W sobotę w Opolu odbędzie się IV runda amatorskiej Superligi w żużlu na dochodzenie. W treningu punktowanym wystartują m.in. zawodnicy z Bydgoszczy i Warszawy oraz opolscy adepci.

Superliga to cykl turniejów przeznaczonych dla zawodników z nieprofesjonalną licencją żużlową. Dotąd odbyły się trzy eliminacje, a na czele klasyfikacji znajduje się Wojciech Smuczyński przed Dariuszem Szawlińskim.

Zawody mają nietypowy charakter. Amatorzy nie jeżdżą ze startu wspólnego na dystansie czterech okrążeń, tylko ścigają się w dwójkę w wyścigu na dochodzenie. Ustawiają się po przeciwnych stronach i zwycięża ten, który osiągnie lepszy czas. Klasyfikację rundy tworzy się na podstawie czasów uzyskanych we wszystkich (zazwyczaj czterech bądĽ pięciu) seriach.

W treningu punktowanym wezmą udział zawodnicy z Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia, Warszawy, Torunia i Grudziądza. Niektórzy z nich próbowali w przeszłości swoich sił w profesjonalnym żużlu. Zaprezentują się także młodzi adepci z Opola.

– To pierwsza tego typu impreza na torze Kolejarza, dlatego myślę, że warto przyjść ją zobaczyć – mówi jeden z organizatorów turnieju oraz trener opolskiej szkółki Andrzej Maroszek. – Na triumfatora czeka puchar Jerzego Szczakiela. Staramy się ponadto o gościnny występ rajdowca Pawła Dytki.

Początek zawodów w sobotę o godzinie 13.00. Program w cenie 5 złotych.

Ľródło: sportowefakty.pl

Komentarze

komentarzy