Na Kraków i Rawicz czekamy do końca stycznia

0
339

Mamy ważny komunikat w sprawie dwóch klubów, które wciąż mają szansę wystartować w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024. Chodzi o Speedway Kraków i Kolejarza Rawicz.

Zacznijmy od tych dobrych wiadomości, a dotyczą one klubu z Krakowa. Założono spółkę Speedway Kraków Sp. z o.o., miasto obiecało konkretne wsparcie, a stadion został tak zmodernizowany, że do standardów KLŻ brakuje jedynie pulpitu sędziowskiego.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z prezesem spółki Speedway Kraków Mikołajem Frankiewiczem oraz przedstawicielem klubu Texom Stal Rzeszów Pawłem Piskorzem. Panowie spotkali się w Rzeszowie podczas prezentacji drużyny, a dodatkowo w tym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie z władzami miasta Kraków – informuje przewodniczący GKSŻ Ireneusz Igielski.

– Wspominam o tych spotkaniach nie bez powodu. Długi czas było bowiem tak, że w Krakowie miały jechać rezerwy Stali Rzeszów. Teraz jednak coraz głośniej słyszę o opcji, że jest jednak chęć ze strony władz miasta Krakowa, by wystawić do rozgrywek swój własny klub i jechać jako Speedway Kraków. To wszystko musi się wykrystalizować, dlatego czekamy na świeże informacje – komentuje Igielski.

Niezależnie od tego wszystkiego Speedway Kraków dostał informację, że PZM i Zespół ds. Licencji dla Klubów czekają na dokumenty licencyjne. Speedway Kraków ma czas, żeby je złożyć do końca stycznia.

– O ile w Krakowie, wiele na to wskazuje, mogą nas pozytywnie zaskoczyć, o tyle w Rawiczu nie wygląda to już tak dobrze. Kolejarz już jest po terminie. Uznaliśmy jednak, że skoro Kraków ma czas do końca stycznia, to Kolejarzowi też damy parę dodatkowych dni. Rozmawiałem również na ten temat z władzami miasta. Trudno naprawdę powiedzieć, jak to wszystko wygląda i jak się skończy. Wiele jednak wskazuje na to, że dużą szansą dla ośrodka w Rawiczu może być aktywność FOGO Unii Leszno i chęć utworzenia przez nią zespołu rezerw – kończy przewodniczący GKSŻ.

A zatem czekamy do końca stycznia. Gdy tylko stosowne papiery trafią do związku, to zostaną one zweryfikowane i zapadnie decyzja o ewentualnym starcie drużyn. A zaraz potem będą też podejmowane działania w kwestii terminarza i tego, jak będzie wyglądał play-off. GKSŻ już od grudnia jest gotowy na każde z możliwych rozwiązań.

źródło: polskizuzel.pl

Komentarze

komentarzy