Już wkrótce European Pairs Speedway Championship Final w Opolu! Znamy obsadę!

0
3123

Poznaliśmy składy wszystkich drużyn, które wezmą udział w European Pairs Speedway Championship Final – Opole 2023. Polacy o 16. medal w historii kontynentalnego czempionatu w jeździe parami powalczą w zestawieniu: Przemysław Pawlicki, Szymon Woźniak i Mateusz Cierniak. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje: Danii, Finlandii, Łotwy, Słowenii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Zawody już 1 października o godzinie 14.00 w Opolu. Bilety są dostępne na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Finał

Menedżerowie wszystkich reprezentacji mieli czas do północy 20 września, by podać nazwiska zawodników, którzy będą walczyć o medale w Finale Mistrzostw Europy Par. Polacy, jako gospodarze turnieju występ w nim mieli zapewniony z urzędu.

Pozostałe zespoły rywalizowały w półfinałach o awans do tych prestiżowych zawodów. W lipcu, na torze w fińskiej miejscowości Varkaus, triumfowali Duńczycy przed ekipą gospodarzy i Wielką Brytanią. Z kolei w sierpniu, uczestników drugiego półfinału, gościło węgierskie Nagyhalasz. Tam niespodziewanie wygrali Włosi, wyprzedzając Łotyszy i Słoweńców.

Opolski finał będzie miał typową formułę turnieju par. Odbędzie się 21 biegów – każdy spotka się z każdym. Ostateczna klasyfikacja zostanie ustalona na podstawie sumy punktów.

Finał tegorocznym zmagań zapowiada się niezwykle interesującą. Do Opola przyjeżdżają dobrze znane w świecie żużlowym nazwiska. W reprezentacji naszego kraju będziemy mogli zobaczyć najlepszego krajowego seniora 1-ligowych torów, Przemysława Pawlickiego. Razem z Enea Falubazem Zielona Góra walczy on o powrót do PGE Ekstraligi. Jego kolegą z pary będzie Szymon Woźniak, który niedawno wywalczył awans do cyklu Speedway Grand Prix 2024. Rezerwę będzie stanowił Mateusz Cierniak. Mody zawodnik tydzień temu zdobył drugie z rzędu Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów.

W reprezentacji Wielkiej Brytanii zobaczymy dobrze znanego w Opolu Adama Ellisa, który na naszym torze w sezonie 2023 legitymuje się średnią 2,360 pkt/bieg i z pewnością będzie mocnym punktem drużyny.

Lista startowa: 
Reprezentacja Wielkiej Brytanii
1. Tom Brennan
2. Adam Ellis
15. Jordan Jenkins
Menadżer Oliver Allen

Reprezentacja Słowenii
3. Matic Ivacic
4. Anze Grmek
16.
Menadżer Gregor Arnsek

Reprezentacja Włoch
5. Paco Castagna
6. Nicolas Covatti
17.
Menadżer Alessandro Dalla Valle

Reprezentacja Polski
7. Przemysław Pawlicki
8. Szymon Woźniak
18. Mateusz Cierniak
Menadżer Dariusz Cieślak

Reprezentacja Danii
9. Rasmus Jensen
10. Mads Hansen
19.
Menadżer Nicki Pedersen

Reprezentacja Łotwy
11. Andrzej Lebiediew
12. Jewgienij Kostygow
20. Daniił Kołodinski
Menadżer ——–

Reprezentacja Finlandii
13. Timo Lahti
14. Jesse Mustonen
21. Antti Vuolas
Menadżer Tomi Nevanpera

W historii Mistrzostw Europy Par Polacy mają w sumie na koncie 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Opolski finał będzie trzecim w historii organizowanym w Polsce. W obu poprzednich przypadkach – w Gdańsku i Pile – wygrywali gospodarze i wypada podtrzymać chlubną tradycję triumfów na własnej ziemi.

Warto też na sam koniec sezonu wesprzeć Polaków w drodze po kolejne laury. Można już kupować bilety na zawody w Opolu. Sprzedaż internetowa prowadzona jest na stronie http://bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów na European Pairs Speedway Championship

Trybuna Główna – 70 zł

Pozostałe Sektory

Normalne – 35 zł

Ulgowe – 25 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-17 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych i ich opiekunów. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 25 września – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet MEP Opole”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Komentarze

komentarzy