Już dzisiaj o godz. 17.00 rozpocznie się turniej „Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolską Karolinkę”. W turnieju wystąpią gwiazdy światowego speedwaya na czele z Patrykiem Dudkiem, który wczoraj zajął drugie miejsce w gorzowskiej rundzie Grand Prix. Oprócz niego nie zabraknie innego stałego uczestnika GP Mateja Zagara ze Słowenii oraz Vaclava Milika, który dostał od organizatorów zaproszenie do cyklu po tym jak kontuzji doznali pozostali pełnoprawni uczestnicy oraz rezerwowi cyklu. W zawodach wezmą udział doświadczeni zawodnicy z PGE Ekstraligi oraz Ci, którzy są na początku swojej żużlowej kariery i już mają na swoich kontach niezłe osiągnięcia.

W opolskim turnieju znajdą się również miejsca dla ulubieńców i liderów miejscowej publiczności, czyli dla Denisa Gizatullina i Kevina Woelberta. Swoją szansę otrzymają zawodnicy, których klub będzie obserwował pod kątem ich przydatności do przyszłorocznego sezonu.

Zawody będą składać się z trzynastu biegów, po czym dwójka najlepszych zawodników awansuje bezpośrednio do finału. Zawodnicy z miejsc trzy – sześć z kolei wezmą udział w biegu barażowym.

Nie zabraknie atrakcji poza żużlowych. Podczas zawodów wystąpią wielokrotne Mistrzynie Polski, Europy oraz Mistrzynie Świata Tańców Mażoretkowych 2016 – Branickie Mażoretki „Kaprys”.

Podczas prezentacji w stronę kibiców będą rzucane piłeczki, które następnie zostaną wymienione na cenne nagrody, wśród których znajdują się m.in. piłka do siatkówki z autografami siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle.

Lista zawodników:
1 Denis GIZATULLIN
2 Patryk DUDEK
3 Rune HOLTA
4 Grzegorz WALASEK
5 Sebastian UŁAMEK
6 Vaclav MILIK
7 Hubert ŁĘGOWIK
8 Richard LAWSON
9 Kevin WOELBERT
10 Matej ZAGAR
11 Paweł MIESIĄC
12 Maksym DRABIK
13 Kacper WORYNA

R1 Adrian GOMÓLSKI
R2 Jarosław KRZYWOSZ

Niedziela 27.08.2017 godz. 17.00
Otwarcie bram stadionu – 15.00
Otwarcie kas biletowych – 13.00

Dzieci, uczniowie szkół podstawowych – wstęp gratis
Bilety w cenie 30 zł
Program zawodów – 5 zł

Komentarze

komentarzy