Nasi zawodnicy jechali o Zlatą Stuhę

0
285

Na torze w czeskich Pardubicach odbyły się dzisiaj zawody o Złotą Wstążkę, które w ostatnich latach poprzedzają zawody o Złoty Kask. W sobotnich zawodach, które przeznaczone są dla zawodników młodzieżowych startowali Nazar Parnitskyi i Jakub Sroka.

Wyżej sklasyfikowany został Nazar Parnitskyi, który odpadł w fazie półfinałowej. Jakub Sroka zawody zakończył w biegach eliminacyjnych.

Wyniki:

Ćwierćfinały:

Grupa 1:

1. Petr Chlupac (Czechy) – 10 (5,5,ns)
2. Mathias Pollestad (Norwegia) – 8 (4,4,4)
3. Nazar Parnitskyi (Ukraina) – 8 (1,3,5)

4. Mario Hausl (Niemcy) – 5 (2,w,3)
5. Bruno Belan (Czechy) – 4 (d,2,2)
6. Jakub Poczta (Polska) – 3 (3,d,d)

Grupa 2:

1. Oskar Paluch (Polska) – 9 (5,2,4)
2. Sebastian Szostak (Polska) – 8 (3,3,5)
3. Jan Jenicek (Czechy) – 8 (2,5,3)

4. Matous Kamenik (Czechy) – 8 (4,4,3)
5. Tino Bouin (Francja) – 3 (1,1,2)
6. David Hofman (Czechy) – 0 (0,0,0)

Grupa 3:

1. Norick Bloedorn (Niemcy) – 10 (5,5,5)
2. Jaroslav Vanicek (Czechy) – 8 (4,4,2)
3. Leon Flint (Wielka Brytania) – 7 (3,2,4)

4. Adam Bednar (Czechy) – 6 (w/2min.,3,3)
5. Kacper Szopa (Polska) – 3 (2,1,1)
6. Patricia Erhart (Niemcy) – 1 (1,0,0)

Grupa 4:

1. Daniel Klima (Czechy) – 10 (4,5,5)
2. Damian Ratajczak (Polska) – 9 (5,4,4)
3. Matteo Boncinelli (Włochy) – 6 (3,3,3)

4. Jakub Sroka (Polska) – 4 (2,1,2)
5. Matej Fryza (Czechy) – 3 (1,2,1)
6. Jan Hlacina (Czechy) – 0 (0,0,0)


Bieg po biegu:
1. Chlupac, Pollestad, Poczta, Hausl, Parnitskyi, Belan
2. Paluch, Kamenik, Szostak, Jenicek, Bouin, Hofman
3. Bloedorn, Vanicek, Flint, Szopa, Erhart, Bednar (w/2min.)
4. Ratajczak, Klima, Boncinelli, Sroka, Fryza, Hlacina
5. Chlupac, Pollestad, Parnitskyi, Belan, Poczta (d), Hausl (w)
6. Jenicek, Kamenik, Szostak, Paluch, Bouin, Hofman
7. Bloedorn, Vanicek, Bednar, Flint, Szopa, Erhart
8. Klima, Ratajczak, Boncinelli, Fryza, Sroka, Hlacina
9. Parnitskyi, Pollestad, Hausl, Belan, Poczta (d), Chlupac (ns)
10. Szostak, Paluch, Jenicek, Kamenik, Bouin, Hofman
11. Bloedorn, Flint, Bednar, Vanicek, Szopa, Erhart
12. Klima, Ratajczak, Boncinelli, Sroka, Fryza, Hlacina

***

Półfinały:

Grupa 1:

1. Mathias Pollestad – 9 (4,5)
2. Daniel Klima – 7 (3,4)
3. Petr Chlupac – 6 (5,1)

4. Sebastian Szostak – 4 (1, 3)
5. Jaroslav Vanicek – 4 (2,2)
6. Matteo Boncinelli – 0 (0,0)

Grupa 2:

1. Norick Bloedorn – 9 (5,4)
2. Damian Ratajczak – 9 (4,5)
3. Oskar Paluch – 5 (3,2)

4. Nazar Parnitskyi – 4 (1,3)
5. Leon Flint – 3 (2,1)
6. Jan Jenicek (0,0)

13. Chlupac, Pollestad, Klima, Vanicek, Szostak, Boncinelli (u)
14. Bloedorn, Ratajczak, Paluch, Flint, Parnitskyi, Jenicek
15. Pollestad, Klima, Szostak, Vanicek, Chlupac, Boncinelli
16. Ratajczak, Bloedorn, Parnitskyi, Paluch, Flint, Jenicek

***

Finał: Klima, Pollestad, Ratajczak, Chlupac, Bloedorn, Paluch

Komentarze

komentarzy