Środa na żużlowych torach

0
95

Środowy wieczór rozpoczął się od drugiej rundy w ćwierćfinałach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, w której ponownie startowali nasi goście: Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. Dzisiaj to Bartek zapisał na swoim koncie komplet punktów. Mateusz wywalczył trzynaście punktów, ponieważ w ostatnim wyścigu pokonali go Mateusz Bartkowiak i Dawid Rempała.

Pół godziny później rozpoczął się półfinał Pucharu Ligi w Vojens. Te zawody miały pierwotnie zostać rozegrane 2 czerwca, ale niesprzyjająca aura i niebezpieczny tor sprawił, że w drugim wyścigu kontuzji nabawił się Mathias Nielsen, a w kolejnym upadek zaliczył jeszcze Andreas Lyager. Po tym wydarzeniu sędzia przerwał zawody.

Dzisiaj już bez problemów udało się odjechać ten turniej, w którym startował Mads Hansen. Nasz zawodnik wywalczył dzisiaj dziesięć punktów.

Równolegle do zawodów w Danii rozpoczęły się zmagania o Mistrzostwo Europy. Pierwszy finał odbył się na torze w Bydgoszczy, gdzie kontuzjowanego Davida Bellego zastąpił Jacob Thorssell. Szwed zdobył w dniu dzisiejszym pięć punktów, a w pokonanym polu pozostawił m.in. Patryka Dudka.

Wyniki DMPJ w Gnieźnie:

I Bocar Włókniarz Częstochowa – 45 pkt.
5. Mateusz Świdnicki – 13 (3,3,3,3,1)
6. Bartłomiej Kowalski – 15 (3,3,3,3,3)
7. Franciszek Karczewski – 14 (3,3,3,3,2)
8. Kajetan Kupiec – 3 (t,u,3,u,w)

II Maszewski GKM Grudziądz – 28 pkt.
9. Denis Zieliński – 7 (2,2,1,0,2)
10. Seweryn Orgacki – 2 (0,1,1,0,u)
11. Mateusz Bartkowiak – 11 (2,2,2,2,3)
12. Wiktor Rafalski – 8 (0,2,d,3,3)

III Unia Tarnów – 25 pkt.
13. Przemysław Konieczny – 5 (-,1,0,1,3)
14. Dawid Rempała – 8 (2,w,2,2,2)
15. Piotr Świercz – 7 (3,2,1,-,1)
16. Mateusz Gzyl – 3 (2,-,1,w,w)
20. Patryk Zieliński – 2 (0,1,1)

IV Budex Start Gniezno – 19 pkt.
1. Mikołaj Czapla – 10 (1,3,2,2,2,0)
2. Marcel Studziński – 3 (1,1,0,0,1,0)
3. Szymon Szwacher – 6 (1,d,0,2,2,1)
4. Mateusz Jabłoński – ns

Bieg po biegu:
1. Świdnicki, Rempała, Studziński, Rafalski – (1:3:0:2)
2. Kowalski, Bartkowiak, Szwacher, Zieliński – (2:6:2:2)
3. Świercz, Zieliński, Studziński, Kupiec (t) – (3:6:4:5)
4. Karczewski, Gzyl, Czapla, Orgacki – (4:9:4:7)
5. Kowalski, Zieliński, Zieliński) – (4:12:6:8)
6. Świdnicki, Świercz, Orgacki, Szwacher (d) – (4:15:7:10)
7. Karczewski, Rafalski, Konieczny, Studziński – (4:18:9:11)
8. Czapla, Bartkowiak, Kupiec (u), Rempała (w) – (7:18:11:11)
9. Kupiec, Czapla, Orgacki, Konieczny – (9:21:12:11)
10. Karczewski, Rempała, Zieliński, Szwacher – (9:24:13:13)
11. Świdnicki, Bartkowiak, Gzyl, Studziński – (9:27:15:14)
12. Kowalski, Czapla, Świercz, Rafalski (d) – (11:30:15:15)
13. Rafalski, Szwacher, Gzyl (w), Kupiec (u) – (13:30:18:15)
14. Karczewski, Bartkowiak, Zieliński – (13:33:20:16)
15. Kowalski, Rempała, Studziński, Orgacki – (14:36:20:18)
16. Świdnicki, Czapla, Konieczny, Zieliński – (16:39:20:19)
17. Konieczny, Szwacher, Kupiec (w), Orgacki (u) – (18:39:20:22)
18. Rafalski, Karczewski, Szwacher, Gzyl (w) – (19:41:23:22)
19. Kowalski, Zieliński, Świercz, Studziński – (19:44:25:23)
20. Bartkowiak, Rempała, Świdnicki, Czapla – (19:45:28:25)

Wyniki Pucharu Ligi w Vojens:

Sønderjyllands Elite Speedway – 42
1. Anders Thomsen – 13 (3,3,1,3,3)
2. Mads Hansen – 10 (3,2,w,2,3)
3. Hans Andersen – 5 (2,2,0,1)
4. Norick Blödorn – 2 (1,1,-,-)
5. Jesper Knudsen – 12 (3,1,3,3,1,1)

Slangerup Speedway – 40
1. Rohan Tungate – 7 (2,3,2,0)
2. Michael Jepsen Jensen – 9 (2,1,3,3,0)
3. Andreas Lyager – 8 (3,2,2,1,0)
4. Jonas Seifert-Salk – 10 (3,0,2,3,2)
5. Silas Hoegh – 6 (1,2,3)

Esbjerg Motorsport Elite – 29
1. Bjarne Pedersen – 8 (d,3,2,1,2)
2. Sam Masters – 4 (0,1,3,0)
3. Kevin Wölbert – 9 (1,0,3,2,3)
4. Kasper Andersen – 3 (0,2,1,0)
5. Emil Breum – 5 (2,1,2,0)

GSK Liga – 21
1. Kenneth Bjerre – 14 (2,3,2,2,2,2)
2. Adrian Cyfer – 3 (1,d,0,1,1)
3. Nikolaj Busk Jakobsen – 4 (1,1,1,0,1)
4. Lars Skupień – 0 (w,0,0,-)
5. Kevin Juhl Pedersen – 0 (w,-,-)

Bieg po biegu:
1. Seifert-Salk, Bjerre, Blödorn, Masters
2. Lyager, H. Andersen, Cyfer, B. Pedersen (d)
3. Hansen, Tungate, Wölbert, Skupień (w)
4. Thomsen, Jensen, Jakobsen, K. Andersen
5. Knudsen, Breum, Hoegh, K. Pedersen
6. Tungate, K. Andersen, Blödorn, Cyfer (d)
7. Bjerre, H. Andersen, Jensen, Wölbert
8. B. Pedersen, Hansen, Jakobsen, Seifert-Salk
9. Thomsen, Lyager, Masters, Skupień
10. Jensen, B. Pedersen, Knudsen, Skupień
11. Masters, Tungate, Jakobsen, H. Andersen
12. Bjerre, Lyager, K. Andersen, Hansen (w)
13. Wölbert, Seifert-Salk, Thomsen, Cyfer
14. Knudsen, Hoegh, Breum
15. Seifert-Salk, Bjerre, H. Andersen, K. Andersen
16. Knudsen, Wölbert, Lyager, Jakobsen
17. Jensen, Hansen, Cyfer, Masters
18. Thomsen, Bjerre, B. Pedersen, Tungate
19. Hoegh, Breum, Knudsen
20. Hansen, Seifert-Salk, Cyfer, Breum
21. Thomsen, B. Pedersen, Jakobsen, Lyager
22. Wölbert, Bjerre, Knudsen, Jensen

Wyniki SEC w Bydgoszczy:
1. Leon Madsen – 13 (1,3,2,2,2,3) – 1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki – 15 (2,2,3,3,3,2) – 2. miejsce w finale
3. Daniel Bewley – 11 (3,3,1,2,1,1) – 3. miejsce w finale
4. Mikkel Michelsen – 14 (2,3,3,3,3,w) – 4. miejsce w finale
5. Patryk Dudek – 11 (3,2,3,1,2)
6. Wadim Tarasienko – 11 (1,2,2,3,3)
7. Robert Lambert – 8 (3,3,0,d,2)
8. Kai Huckenbeck – 8 (2,2,2,1,1)
9. Vaclav Milik – 7 (1,0,1,2,3)
10. Andrzej Lebiediew – 5 (0,1,3,1,0)
11. Jacob Thorssell – 5 (0,1,1,3,0)
12. Bartosz Smektała – 4 (0,0,0,2,2)
13. Patrick Hansen – 4 (0,1,2,1,0)
14. Siergiej Łogaczow – 4 (2,0,1,0,1)
15. Nicki Pedersen – 3 (3,w,-,-,-)
16. Timo Lahti – 3 (1,1,0,0,1)
17. Mateusz Tonder – 0 (0,0)
18. Wiktor Przyjemski – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Dudek, Pawlicki, Tarasienko, Hansen
2. Pedersen, Michelsen, Madsen, Smektała
3. Lambert, Huckenbeck, Lahti, Thorssell
4. Bewley, Łogaczow, Milik, Lebiediew
5. Michelsen, Pawlicki, Thorssell, Milik
6. Lambert, Tarasienko, Lebiediew, Smektała
7. Madsen, Huckenbeck, Hansen, Łogaczow
8. Bewley, Dudek, Lahti, Pedersen (w)
9. Pawlicki, Huckenbeck, Bewley, Smektała
10. Michelsen, Tarasienko, Łogaczow, Lahti
11. Lahti, Hansen, Thorssell, Tonder
12. Dudek, Madsen, Milik, Lambert
13. Pawlicki, Madsen, Lebiediew, Lahti
14. Tarasienko, Milik, Huckenbeck, Przyjemski
15. Michelsen, Bewley, Hansen, Lambert (d)
16. Thorssell, Smektała, Dudek, Łogaczow
17. Pawlicki, Lambert, Łogaczow, Tonder
18. Tarasienko, Madsen, Bewley, Thorssell
19. Milik, Smektała, Lahti, Hansen
20. Michelsen, Dudek, Huckenbeck, Lebiediew
Baraż: Bewley, Madsen, Tarasienko, Dudek (d)
Finał: Madsen, Pawlicki, Bewley, Michelsen (w)

wyniki za: sportowefakty.pl, DMU RS

Komentarze

komentarzy