Linek-Rekus: Złożyło się na to wiele zmiennych

0
595

Niestety kariera jednego z naszych wychowanków jeszcze się na dobre nie zaczęła, jak już się zakończyła. Kacper Linek-Rekus w ostatnim czasie powiadomił nas o swoich zamiarach i po dopełnieniu wszelkich formalności możemy jedynie potwierdzić, że zakończył żużlową karierę.

O powodach tej decyzji i planach na przyszłość porozmawialiśmy z Kacprem.

Sezon 2023 zakończyłeś z kontuzją, której doznałeś podczas treningu. Zacznijmy od tego jak się teraz czujesz i czy wszystko już jest doleczone?

– Skutków kontuzji praktycznie już nie odczuwam, jedynie przy jakimś naprawdę dużym wysiłku. Kość jest już zrośnięta, pod koniec tego roku będę wyciągał blaszkę z obojczyka.

– Jak już wiemy postanowiłeś zakończyć swoją karierę. Możesz zdradzić powody tej decyzji?

– Powodów jest w sumie kilka i nie jest to na pewno spowodowane tylko kontuzją, jak dużo osób uważa. Złożyło się na to wiele zmiennych. Jednym z powodów są kwestię finansowe. Bez sponsorów, czy dużego wkładu własnego, czyli dobrego sprzętu jest ciężko w tym sporcie. Jeśli chodzi o kwestie prywatne to w trakcie sezonu trzeba poświęcić się temu w 100%, a jeśli trzeba łączyć żużel ze szkołą oraz pracą nie jest to takie łatwe. Tym bardziej, że zawody młodzieżowe rozgrywane są najczęściej w tygodniu. W trakcie przerwy spowodowanej kontuzją dużo o tym myślałem, przekalkulowałem, pojawiło się dużo nowych pomysłów i w życiu codziennym postanowiłem zająć się czymś innym. Jeśli miałbym możliwość chciałbym na pewno jeszcze pojeździć, lecz nie koniecznie robić to zawodowo.

– Jak możesz ocenić czas spędzony na torach żużlowych?

– Czas spędzony na torach wspominam bardzo dobrze, na pewno dowiedziałem się wielu nowych rzeczy, poznałem wiele osób i zobaczyłem dużo nowych miejsc. Każdy trening czy mecz wniósł jakąś lekcję do mojego życia i na pewno nigdy tego nie zapomnę.

– Masz już plany na czas wolny od czynnego uprawiania sportu żużlowego? Czym chcesz się teraz zajmować?

– Planów na czas wolny mam bardzo dużo, aktualnie razem z kolegą z drużyny, Kubą Fabiszem zajmuję się sklepem internetowym, który będziemy prowadzić. Speedway Parts of Poland – to strona, na której będziemy zajmować się sprzedażą części i akcesoriów do speedwaya. Zapraszam również wszystkich kibiców, do naszego sklepu, już wkrótce ruszamy na stronie ze „strefą kibica”. Poza tym na pewno nie zostawię jazdy na crossie i mam nadzieję, że pojadę jakieś zawody w tym roku. Mam jeszcze kilka innych pomysłów, ale to wszystko z czasem.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim, kibicom, najbliższym, znajomym, mechanikowi, trenerom i innym, którzy mi pomogli oraz poświęcili swój czas. W szczególności trenerowi Krzysztofowi Basowi i mechanikowi, którzy byli ze mną praktycznie zawsze.

Komentarze

komentarzy