Sparing z Ostrowem nie odbędzie się w pierwotnym terminie

0
340

W przyszłym tygodniu miały odbyć się pierwsze sparingi OK Bedmet Kolejarza Opole z zespołem Arged Malesa TŻ Ostrovii. Jak poinformował Piotr Mikołajczak w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl te zostały już odwołane.

– Ten sparing został już przełożony. Rozmawiałem o tym po naszym mini zgrupowaniu z trenerem ostrowian Mariuszem Staszewskim – mówi Piotr Mikołajczak, menedżer OK Bedmet Kolejarza Opole. Obie drużyny nie rozegrają także rewanżu na torze w Ostrowie, który miał odbyć się dzień.

Powodem nie są jednak pogoda, bo ta sprzyja obecnie zawodnikom w wielu żużlowych miastach. Kluby doszły do wniosku, że sparing na tym etapie przygotowań nie ma  sensu. Dlaczego? – Ciągle nie wiemy, kiedy ruszą rozgrywki w pierwszej i drugiej lidze – wyjaśnia Mikołajczak

– Teraz moglibyśmy odjechać sparing i cała para poszłaby w gwizdek. Generowalibyśmy tylko w ten sposób koszty – podkreśla menedżer opolan. – Nie mówię, że nie pojedziemy przed sezonem z Arged Malesą. To nadal możliwe. Na razie zawieszamy te plany. Będziemy reagować po 15 marca i wtedy układać wszystko na nowo – przyznaje działacz Kolejarza.

Przypominamy, że na 15 marca zaplanowana jest telekonferencja z działaczami klubów pierwszej i drugiej ligi, an której ma zapaść decyzja o ewentualnym opóźnieniu sezonu żużlowego.

źródło: sportowefakty.pl
Autor: Jarosław Galewski

Komentarze

komentarzy