Marszałek Andrzej Buła patronem honorowym Złotego Kasku

0
75

Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła objął patronatem honorowym DPV Logistic Fimał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Z tego miejsca składamy podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego na czele z Panem Marszałkiem Andrzejem Bułą oraz wicemarszałkami Zbigniewem Kubalańcą oraz Szymonem Ogłazą za pomoc w organizacji tego turnieju w Opolu.

W Lany Poniedziałek, 18 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Właśnie poznaliśmy obsadę tych zawodów. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma DPV Logistic. Na żużlowe emocje w najlepszym wydaniu zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz OK Bedmet Kolejarz Opole.

Lista startowa:

 1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
 2. Bartosz Smektała (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa)
 3. Kacper Woryna (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa)
 4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)
 5. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń)
 6. Dominik Kubera (Motor Lublin)
 7. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 8. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń)
 9. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz)
 10. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 11. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 12. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 13. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
 14. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
 15. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa)
 16. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 17. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz)
 18. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)

Finał Turnieju o Złoty Kaskto impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona PlechaEdwarda JancarzaAntoniego WorynyPawła WaloszkaRomana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie. Pierwsze zawody memoriałowe imienia zmarłego przed dwoma laty Jerzego Szczakiela odbyły się w 2021 roku na torze w Zielonej Górze, teraz czas na rodzinne miasto pierwszego polskiego mistrza świata.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na zawody w Opolu. Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Ceny biletów

Trybuna Główna:

60 zł – normalny

40 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

Pozostałe sektory:

40 zł – normalny

30 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 13 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości Bilet Złoty Kask. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Komentarze

komentarzy