Młodzieżowcy startowali w Toruniu

0
476

W dniu dzisiejszym w Toruniu odbyła się ostatnia w tegorocznym cyklu runda Nice Cup. Przekładane wielokrotnie zawody w Łodzi odbędą się w przyszłym roku, natomiast zmagania w Krośnie przeprowadzone zostaną w kategorii 250cc.

We wtorkowe popołudnie na toruńskiej Motoarenie startowali Jakub Osyczka i Marcel Krzykowski.

Zawodnik RM Solar Falubazu Zielona Góra, który w tym sezonie przywdziewał plastron OK Bedmet Kolejarza Opole wywalczył pięć punktów. Zielonogórzanin w przyszłym sezonie będzie prawdopodobnie reprezentował w lidze swój macierzysty klub. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Nile Tufftem i Fabianem Ragusem, po tym jak wiek juniora skończyli Mateusz Tonder, Damian Pawliczak i Norbert Krakowiak.

Marcel Krzykowski, wychowanek Śląska Świętochłowice zdobył dzisiaj dwa oczka. Jak przyznaje prezes opolskiego klubu Zygmunt Dziemba znajduje się on w kręgu zainteresowań Kolejarza Opole.

Ponadto w zawodach startował opolanin, Mateusz Dul. Zawodnik Orła Łódź zdobył dziewięć punktów.

Wyniki:

Klasyfikacja końcowa:
1. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) – 14
2. Denis Zieliński (MrGarden GKM Grudziądz) – 13
3. Tomasz Orwat (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 13
4. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 10

Grupa 1:
1. Tomasz Orwat (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 11 (3,3,3,2)
2. Denis Zieliński (MrGarden GKM Grudziądz) – 10 (3,3,1,3)
3. Ricards Ansviesulis (Lokomotiv Daugavpils) – 9 (3,3,1,2)
4. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – 8 (2,1,3,2)
5. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 7 (2,2,w,3)
6. Nile Tufft (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 7 (1,2,1,3)
7. Kacper Grzelak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 5 (1,1,3,0)
8. Jakub Osyczka (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 5 (2,0,2,1)
9. Jakub Poczta (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 5 (0,2,2,1)
10. Jakub Szpytma (Motor Lublin) – 3 (0,1,2,0)
11. Mikołaj Czapla (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 2 (1,0,0,1)
12. Jakub Martyniak (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 0 (0,0,0,0)

Grupa 2:
1. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) – 10 (2,3,2,3)
2. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 10 (2,3,3,2)
3. Mateusz Dul (Orzeł Łódź) – 9 (3,2,1,3)
4. Krzysztof Lewandowski (eWinner Apator Toruń) – 9 (3,2,2,2)
5. Kacper Łobodziński (MrGarden GKM Grudziądz) – 8 (3,2,3,w)
6. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 7 (1,3,2,1)
7. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 6 (1,0,3,2)
8. Jakub Krawczyk (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 4 (2,1,1,w)
9. Jakub Janik (eWinner Apator Toruń) – 3 (0,w,0,3)
10. Wiktor Firmuga (Motor Lublin) – 2 (0,1,1,0)
11. Marcel Krzykowski (Śląsk Świętochłowice) – 2 (0,1,w,1)
12. Fabian Ragus (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 1 (1,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Orwat, Żupiński, Grzelak, Poczta
2. Zieliński, Osyczka, Czapla, Martyniak
3. Ansviesulis, Pióro, Tufft, Szpytma
4. Lewandowski, Ratajczak, Ragus, Janik
5. Łobodziński, Szostak, Przyjemski, Krzykowski
6. Dul, Krawczyk, Gryszpiński, Firmuga
7. Zieliński, Poczta, Pióro, Czapla
8. Ansviesulis, Tufft, Grzelak, Martyniak
9. Orwat, Żupiński, Szpytma, Osyczka
10. Gryszpiński, Łobodziński, Krzykowski, Ragus
11. Szostak, Dul, Firmuga, Janik (w/u)
12. Ratajczak, Lewandowski, Krawczyk, Przyjemski
13. Orwat, Poczta, Ansviesulis, Martyniak
14. Grzelak, Szpytma, Zieliński, Żupiński (w/u)
15. Pióro, Osyczka, Tufft, Czapla
16. Szostak, Lewandowski, Dul, Ragus
17. Łobodziński, Ratajczak, Krawczyk, Janik
18. Przyjemski, Gryszpiński, Firmuga, Krzykowski (w/u)
19. Zieliński, Ansviesulis, Osyczka, Szpytma
20. Tufft, Orwat, Czapla, Grzelak
21. Żupiński, Pióro, Poczta, Martyniak
22. Dul, Przyjemski, Łobodziński (w/su), Krawczyk (w/u)
23. Janik, Lewandowski, Krzykowski, Firmuga
24. Ratajczak, Szostak, Gryszpiński, Ragus
Finał. Ratajczak, Zieliński, Orwat, Szostak (w/u)

wyniki za: sportowefakty.pl

Komentarze

komentarzy