Kolejarz jeszcze silniejszy!

0
564

W ostatnim dniu okienka transferowego nasz zespół zasiliło jeszcze dwóch zawodników. Są to zagraniczni młodzieżowcy: Esben Hjerrild i Jan Macek.

Młody Duńczyk przygodę z motocyklami zaczął już w 4 roku swojego życia. Jeździł wówczas na silniku o pojemności 50 cc. Następnie dobrymi rezultatami kończył wiele zmagań na motocyklach o pojemności 250 cc. W 2020 roku Esben zajął czwarte miejsce w finale Indywidualnego Pucharu Europy Juniorów. W minionym sezonie wywalczył awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19. Zdobył w nim sześć punktów i zajął dziesiąte miejsce. Pod koniec sezonu brał udział w szkoleniowych turniejach w Lesznie. Turniej indywidualny wygrał z czternastoma punktami. W drugim dniu zmagań, w turnieju parowym zdobył dziesięć punktów w czterech biegach.

Jan Macek jest aktualnym Indywidualnym Mistrzem Czech Juniorów. Złoto zapewnił sobie w cyklu turniejów składających się z czterech rund. W klasyfikacji generalnej wyprzedził Jana Kvecha, Petra Chlupaca i Daniela Klimę. Oprócz tego zdobył brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech Par, zajął czwarte miejsce w Indywidualnym Pucharze Czech oraz bardzo udanie zaprezentował się w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy.