Mamy licencję! Kiedy terminarz?

0
503

W dniu dzisiejszym Polski Związek Motorowy przyznał nam licencję na starty w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024! Jest to efekt odwołania, które zostało przedstawione tuż po pierwszym posiedzeniu Zespołu ds. licencji dla klubów. Tym razem otrzymaliśmy już licencję zwykłą, dzięki czemu ze spokojem możemy przygotowywać się do nowego sezonu.

W przypadku terminarza Krajowej Ligi Żużlowej wciąż natomiast mamy równanie z dwoma niewiadomymi. Nadal bowiem nie wiadomo, co z klubami z Krakowa i z Rawicza. Pierwszy ma szansę wrócić do ligi, a drugi dotąd nie otrzymał licencji, ale furtka do jej uzyskania wciąż jest otwarta.

– Przed startem sezonu 2023 czekaliśmy do początku marca na Polonię Piła i to się opłaciło. Poza tym każdy powracający do ligi ośrodek, to będzie dla nas wszystkich powód do satysfakcji. Jeśli Kraków czy Rawicz finalnie wystartuje, to myślę, że to nam wszystko zrekompensuje. Oczywiście może się nie udać, ale w interesie żużla warto poczekać – komentuje wiceprzewodniczący GKSŻ Dariusz Cieślak.

Działacz zapewnia, że komisja jest gotowa na każde rozwiązanie. – Już w grudniu mieliśmy gotowy wariant dla sześciu, siedmiu i ośmiu drużyn. I to się nie zmienia. W tej chwili mamy sześciu pewniaków i spokojnie czekamy na rozwój wydarzeń. Jesteśmy gotowi na różne scenariusze. Już to mówiłem po pierwszych rozstrzygnięciach zespołu do spraw licencji, a teraz tylko to powtórzę, że bez względu na wszystko przygotujemy atrakcyjny play-off – kończy Cieślak.

Komentarze

komentarzy