Rozgrywki II ligi s± dziwne: mo¿na przez pó³tora miesi±ca nie jechaæ ¿adnego meczu, a potem w ci±gu 21 dni – cztery.

Nasz zespó³ ma ju¿ za sob± w tym sezonie dwie przerwy w rozgrywkach: miesiêczn± i pó³toramiesiêczn±. Wszystko przez fakt, ¿e kad³ubowa liga liczy sze¶æ zespo³ów i w wiêkszo¶ci kolejek (oprócz dwóch terminów) dwie dru¿yny pauzuj±.

Takie przerwy strasznie wybijaj± z rytmu – twierdzi je¿d¿±cy trener Kolejarza Piotr Rembas. Najbli¿sze trzy weekendy kolejarze bêd± mieli jednak zajête, a licz±c wygrany u siebie niedzielny mecz z Krosnem (60-32), jazdy jak na II-ligowe warunki jest w „nadmiarze“.

Zwyciêstwo z Krosnem przed³u¿y³o szanse na awans do najlepszej czwórki i pó¼niej walkê w niej o awans do I ligi. W kontek¶cie awansu do tej czwórki wa¿ne dla opolan by³o te¿ niedzielne zwyciêstwo Miskolca w £odzi. Szansê na walkê o awans praktycznie straci³ ju¿ zespó³ z Krosna, a o premiê walczyæ bêd±: Kolejarz, Orze³ i Równe. Praktycznie pewne mog± byæ Start Gniezno i Miskolc.

Analizuj±c mecze do rozegrania trzech dru¿yn my¶l±cych o play offach w najlepszej sytuacji wydaje siê Równe, które go¶ci zarówno Kolejarza jak i Or³a. Kolejarz i Orze³ pojad± te¿ w Gnie¼nie. Na „papierze“ faworytem jest Start, ale kilka tygodni temu klub znalaz³ siê w trudnej sytuacji. Podczas wyprawy na Ukrainê do Równego sp³onê³o 11 motocykli.

Kolejarzowi ciê¿ko bêdzie o punkty w Gnie¼nie i Równem. Warunkiem, ¿eby siê zakwalifikowaæ do czwórki jest wygranie u siebie z Miskolc-em i obronienie 9-punktowej przewagi w Równem i zdobycie w dwumeczu z tym zespo³em bonusa.

Tyle, ¿e my¶l±c o powalczeniu jeszcze o awans do I ligi, dorobek powinien byæ wiêkszy. W fazie play off cztery zespo³y je¼dziæ bêd± ze sob± po dwa razy, ale z zaliczeniem punktów zdobytych w fazie zasadniczej. Do I ligi awansuje najlepsza ekipa, a druga pojedzie w bara¿u z 7. dru¿yn± II ligi.
Bior±c pod uwagê dotychczasowe wyniki ciê¿ko byæ optymist±. S± jednak podstawy, by wierzyæ ¿e bêdzie lepiej. W niez³ej formie jest Marcin Sekula, dot±d pomijany w sk³adzie, odwa¿niej je¼dzi Rafa³ Fleger, równ± dyspozycjê prezentuje Adam Czechowicz.

¯eby jednak liczyæ na lepsze wyniki ni¿ do tej pory, na miarê mo¿liwo¶ci je¼dziæ musz± wszyscy zawodnicy.
Sk³ad mamy szeroki – przypomina prezes Kolejarza Jerzy Drozd. – Chodzi o to, ¿eby umiejêtnie go zestawiæ, choæ nie ukrywam, ¿e potrzeba jest w tym te¿ du¿a doza szczê¶cia.

Przerwê w rozgrywkach ka¿dy z zawodników wykorzysta³ na pracê przy sprzêcie – t³umaczy RembasJestem optymist± i wierzê, ¿e poka¿emy, i¿ nie nale¿y nas zbyt wcze¶nie skre¶laæ.