Wielka Brytania awansowała do finału DPŚ. Pawełczak wygrał w Opolu

0
448

Reprezentacja Wielkiej Brytanii z Adamem Ellisem w składzie wywalczyła bezpośredni awans do finału Drużynowego Pucharu Świata. W pierwszym półfinale, który odbył się dzisiaj we Wrocławiu nasz zawodnik zdobył cztery punkty.

Tymczasem w Opolu odbyła się VII runda Pucharu GKSŻ w klasie 250cc. Zawody zwyciężył z kompletem punktów Maksymilian Pawełczak z Bydgoszczy, który przewodzi w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Emil Maroszek oraz Paweł Sitek.

Wyniki półfinału DPŚ we Wrocławiu:

I Reprezentacja Wielkiej Brytanii – 43 pkt.
1. Tai Woffinden – 10 (2,2,3,3,-)
2. Daniel Bewley – 14 (3,2,3,3,3)
3. Robert Lambert – 13 (2,3,2,3,3)
4. Adam Ellis – 4 (3,1,0,0,0)
5. Tom Brennan – 2 (2)

II Reprezentacja Szwecji – 32 pkt.
1. Fredrik Lindgren – 12 (2,3,3,2,1,1)
2. Jacob Thorssell – 8 (3,1,1,-,3)
3. Antonio Lindbaeck – 6 (2,2,1,1,d)
4. Oliver Berntzon – 5 (0,-,2,1,2)
5. Kim Nilsson – 1 (1)

III Reprezentacja Czech – 23 pkt.
1. Jan Kvech – 10 (1,3,1,2,2,1)
2. Hynek Stichauer – 0 (-,0,-,-)
3. Petr Chlupac – 1 (1,0,-,0,-)
4. Daniel Klima – 1 (0,-,0,-,0,1)
5. Vaclav Milik – 11 (0,3,2,3,1,2)

IV Reprezentacja Niemiec – 22 pkt.
1. Kai Huckenbeck – 11 (1,2,3,2,d,3)
2. Kevin Woelbert – 7 (3,0,1,1,2)
3. Norick Bloedorn – 1 (0,1,0,-)
4. Martin Smolinski – 1 (1,0,0,-)
5. Erik Riss – 2 (2,0,0)

Bieg po biegu:
1. Ellis, Lindgren, Smolinski, Milik – (1:2:3:0)
2. Thorssell, Lambert, Kvech, Bloedorn – (1:5:5:1)
3. Woelbert, Woffinden, Chlupac, Berntzon – (4:5:7:2)
4. Bewley, Lindbaeck, Huckenbeck, Klima – (5:7:10:2)
5. Milik, Woffinden, Thorssell, Smolinski – (5:8:12:5)
6. Lindgren, Bewley, Bloedorn, Chlupac – (6:11:14:5)
7. Kvech, Lindbaeck, Ellis, Woelbert – (6:13:15:8)
8. Lambert, Huckenbeck, Nilsson, Stichauer – (8:14:18:8)
9. Bewley, Berntzon, Kvech, Smolinski – (8:16:21:9)
10. Woffinden, Milik, Lindbaeck, Bloedorn – (8:17:24:11)
11. Lindgren, Lambert, Woelbert, Klima – (9:20:26:11)
12. Huckenbeck, Kvech, Thorssell, Ellis – (12:21:26:13)
13. Milik, Huckenbeck, Berntzon, Ellis – (14:22:26:16)
14. Lambert, Riss, Lindbaeck, Chlupac – (16:23:29:16)
15. Bewley, Lindgren, Woelbert, Klima – (17:25:32:16)
16. Woffinden, Kvech, Lindgren, Huckenbeck (d) – (17:26:35:18)
17. Bewley, Berntzon, Milik, Riss – (17:28:38:19)
18. Thorssell, Woelbert, Kvech, Ellis – (19:31:38:20)
19. Huckenbeck, Brennan, Klima, Lindbaeck (d) – (22:31:40:21)
20. Lambert, Milik, Lindgren, Riss – (22:32:43:23)

Wyniki Pucharu GKSŻ w Opolu:
1. Maksymilian Pawełczak – 15 (3,3,3,3,3)
2. Emil Maroszek – 13 (2,3,3,2,3)
3. Paweł Sitek – 12 (3,1,3,3,2)
4. Krystian Gręda – 11 (2,3,2,3,1)
5. Kewin Nycz – 10 (3,3,2,2,0)
6. Dominik Baryłka – 10 (3,2,2,1,2)
7. Ksawery Słomski – 8 (1,2,1,1,3)
8. Bartosz Derek – 7 (u,1,3,3,u/w)
9. Kacper Witrykus – 7 (2,0,2,0,3)
10. Filip Gano – 6 (0,2,1,2,1)
11. Jakub Malina – 6 (2,0,1,1,2)
12. Paweł Wyczyszczok – 4 (1,2,1,0,u)
13. Adam Putkowski – 4 (1,1,0,w,2)
14. Maksymilian Kostera – 4 (u,1,u/w,2,1)
15. Franciszek Dymowski – 2 (1,0,0,1,0)

Bieg po biegu:
1. Pawełczak, Maroszek, Wyczyszczok, Gano
2. Baryłka, Gręda, Słomski, Kostera (u)
3. Sitek, Malina, Dymowski, Derek (u)
4. Nycz, Witrykus, Putkowski
5. Maroszek, Baryłka, Sitek
6. Pawełczak, Słomski, Derek, Witrykus
7. Gręda, Wyczyszczok, Putkowski, Dymowski
8. Nycz, Gano, Kostera, Malina
9. Maroszek, Nycz, Słomski, Dymowski
10. Pawełczak, Baryłka, Malina, Putkowski
11. Sitek, Witrykus, Wyczyszczok, Kostera (u)
12. Derek, Gręda, Gano
13. Gręda, Maroszek, Malina, Witrykus
14. Pawełczak, Kostera, Dymowski
15. Derek, Nycz, Baryłka, Wyczyszczok
16. Sitek, Gano, Słomski, Putkowski (w/2min)
17. Maroszek, Putkowski, Kostera, Derek (u/w)
18. Pawełczak, Sitek, Gręda, Nycz
19. Słomski, Malina, Wyczyszczok (u)
20. Witrykus, Baryłka, Gano, Dymowski

wyniki sportowefakty.wp.pl/ inf. własna

Komentarze

komentarzy