Mamy nowego wychowanka! [AKTUALIZACJA]

0
835

W poniedziałek na torze we Wrocławiu odbył się egzamin na licencję Ż i 250cc. OK Bedmet Kolejarz Opole zgłosił dwóch swoich adeptów. Pozytywnie przez część praktyczną przebrnął, póki co, tylko Oskar Stępień. Do zaliczenia pozostał jeszcze egzamin teoretyczny, który z reguły jest formalnością. Ten odbył się po egzaminie praktycznym, a jego wyniki powinny pojawić się niebawem. Poznajmy zatem bliżej naszego nowego zawodnika.

——————————————————————-

[AKTUALIZACJA 01.09.20221]

PZM podał wyniki egzaminu teoretycznego. Oskar Stępień zaliczył również tę część i od dzisiaj jest już pełnoprawnym żużlowcem.

——————————————————————-

– Ile masz lat i czym się obecnie zajmujesz?

– Mam 16 lat i chodzę do Technikum Mechanicznego w Opolu.

– Od jak dawna interesujesz się żużlem?

– Na żużel chodziłem tak naprawdę od małego, ale nie pamiętam kiedy był mój pierwszy mecz. Pamiętam, że od zawsze chodziłem na spotkania Kolejarza.

– Jak trafiłeś do opolskiej szkółki żużlowej?

– Na trening szkółki przyszedłem z kolegą, który rozpoczął pierwsze jazdy przede mną. Zapytał trenera czy mógłbym przyjść popatrzeć. Na początku nie miałem zamiaru jeździć. Chciałem tylko zobaczyć jak wygląda trening. Po treningu rozmawiałem z trenerem, który zaproponował mi przystąpienie do szkółki. Być może coś we mnie dostrzegł. Pomyślałem sobie, czemu nie i tak się zaczęła moja przygoda.

– Ile czasu trwały treningi przed uzyskaniem licencji?

– Treningi zacząłem we wrześniu 2020 roku, ale jazdy przed zimą nie było za dużo. Może 5-6 treningów.

– Czy przed zapisaniem się do szkółki miałeś kontakt z motocyklami?

– Przed szkółką żużlową jeździłem i nadal jeżdżę na crossie, który dużo pomaga mi w żużlu.

– Jak oceniasz treningi pod okiem trenera Krzysztofa Basa?

– Treningi trenera Krzysztofa Basa oceniam bardzo fajnie. Trener ma rękę do młodzieży, daje dużo cennych rad i szkółce oddaje całe swoje serce, za co jestem mu bardzo wdzięczny.

– Czy czułeś stres podczas egzaminu?

– Podczas egzaminu miałem stres połączony z ekscytacją, ale to chyba normalne.

– Twój żużlowy idol i dlaczego akurat on?

– Moim żużlowym idolem jest Oskar Polis, ponieważ bardzo podoba mi się jego styl jazdy, jego motocykle oraz to jak dba o sprzęt.

– Jaki są Twoje żużlowe cele?

– Moimi żużlowymi celami na ten moment jest odjechanie jak największej ilości treningów oraz objechanie tylu zawodów ile tylko mogę, ponieważ jak wiadomo zawody to najlepszy trening.

– Czy chciałbyś coś przekazać opolskim fanom?

– Opolskim fanom chciałbym przekazać, że cieszę się ze jestem pierwszym wychowankiem Kolejarza Opole od bardzo dawna i mam nadzieję, że się na mnie nie zawiodą. Chciałbym również podziękować wspomnianemu już trenerowi Krzysztofowi Basowi, ponieważ gdyby nie on niczego by nie było.

Komentarze

komentarzy