Podsumowanie występów Kolejarzy

0
285

Informowaliśmy już o występach naszych zawodników w Indywidualnych Mistrzostwach 2. Ligi Żużlowej oraz wyniku Roberta Chmiela w turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. W weekend startowali jeszcze inni zawodnicy, którzy w sezonie 2023 byli związani z naszą drużyną.

W sobotę w Lesznie odbyło się 15-lecie startów Tobiasza Musielaka. Dziesiąte miejsce w turnieju zajął Nazar Parnitskyi. Na torze w Pardubicach rozegrano pierwszą rundę Pucharu MACEC, w którym startował Jakub Oleksiak. Młodzieżowiec został sklasyfikowany na trzynastym miejscu. Również w sobotę, w austriackim St. Johann im Pongau odbył się turniej indywidualny. Wystąpił w nim Jakub Sroka, który zajął przedostatnie miejsce.

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego na torze w kalifornijskim Auburn odbył się mecz pomiędzy drużyną Stanów Zjednoczonych i Reszty Świata. Startujący w drużynie Reszty Świata, Adam Ellis wywalczył 21 punktów w siedmiu biegach.

Z kolei w niedzielę w 71. Turnieju o Łańcuch Herbowy w Ostrowie Wielkopolskim startował Oskar Polis. Nasz wieloletni kapitan zdobył sześć punktów i zajął dwunaste miejsce.

Wyniki turnieju z okazji 15-lecia startów Tobiasza Musielaka w Lesznie:

1. Jaimon Lidsey (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,2,3,2,3)
2. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 12+3 (0,3,3,3,3)
3. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa) – 12+2 (3,1,2,3,3)
4. Kacper Pludra (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 12+1 (3,0,3,3,3)
5. Oliver Berntzon (Arged Malesa Ostrów) – 10 (2,3,3,1,1)
6. Szymon Szlauderbach (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 10 (2,2,2,2,2)
7. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) – (3,d,2,2,2)
8. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) – (1,3,2,w,2)
9. Tom Brennan (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (1,2,1,3,1)
10. Nazar Parnitskyi (Fogo Unia Leszno) – 7 (2,3,1,1,0)
11. Hubert Jabłoński (Fogo Unia Leszno) – (0,2,1,2,0)
12. Rohan Tungate (Enea Falubaz Zielona Góra) – (1,1,1,1,1)
13. Mateusz Tonder (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (1,1,0,0,2)
14. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – (2,0,0,0,1)
15. Filip Seniuk (Arged Malesa Ostrów) – (0,1,0,0,0)
16. Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – (0,0,d,1,d)
17. Tobiasz Jakub Musielak (Fogo Unia Leszno) – ns

Bieg po biegu:
1. (61,87) Miśkowiak, Mencel, Ratajczak, Seniuk
2. (61,94) Lidsey, Szlauderbach, Tonder, Baliński
3. (62,50) Dudek, Berntzon, Brennan, Smektała
4. (62,15) Pludra, Parnitskyi, Tungate, Jabłoński
5. (62,84) Parnitskyi, Brennan, Seniuk, Baliński
6. (61,91) Smektała, Lidsey, Miśkowiak, Pludra
7. (62,77) Ratajczak, Szlauderbach, Tungate, Dudek (d/4)
8. (63,10) Berntzon, Jabłoński, Tonder, Mencel
9. (62,94) Lidsey, Dudek, Jabłoński, Seniuk
10. (63,84) Berntzon, Miśkowiak, Tungate, Baliński (d/4)
11. (63,34) Pludra, Ratajczak, Brennan, Tonder
12. (63,19) Smektała, Szlauderbach, Parnitskyi, Mencel
13. (62,62) Pludra, Szlauderbach, Berntzon, Seniuk
14. (62,90) Miśkowiak, Dudek, Parnitskyi, Tonder
15. (64,03) Smektała, Jabłoński, Baliński, Ratajczak (w/u)
16. (63,64) Brennan, Lidsey, Tungate, Mencel
17. (63,10) Smektała, Tonder, Tungate, Seniuk
18. (63,17) Miśkowiak, Szlauderbach, Brennan, Jabłoński
19. (xx,xx) Lidsey, Ratajczak, Berntzon, Parnitskyi
20. (63,28) Pludra, Dudek, Mencel, Baliński (d/st)

Bieg dodatkowy o miejsca 2-4:
Smektała, Miśkowiak, Pludra

Wyniki Pucharu MACEC w Pardubicach:

1. Sebastian Szostak (Polska) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Jan Macek (Czechy) – 13+3 (3,2,2,3,3)
3. Stanisław Melnyczuk (Ukraina) – 13+2 (3,2,3,3,2)
4. Matous Kamenik (Czechy) – 11 (3,1,2,3,2)
5. Jan Jenicek (Czechy) – 11 (2,3,2,2,2)
6. Jakub Valkovic (Słowacja) – 10 (2,3,3,2,0)
7. Witalij Łysak (Ukraina) – 9 (1,3,2,2,1)
8. Andrij Rozaluk (Ukraina) – 7 (0,1,3,d,3)
9. Milen Manew (Bułgaria) – 7 (1,1,1,1,3)
10. Jan Heleniak (Polska) – 7 (2,2,1,2,d)
11. Jaroslav Petrak (Czechy) – 5 (2,0,0,1,2)
12. Mateusz Pacek (Polska) – 3 (0,2,0,1,d)
13. Jakub Oleksiak (Polska) – 3 (1,d,1,1,0)
14. Jan Hlacina (Czechy) – 2 (0,1,0,0,1)
15. Andrei Popa (Rumunia) – 2 (1,0,1,0,d)
16. Radek Bambuch (Czechy) – 0 (0,0,0,0,w)

Bieg po biegu:
1. Szostak, Heleniak, Popa, Hlacina
2. Macek, Jenicek, Łysak, Pacek
3. Kamenik, Valkovic, Manew, Rozaluk
4. Melnyczuk, Petrak, Oleksiak, Bambuch
5. Łysak, Heleniak, Manew, Oleksiak (d)
6. Jenicek, Melnyczuk, Kamenik, Popa
7. Valkovic, Pacek, Hlacina, Bambuch
8. Szostak, Macek, Rozaluk, Petrak
9. Valkovic, Jenicek, Heleniak, Petrak
10. Rozaluk, Łysak, Popa, Bambuch
11. Melnyczuk, Macek, Manew, Hlacina
12. Szostak, Kamenik, Oleksiak, Pacek
13. Melnyczuk, Heleniak, Pacek, Rozaluk (d)
14. Macek, Valkovic, Oleksiak, Popa
15. Kamenik, Łysak, Petrak, Hlacina
16. Szostak, Jenicek, Manew, Bambuch
17. Macek, Kamenik, Heleniak (d), Bambuch (w)
18. Manew, Petrak, Popa (d), Pacek (d)
19. Rozaluk, Jenicek, Hlacina, Oleksiak
20. Szostak, Melnyczuk, Łysak, Valkovic

Bieg dodatkowy o miejsca 2-3:
21. Macek, Melnyczuk

Wyniki turnieju indywidualnego w St. Johann im Pongau:

1. Daniel Gappmaier (Austria) – 11+3+3 (3,3,2,3)
2. Glenn Moi (Norwegia) – 9+2+2 (2,3,2,2)
3. Jack Smith (Wielka Brytania) – 9+2+1 (2,1,3,3)
4. Kacper Andrzejewski (Polska) – 9+3+w (3,3,w,3)
5. Ricards Ansviesulis (Łotwa) – 10+1 (3,2,3,2)
6. Patrick Baek (Dania) – 7+1 (1,2,2,2)
7. Norbert Magosi (Węgry) – 7+0 (2,1,3,1)
8. Niklas Sayrio (Finlandia) – 4+0 (0,2,1,1)
9. Kacper Szopa (Polska) – 3 (0,1,1,1)
10. Jakub Sroka (Polska) – 2 (1,0,1,u)
11. Luka Omerzel (Słowenia) – 1 (1,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Gappmaier, Smith, Sroka, Sayrio
2. Ansviesulis, Moi, Baek, Szopa
3. Andrzejewski, Magosi, Omerzel
4. Gappmaier, Baek, Magosi, Omerzel
5. Andrzejewski, Ansviesulis, Szopa, Sroka
6. Moi, Syrio, Smith
7. Ansviesulis, Gappmaier, Sroka, Omerzel
8. Smith, Baek, Szopa, Andrzejewski (w)
9. Magosi, Moi, Sayrio
10. Gappmaier, Moi, Szopa
11. Smith, Ansviesulis, Magosi, Omerzel
12. Andrzejewski, BAek, Syrio, Sroka (w)
1. półfinał. Gappmaier, Smith, Baek, Magosi
2. półfinał. Andrzejewski, Moi, Ansviesulis, Syrio
Finał. Gappmaier, Moi, Smith, Andrzejewski (w)

Wyniki meczu Stany Zjednoczone- Reszta Świata w Auburn:

USA – 66:
1. Billy Janniro – 21 (3,3,3,0,3,3,6)
2. Louie Mersaroli – 5 (0,0,2,1,0,2)
3. Russell Green – 8 (3,1,0,2,1,0,1)
4. Blake Borello – 9 (0,0,3,3,0,1,2)
5. Broc Nicol – 17 (2,3,3,3,0,3,3)
6. Dillon Ruml – 6 (3,t,0,1,2,0)

Reszta Świata – 73:
1. Rasmus Jensen (Dania) – 15 (1,2,2,2,2,1,5)
2. Adam Ellis (Wielka Brytania) – 21 (2,3,1,3,6!,2,4)
3. Ludvig Lindgren (Szwecja) – 6 (2,2,w,0,1,1)
4. Peter Ljung (Szwecja) – 7 (1,1,1,1,3,d)
5. Jacob Thorssell (Szwecja) – 14 (1,2,2,w,2,3,4)
6. Chris Kerr (gość / USA) – 10 (w,1,1,2,1,2,3)

Bieg po biegu:
1. Janniro, Ellis, Jensen, Mersaroli 3:3
2. Green, Lindgren, Ljung, Borello 3:3 (6:6)
3. Ruml, Nicol, Thorssell, Kerr (w/u) 5:1 (11:7)
4. Ellis, Jensen, Green, Borello 1:5 (12:12)
5. Nicol, Lindgren, Ljung, Ruml (t) 3:3 (15:15)
6. Janniro, Thorssell, Kerr, Mersaroli 3:3 (18:18)
7. Nicol, Jensen, Ellis, Ruml 3:3 (21:21)
8. Janniro, Mersaroli, Ljung, Lindgren (w/u) 5:1 (26:22)
9. Borello, Thorssell, Kerr, Green 3:3 (29:25)
10. Ellis, Jensen, Mersaroli, Janniro 1:5 (30:30)
11. Borello, Green, Ljung, Lindgren 5:1 (35:31)
12. Nicol, Kerr, Ruml, Thorssell (w/u) 4:2 (39:33)
13. Ellis (6!), Jensen, Green, Borello 1:8 (40:41)
14. Ljung, Ruml, Lindgren, Nicol 2:4 (42:45)
15. Janniro, Thorssell, Kerr, Mersaroli 3:3 (45:48)
16. Nicol, Ellis, Jensen, Ruml 3:3 (48:51)
17. Janniro, Mersaroli, Lindgren, Ljung (d) 5:1 (53:52)
18. Thorssell, Kerr, Borello, Green 1:5 (54:57)

Finał B:
19. Thorssell (4), Kerr (3), Borello (2), Green (1) 3:7 (57:64)

Finał A:
20. Janniro (6), Jensen (5), Ellis (4), Nicol (3) 9:9 (66:73)

Wyniki 71. Turnieju o Łańcuch Herbowy w Ostrowie Wielkopolskim:

1. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 13 (3,2,3,3,2)
3. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 10 (1,1,3,2,3) – 1. miejsce w biegu dodatkowym
4. Matias Nielsen (Arged Malesa Ostrów) – 10 (1,3,1,2,3) – 2. miejsce w biegu dodatkowym
5. Frederik Jakobsen (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – (0,3,2,1,3)
6. Tomasz Gapiński (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (2,1,0,3,2)
7. Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – (0,2,2,3,1)
8. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów) – (3,2,0,2,1)
9. Oliver Berntzon (Arged Malesa Ostrów) – (2,2,1,d,3)
10. Adrian Cyfer (Enea Polonia Piła) – (2,3,2,d,0)
11. Tim Soerensen (Ultrapur Start Gniezno) – (1,1,2,2,1)
12. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 6 (t,0,3,1,2)
13. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – (3,0,0,0,1)
14. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – (1,1,1,1,0)
15. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – (2,0,0,0,d)
16. Filip Seniuk (Arged Malesa Ostrów) – (0,0,1,1,0)

Bieg po biegu:
1. (68,37) Szostak, Gapiński, Mencel, Seniuk
2. (69,03) Grzelak, Berntzon, Smektała, Polis (t)
3. (68,62) Miśkowiak, Poczta, Soerensen, Baliński
4. (68,20) Krawczyk, Cyfer, Nielsen, Jakobsen
5. (68,32) Cyfer, Grzelak, Soerensen, Szostak
6. (67,75) Nielsen, Berntzon, Mencel, Poczta
7. (67,42) Miśkowiak, Krawczyk, Gapiński, Polis
8. (68,39) Jakobsen, Baliński, Smektała, Seniuk
9. (68,17) Miśkowiak, Jakobsen, Berntzon, Szostak
10. (68,93) Krawczyk, Baliński, Mencel, Grzelak
11. (67,92) Smektała, Soerensen, Nielsen, Gapiński
12. (68,87) Polis, Cyfer, Seniuk, Poczta
13. (70,44) Baliński, Nielsen, Polis, Szostak
14. (69,54) Miśkowiak, Smektała, Mencel, Cyfer (d)
15. (73,26) Gapiński, Grzelak, Jakobsen, Poczta
16. (72,13) Krawczyk, Soerensen, Seniuk, Berntzon (d/4)
17. (70,78) Smektała, Krawczyk, Szostak, Poczta (d/4)
18. (69,39) Jakobsen, Polis, Soerensen, Mencel
19. (69,59) Berntzon, Gapiński, Baliński, Cyfer
20. (69,60) Nielsen, Miśkowiak, Grzelak, Seniuk

Bieg dodatkowy o 3. miejsce. (67,65) Smektała, Nielsen

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Komentarze

komentarzy