Bach: Pokazać więcej w polskiej lidze

0
297

W kadrze opolskiego Kolejarza znalazło się aż czterech zawodników, którzy pochodzą z Danii. Działacze szybko doszli do porozumienia z Bjarne Pedersenem oraz Madsem Hansenem, którzy przedłużyli swoje kontrakty w opolskim klubie. Nowymi twarzami będą Rene Bach oraz Jonas Seifert-Salk. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Rene Bachem – zawodnikiem Kolejarza Opole i Holsted Speedway Klub.

– Dlaczego zdecydowałeś się na starty w Kolejarzu Opole?

– Jest tu tor, na którym lubię się ścigać. W przeszłości zaliczyłem na nim dobre występy Rozmawiałem przez telefon z Bjarne Pedersenem i dobrze wypowiadał się o klubie, więc był to dla mnie łatwy wybór. Szybko doszliśmy do porozumienia ws. kontraktu.

– Czy miałeś propozycje z innych klubów?

– Tak, miałem oferty z trzech klubów. Jednak od rozpoczęcia rozmów z Kolejarzem to tu chciałem startować.

– Czy możesz podsumować sezony spędzone w Bydgoszczy?

– Ściganie w Polsce różni się od jazdy w innych krajach, więc dwa ostatnie sezony były dobrą nauką.

– Czy nie chciałeś zostać w Bydgoszczy i ścigać się w I lidze?

– Nie mam żadnych problemów z klubem z Bydgoszczy. Byłem bardzo zawiedziony po moim ostatnim występie w Poznaniu i chciałem udowodnić w rewanżu, że potrafię jechać lepiej. Jednak po tym jak nie znalazłem się w meczowym składzie zacząłem myśleć o innym klubie na kolejny sezon.

– W Kolejarzu będziesz miał okazję do jazdy z Bjarne Pedersenem i Madsem Hansensm, co możesz powiedzieć o tych dwóch zawodnikach?

– Mads to młody talent i będzie interesująco oglądać jego jazdę w Polsce. Jeśli chodzi o Bjarne to zawodnik, na którego młodsi jeźdźcy mogą patrzeć jak profesjonalnie podchodzi do wielu kwestii. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie nauczę się od niego paru rzeczy.

– Po dwóch latach zmieniasz klub, jakie masz oczekiwania?

– Dobrze będzie spróbować czegoś nowego. Jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi w klubie. Ponadto chcę być lepszym zawodnikiem. Miałem całkiem dobre poprzednie sezony, jednak czuję, że mogę pokazać więcej w polskiej lidze.

– Będzie to dla ciebie trzeci sezon, który spędzisz w II lidze…

– To ciężka liga i myślę, że z roku na rok jest trudniej. Jest kilka dobrych obiektów i uważam, że to dobre miejsce na rozwój i naukę jazdy na polskich torach.

– Czy będziesz startował w innych ligach?

– Mam kontrakt w lidze duńskiej z Holsted. Chciałbym przed startem sezonu znaleźć jeszcze klub w Szwecji albo Niemczech.

– Jakie cele stawiasz sobie przed startem rozgrywek?

– Chcę wygrać ligę z Opolem. Uważam, że mamy na to szanse, ponieważ jest tu bardzo dobra drużyna. Ponadto zamierzam podnieść moją średnią i być jednym z najskuteczniejszych zawodników w lidze.

– Co chciałbyś powiedzieć kibicom Kolejarza?

– Mam nadzieję, że tak jak ja nie mogą się doczekać nadchodzącego sezonu i momentu kiedy będę reprezentował Opole.

Autor: ŁUKASZ JAŻDŻEWSKI

Komentarze

komentarzy