Pierwszy serial o żużlu. W tym roku jedziemy dalej

0
163

W tym roku sezon żużlowy nie skończy się na jesieni! Jak przekonują twórcy, czas na pierwszy na świecie, pełnokrwisty i do bólu prawdziwy serial o speedwayu. 30 września CANAL+ online udostępni fanom żużla coś, czego jeszcze nie było. Pierwszy serial o żużlu, w formie aż 16 odcinków, premierowanych tylko w CANAL+ online, przez kolejne 16 tygodni. W końcu udało się zrobić to, o czym marzą od lat kibice speedwaya – przedłużyć sezon żużlowy.

Ta pionierska produkcja o żużlu pokazuje czarny sport z wielu perspektyw: i sportowej, i prywatnej. To historie i obrazy, których nie widać w transmisjach.

Serial prezentuje zawodników i zespoły z samego centrum wydarzeń. Przygląda się z bliska transformacji speedwaya w wyścig technologiczny. Pokazuje szczęście oraz dramaty. Obnaża bezkompromisowość żużla. Tu nawet najlepiej wykonana praca mechanika i tunera plus wielki talent zawodnika potrafią okazać się zupełnie bezwartościowe.

Jeden z najlepszych komentatorów żużla w Polsce, Tomasz Dryła opowie w serialu o najlepszej żużlowej lidze świata w sposób, w jaki jeszcze nigdy nie zostało to pokazane. Pokaże speedway z perspektywy światowej oraz lokalnej. Opowie, dlaczego polskie i zagraniczne gwiazdy żużla uważają polską PGE Ekstraligę za najbardziej profesjonalną i najbezpieczniejszą ligę na świecie.

– Myślałem, że sporo wiem o tym sporcie, ale okazało się, że jestem całkiem zielony. Ogromnie dziękuję zawodnikom, sędziom, prezesom i trenerom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Opowiedzieli historie, o których nie miałem pojęcia, wywlekli na wierzch mnóstwo żużlowych „bebechów”, pokazali drugie i trzecie dno wielu sytuacji. Teraz moja w tym głowa, żeby tego nie zepsuć.

Speedway to jednak nie tylko żużlowcy. To także organizacja, szczególnie tak elitarna jak właśnie PGE Ekstraliga. To też związek motorowy, zespoły, kluby i miasta, które reprezentują, a przede wszystkim kibice, oddani ze wszech miar tej dyscyplinie sportu. W nowym serialu przygotowanym przez CANAL+ online odpowiemy na wiele niezadanych dotąd pytań.Z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się praca toromistrza? Jak sobie radzą z presją sędziowie? Jak zwiększające się bezpieczeństwo zawodników dzięki przepisowo przygotowanym torom sprawiają, że dla gospodarzy zmniejsza się przewaga własnego toru? Kiedy żużlowiec boi się pojechać w wyścigu? Odpowiedź w nowej produkcji Tomasza Dryły tylko w CANAL+ online. Jak zapatruje się na nią sam twórca?

– Czuję wielką odpowiedzialność. Powierzone mi słowa ważą naprawdę dużo i czuję, że zasługują na godne przedstawienie. Wiem, że w wiele miejsc udało się zajrzeć po raz pierwszy w historii. Niektóre fragmenty oglądałem podczas montażu dziesiątki razy i czuję, że mają moc. Dla mnie to petarda. Myślę, że widzowie nie raz się uśmiechną, kilka razy złapią za głowę, a niejednokrotnie wzruszą. Cóż… to jest żużel.

Komentarze

komentarzy