Kto w miejsce Stali Rzeszów? TS Kolejarz Opole z jasnym stanowiskiem

0
1336

Po tym jak z pierwszoligowej stawki odpadła Stal Rzeszów, która z powodu zaległości finansowych wobec zawodników oraz innych podmiotów nie otrzymała licencji na starty rozpoczęło się sondowanie klubów, które mogłyby zastąpić ich w Nice 1.Lidze Żużlowej. Nie inaczej było w przypadku TS Kolejarza Opole.

Dzisiaj oficjalnie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego ogłosiło konkurs na przyznanie dzikiej karty na uczestnictwo w Nice 1.LŻ w sezonie 2019. Czy działacze TS Kolejarza Opole są zainteresowani braniem udziału w konkursie.

Odpowiedź jest prosta: W ogóle jakakolwiek opcja startu w konkursie, który został ogłoszony dziś, nie wchodzi w grę i mówię to otwarcie. My się szykujemy do sezonu w 2. lidze i tak zostanie. Nas interesuje awans wywalczony na torze. Nie zamierzamy też wszystkiego wywracać do góry nogami. Opole na 100 procent nie pojedzie w sezonie 2019 w Nice 1. Lidze Żużlowej – podkreśla prezes Grzegorz Sawicki.

Niewykluczone, że wzmocniona zostanie jeszcze formacja juniorska. Po rozpadzie rzeszowskiej Stali Kolejarz zabiegał o braci Bartłomieja i Michała Curzytków, a gdy to się nie udało, zagiął parol na Bartłomieja Kowalskiego. Zainteresowanie nim wyrażają również drużyny z Ekstraligi, tam jednak utalentowany 16-latek nie byłby pewniakiem do startów.

– Rozmowy trwają, pośredniczy w nich jeden z naszych sponsorów, który zna się z ojcem Bartka – tłumaczy Grzegorz Sawicki. – Na razie jednak trudno ocenić, jaki będzie efekt.

źródło: nto.pl, po-bandzie.com.pl

Komentarze

komentarzy