Opolscy kibice nie mogą w ostatnich latach narzekać na brak żużlowych imprez z najwyższej półki. Prawdziwa kulminacja prestiżowych zawodów nastąpi jednak w nadchodzącym sezonie.

Już wcześniej informowaliśmy, że opolski stadion w roku 2011 gościć będzie półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy. Przyznanie organizacji tych najbardziej prestiżowych zawodów w historii opolskiego żużla to efekt doskonałych ocen przyznanych przez europejską federacje za ubiegłoroczny półfinał MEP. Przypomnijmy, że półfinał IME odbędzie się 6 sierpnia 2011.

Wysiłki organizacyjne Kolejarza Opole doceniła także polska federacja. W opublikowanym właśnie kalendarzu imprez na rok 2011, opolski klub widnieje jako organizator 1/2 eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorów a także półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Pierwsze zawody odbędą się 30 marca, a zatem tuż przed rozpoczęciem ligowych zmagań. Do Opola zawitają największe talenty polskiego speedwaya, które powalczą o awans do „małego Grand Prix”.

Jeszcze ciekawiej będzie w Opolu 7 lipca. Już dziś warto rezerwować sobie wolne popołudnie, gdyż w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski spodziewać można się największych gwiazd żużla. Obsadę półfinału poznamy dopiero po ćwierćfinałach, jednak nie jest tajemnicą iż opolanie liczą na występ Indywidualnego Mistrza Świata – Tomasza Golloba, oraz innych czołowych reprezentantów kraju.

Ponadto, 4 września opolski stadion ponownie będzie gościć imprezę rangi europejskiej. Mowa o pucharze MACEC organizowany przez Stowarzyszenie Motocyklowe Krajów Europy Środkowej. Zawody te to okazja do promocji nieco bardziej egzotycznego żużla z krajów takich jak Rumunia, Bułgaria czy Ukraina.

Tak duże nagromadzenie prestiżowych imprez to doskonała promocja dla miasta i regionu. Działacze Kolejarza liczą zatem na wyraĽniejsze wsparcie ze strony samorządów w sezonie 2011.

Komentarze

komentarzy