harris – 5 (1,3,2)

Bieg po biegu:
1. Zengota, Woelbert, Batchelor, Dryml, Harris, Busch
2. Zengota, Woelbert, Harris, Dryml, Busch, Batchelor (d)
3. Batchelor, Bush, Dryml, Harris, Smetana (rez.), Woelbert

Grupa III:
1. Rohan Tungate – 10 (5,5,-)
2. Lasse Bjerre – 8 (4,4,2)
3. Peter Ljung – 7 (2,3,4)
—–
4. Kenneth Bjerre – 6 (d,1,5)
5. Hynek Stichauer – 6 (3,2,3)
6. Tomas Suchanek – 2 (1,d,1)

Bieg po biegu:
1. Tungate, L. Bjerre, Stichauer, Ljung, Suchanek, K. Bjerre (d)
2. Tungate, L. Bjerre, Ljung, Stichauer, K. Bjerre, Suchanek (d)
3. K. Bjerre, Ljung, Stichauer, L. Bjerre, Suchanek

Grupa IV:
1. Emil Sajfutdinow – 10 (3,5,5)
2. Max Fricke – 9 (5,4,-)
3. Rune Holta – 8 (4,2,4)
—–
4. Brady Kurtz – 5 (1,3,2)
5. Eduard Krcmar – 5 (2,0,3)
6. Josef Franc – 2 (0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Fricke, Holta, Sajfutdinow, Krcmar, Kurtz, Franc
2. Sajfutdinow, Fricke, Kurtz, Holta, Franc, Krcmar
3. Sajfutdinow, Holta, Krcmar, Kurtz, Franc, Smetana (rez.)

Półfinały:

Grupa I:
1. Emil Sajfutdinow – 10 (2,5,)
2. Rune Holta – 9 (5,0,4)
3. Nicki Pedersen – 7 (4,2,3)
—–
4. Lasse Bjerre – 5 (1,4,0)
5. Troy Batchelor – 5 (3,1,2)
6. Jurica Pavlic – 4 (0,3,1)

Bieg po biegu:
1. Holta, Pedersen, Batchelor, Sajfutdinow, L. Bjerre, Pavlic
2. Sajfutdinow, L. Bjerre, Pavlic, Pedersen, Batchelor, Holta
3. Sajfutdinow, Holta, Pedersen, Batchelor, Pavlic, L. Bjerre

Grupa II:
1. Max Fricke – 9 (4,3,5)
2. Peter Ljung – 9 (0,5,4)
3. Martin Smolinski – 8 (5,2,3)
—–
4. Rohan Tungate – 6 (2,4,0)
5. Grzegorz Zengota – 4 (3,1,1)
6. Kevin Woelbert – 3 (1,0,2)

Bieg po biegu:
1. Smolinski, Fricke, Zengota, Tungate, Woelbert, Ljung
2. Ljung, Tungate, Fricke, Smolinski, Zengota, Woelbert
3. Fricke, Ljung, Smolinski, Woelbert, Zengota, Tungate

Finały:

Mały finał:
Zengota, L. Bjerre, Woelbert, Tungate, Pavlic, Batchelor (d)

Wielki finał:
Sajfutdinow, Holta, Smolinski, Ljung, Fricke, Pedersen (w/u)

Komentarze

komentarzy