Zmiany w regulaminie

0
888

Tuż przed okienkiem transferowym Polski Związek Motorowy opublikował nowe regulaminy przynależności klubowej oraz systemu rozgrywek. Tak jak w minionym sezonie system rozgrywek będzie składał się z rundy zasadniczej, w której drużyny zmierzą się dwukrotnie, raz na domowym torze i raz na torze rywala oraz rundy play-off, która będzie rozgrywana systemem pucharowym. Ponownie nie będą rozgrywane mecze barażowe.

Nowością w 2. Lidze Żużlowej będzie zawodnik z numerem 8/16. Takimi zawodnikami mogą być wyłącznie zgłoszeni zawodnicy krajowi lub obcokrajowcy do lat 23 (biorąc pod uwagę rok urodzenia). Ponadto po roku przerwy do składów wracają zawodnicy U24, którzy muszą być zgłoszeni pod numerem 1-5 lub 9-13. Takim zawodnikiem może być zawodnik krajowy lub obcokrajowiec. W pierwszym przypadku zawodnik ten jest liczony do limitu zawodników krajowych. W 2. Lidze Żużlowej każda drużyna musi posiadać dwóch takich zawodników zgłoszonych pod numerami 1-5 lub 9-13.

W dalszym ciągu w naszej lidze jednym z zawodników ścigających się na pozycji młodzieżowej będzie mógł być obcokrajowcem. Dodatkowo ze składów drużyn znikają zawodnicy „goście”, z których można było korzystać w minionych rozgrywkach.

Całkowitą nowością, której nie było wcześniej w żadnej z trzech klas rozgrywkowych w Polsce, jest prekontrakt, czyli umowa przedwstępna zawarta pomiędzy klubem a zawodnikiem, zobowiązująca jej strony do zawarcia kontraktu o profesjonalne uprawianie sportu żużlowego (umowy przyrzeczonej). Prekontrakt będzie mógł zostać podpisany w okresie od 15 czerwca danego sezonu – dla zawodnika nie posiadającego ważnego kontraktu) lub na nie wcześniej niż na 135 dni przed datą zakończenia kontraktu – dla zawodnika posiadającego ważny kontrakt – do 31 października danego sezonu.

źródło: PZM

Komentarze

komentarzy