Christian Agö w roku 2009 bronił barw Kolejarza Opole. Kierownictwo zespołu było zadowolone z postawy Szweda i postanowiło zatrzymać go także przed sezonem 2010. Showman przyznaje, że miał kilka ofert od innych polskich klubów, lecz chce na dłużej zostać w Opolu. Zawodnik w rozmowie z eSpeedway.pl opowiada o aspektach sportowej kariery w Kolejarzu.

Ten sezon nie był zły. Tak naprawdę był nowym doświadczeniem. Podpisałem kontrakt w nowym klubie, inne otoczenie, inny tor i wiele zmian. Teraz na pewno będzie lepiej, bo wiem już więcej na temat tych torów i przygotowania do sezonu – mówi o minionych rozgrywkach zawodnik.

Co wpłynęło na decyzję Szweda o pozostaniu w barwach Kolejarza Opola?
Tak naprawdę w Opolu wszystko jest dla mnie idealnie. W zespole nie ma gwiazd i każdy ciężko pracuje, by zyskać zaufanie trenera. W drużynie panuje bardzo dobra atmosfera. Każdy każdemu pomaga, a to bardzo ważne. Dobra atmosfera łączy ludzi. Lubię jeĽdzić w klubie, który sprawia wiele radości kibicom. Poza tym w Opolu mam większe szanse na regularną jazdę niż w zespołach z wyższych lig. Miałem oferty z innych klubów, ale postanowiłem pozostać w Opolu, by zrobić coś dobrego w przyszłości – dodaje.

Zima jest ważnym dla zawodników okresem w czasie, którego ciężko pracują, by dobrze spisywać się w rozgrywkach ligowych. Jak wyglądają przygotowania Christiana?
Ciężko pracuję, by pozyskać jak najlepszych sponsorów na ten sezon, którzy zapewnią mi stabilizację finansową. Zamierzam w marcu przyjechać do Polski, by trenować na różnych torach i dopasowywać moje motocykle. To ma mi pomóc w zdobywaniu wielu punktów w lidze. Moimi silnikami zajmują się tunerzy Janne Andersson, Brian Karger i Flemming Graversen. Korzystam z silników GM. – opowiada.

W czasie zimowego oienka transferowego Kolejarz Opole zakontraktował nowych zawodników, którzy powinni pomóć drużynie w wywalczeniu dobrej pozycji.
Myślę, że powinniśmy zakończyć sezon w czołowej trójce. Mamy dobrych zawodników, którzy w przyszłości mogą naprawdę być czołowymi postaciami żużla – ocenia.

Przed zbliżającymi się rozgrywkami zawodnik stawia sobie wysokie cele.
Bardzo chciałbym wygrać Allsvenskan w Szwecji z moim zespołem. Chciałbym także dobrze występować w Elitserien. Kolejnym ważnym celem jest zajęcie miejsca w trójce z Kolejarzem Opole w rozgrywkach ligowych. Chciałbym również zająć miejsce w czołowej ósemce Indywidualnych Mistrzostw Szwecji Juniorów – twierdzi.

Młody Szwed skierował także kilka słów do kibiców.
Mogę obiecać wszystkim kibicom, że w sezonie 2010 postaram się o jak najlepszy wynik. Dodatkowo zrobię wielkie show, to już niemal tradycja. Dlatego w Opolu mówią na mnie showman (śmiech). Kibice przychodząc na żużel muszą płacić za bilet. Oczekują od ciebie jak najlepszej postawy, a ja staram się pokazać coś więcej. Musisz być jak mały clown, by cię polubili (śmiech) – kończy Christian Agö.

Ľródło: espeedway.pl

Komentarze

komentarzy