Ellis wygrał „Mały Finał” w Pardubicach. Chmiel drugi w Świętochłowicach

0
360

Na torze w Pardubicach odbyła się dzisiaj 75. Zlata Prilba. W zawodach brał udział jeden zawodnik, związany w tym sezonie z naszą drużyną. Adam Ellis rozpoczął zawody od fazy ćwierćfinałowej. Brytyjczyk bez trudu przeszedł przez tą część zawodów, eliminując przy okazji lokalnego bohatera, Vaclava Milika.

W półfinałach zdobył siedem punktów i do awansu do „Wielkiego Finału” zabrakło mu tylko punktu. Na zakończenie wystąpił w „Małym Finale”, w którym prowadził od startu do mety.

Na Skałce odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. W zawodach wystartowali Robert Chmiel i Oskar Stępień. Rezerwę toru stanowili Jakub Fabisz i Jakub Olaksiak. Drugie miejsce w zawodach zajął Chmiel.

Wyniki 75. Zlatej Prilby:

Eliminacje:

Grupa 1:
1. Andreas Lyager (Dania) – 9 (2,4,5)
2. Rohan Tungate (Australia) – 8 (5,3,1)
3. David Bellego (Francja) – 7 (1,5,2)

4. Petr Chlupac (Czechy) – 7 (4,2,3)
5. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 7 (3,1,4)
6. Jakub Valković (Słowacja) – 0 (0,0,0)

Grupa 2:
1. Chris Holder (Australia) – 10 (5,4,5)
2. Jakub Jamróg (Polska) – 9 (4,5,-)
3. Oliver Berntzon (Szwecja) – 6 (3,2,3)

4. Norick Bloedorn (Niemcy) – 5 (2,3,2)
5. Daniel Klima (Czechy) – 5 (1,0,4)
6. Matous Kamenik (Czechy) – 2 (0,1,1)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 0 (0)

Grupa 3:
1. Niels Kristian Iversen (Dania) – 10 (4,5,5)
2. Paco Castagna (Włochy) – 8 (5,3,-)
3. Marko Lewiszyn (Ukraina) – 8 (3,4,4)

4. Jan Jenicek (Czechy) – 4 (1,0,3)
5. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 4 (2,2,d)
6. Celina Liebmann (Niemcy) – 3 (0,1,2)

Grupa 4:
1. Nicolas Covatti (Włochy) – 10 (2,5,5)
2. Bartosz Smektała (Polska) – 9 (5,4,0)
3. Jacob Thorssell (Szwecja) – 8 (4,3,4)

4. Luke Becker (USA) – 6 (3,2,3)
5. Hans Andersen (Dania) – 3 (d,1,2)
6. Eduard Krcmar (Czechy) – 2 (1,0,1)

Bieg po biegu:
1. Tungate, Chlupac, Huckenbeck, Lyager, Bellego, Valković
2. Holder, Jamróg, Berntzon, Bloedorn, Klima, Kamenik
3. Castagna, Iversen, Lewiszyn, Lindbaeck, Jenicek, Liebmann
4. Smektała, Thorssell, Becker, Covatti, Krcmar, Andersen (d6)
5. Bellego, Lyager, Tungate, Chlupac, Huckenbeck, Valković
6. Jamróg, Holder, Bloedorn, Berntzon, Kamenik, Klima
7. Iversen, Lewiszyn, Castagna, Lindbaeck, Liebmann, Jenicek
8. Covatti, Smektała, Thorssell, Becker, Andersen, Krcmar
9. Lyager, Huckenbeck, Chlupac, Bellego, Tungate, Valković
10. Holder, Klima, Berntzon, Bloedorn, Kamenik, Petrak
11. Iversen, Lewiszyn, Jenicek, Liebmann, Lindbaeck (d1)
12. Covatti, Thorssell, Becker, Andersen, Krcmar, Smektała

Ćwierćfinały:

Grupa 1:
1. Andreas Lyager (Dania) – 9 (4,2,5)
2. Jason Doyle (Australia) – 9 (5,4,1)
3. Jakub Jamróg (Polska) – 8 (1,5,3)

4. Rasmus Jensen (Dania) – 6 (2,0,4)
5. Szymon Woźniak (Polska) – 6 (3,3,d)
6. Marko Lewiszyn (Ukraina) – 3 (d,1,2)

Grupa 2:
1. Nicolas Covatti (Włochy) – 10 (5,5,-)
2. Adam Ellis (Wielka Brytania) – 8 (3,2,5)
3. Matej Zagar (Słowenia) – 8 (4,4,3)

4. Vaclav Milik (Czechy) – 7 (2,3,4)
5. Oliver Berntzon (Szwecja) – 3 (1,1,2)
6. Rohan Tungate (Australia) – 0 (0,0,-)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 1 (1)

Grupa 3:
1. Bartosz Smektała (Polska) – 10 (5,1,5)
2. Timo Lahti (Finlandia) – 9 (4,5,2)
3. Kevin Woelbert (Niemcy) – 8 (2,4,4)

4. Jan Kvech (Czechy) – 6 (1,3,3)
5. Niels Kristian Iversen (Dania) – 5 (3,2,1)
6. David Bellego (Francja) – 0 (0,0,0)

Grupa 4:
1. Jaimon Lidsey (Australia) – 10 (5,5,-)
2. Dimitri Berge (Francja) – 8 (3,2,5)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 8 (4,3,4)

4. Chris Holder (Australia) – 7 (2,4,3)
5. Paco Castagna (Włochy) – 2 (w,0,2)
6. Jacob Thorssell (Szwecja) – 2 (d,1,1)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 0 (0)

Bieg po biegu:
13. Doyle, Lyager, Woźniak, Jensen, Jamróg, Lewiszyn (d)
14. Covatti, Zagar, Ellis, Milik, Berntzon, Tungate
15. Smektała, Lahti, Iversen, Woelbert, Kvech, Bellego
16. Lidsey, Lebiediew, Berge, Holder, Thorssell (d1), Castagna (w/u)
17. Jamróg, Doyle, Woźniak, Lyager, Lewiszyn, Jensen
18. Covatti, Zagar, Milik, Ellis, Berntzon, Tungate
19. Lahti, Woelbert, Kvech, Iversen, Smektała, Bellego
20. Lidsey, Holder, Lebiediew, Berge, Thorssell, Castagna
21. Lyager, Jensen, Jamróg, Lewiszyn, Doyle, Woźniak (d6)
22. Ellis, Milik, Zagar, Berntzon, Petrak
23. Smektała, Woelbert, Kvech, Lahti, Iversen, Bellego
24. Berge, Lebiediew, Holder, Castagna, Thorsell, Petrak

Półfinały:

Grupa 1:
1. Andreas Lyager (Dania) – 10 (5,0,5)
2. Jakub Jamróg (Polska) – 8 (0,4,4)
3. Timo Lahti (Finlandia) – 7 (2,5,d)

4. Adam Ellis (Wielka Brytania) – 7 (4,2,3)
5. Jaimon Lidsey (Australia) – 5 (3,1,2)
6. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 4 (1,3,1)

Grupa 2:
1. Jason Doyle (Australia) – 10 (5,5,2)
2. Dimitri Berge (Francja) – 7 (2,4,3)
3. Nicolas Covatti (Włochy) – 6 (d,1,5)

4. Bartosz Smektała (Polska) – 6 (4,2,1)
5. Kevin Woelbert (Niemcy) – 6 (3,3,0)
6. Matej Zagar (Niemcy) – 5 (1,0,4)

Bieg po biegu:
25. Lyager, Ellis, Lidsey, Lahti, Jamróg, Lebiediew
26. Doyle, Smektała, Woelbert, Berge, Zagar, Covatti (d)
27. Lahti, Jamróg, Lebiediew, Ellis, Lidsey, Lyager
28. Doyle, Berge, Woelbert, Smektała, Covatti, Zagar
29. Lyager, Jamróg, Ellis, Lidsey, Lebiediew, Lahti (d)
30. Covatti, Zagar, Berge, Doyle, Smektała, Woelbert

Mały finał:

31. Ellis, Woelbert, Zagar, Lidsey, Smektała, Lebiediew

Finał:

32. Lahti, Jamróg, Berge, Lyager, Covatti, Doyle (d3)

Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Świętochłowic:

1. Tim Soerensen – 13 (3,2,2,3,3)
2. Robert Chmiel – 13 (3,3,3,2,2)
3. Patryk Wojdyło – 12 (2,3,3,3,1)
4. Ricards Ansviesulis – (3,1,2,1,0)
5. Antti Vuolas – (1,2,3,3)
6. Olivier Buszkiewicz – (1,3,u,2)
7. Tomasz Orwat – (2,2,1,1)
8. Stanisław Melnyczuk – (2,1,2,d)
9. Lars Skupień – (t,1,w,2)
10. Bartosz Szymura – (1,0,1,1)
11. Oskar Stępień – 1 (w,d,1,0)
12. Daniel Kaczmarek – (0,0,0,-)
13. Jakub Fabisz – 0 (0,0)
14. Jakub Oleksiak – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. (67,89) Ansviesulis, Melnyczuk, Szymura, Stępień (w)

2. (67,00) Chmiel, Orwat, Vuolas, Fabisz
3. (67,15) Soerensen, Wojdyło, Buszkiewicz, Kaczmarek
4. (66,57) Wojdyło, Vuolas, Skupień, Szymura
5. (66,40) Chmiel, Soerensen, Ansviesulis, Kaczmarek
6. (–,–) Buszkiewicz, Orwat, Melnyczuk, Stępień (d)
7. (66,15) Chmiel, Melnyczuk, Szymura, Kaczmarek
8. (–,–) Vuolas, Ansviesulis, Stępień, Buszkiewicz (u)
9. (65,69) Wojdyło, Soerensen, Orwat, Oleksiak
10. (66,25) Vuolas, Buszkiewicz, Orwat, Fabisz
11. (66,53) Soerensen, Skupień, Ansviesulis, Melnyczuk (d)
12. (65,75) Wojdyło, Chmiel, Szymura, Stępień
Baraż. (–,–) Soerensen, Ansviesulis, Vuolas, Buszkiewicz
Finał. (66,58) Soerensen, Chmiel, Wojdyło, Ansviesulis

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Komentarze

komentarzy