Startowali nasi zawodnicy

0
720

W sobotę na torach w niemieckim Brokstedt, węgierskim Nagyhalasz i duńskim Brovst startowali nasi zawodnicy. Pierwszy na tor wyjechał Emil Breum, który brał udział w meczu duńskiej Division 1. Młody zawodnik wywalczył dwanaście punktów i był liderem zwycięskiej drużyny.

Następnie w niemieckiej Bundeslidze startowali Oskar Polis i Claus Vissing. Claus zdobył jedenaście punktów i cztery bonusy, z kolei Oskar wywalczył dziewięć punktów i bonus.

W tym samym czasie, na torze w Nagyhalasz odbył się drugi półfinał Mistrzostw Europy Par. W reprezentacji Ukrainy startował Nazar Parnitskyi. Nasz najnowszy nabytek zdobył jedenaście punktów. Przypominamy, że finał tych rozgrywek odbędzie się na naszym stadionie 1 października.

W czwartek w lidze brytyjskiej startował jeszcze Claus Vissing. Duńczyk jest nowym zawodnikiem drużyny Sheffield Tigers, w której wcześniej startował Adam Ellis. Z Brytyjczykiem, z powodu słabszych występów, rozwiązano kontrakt.

Wyniki meczu MSC Brokstedt Vikings – MSC Olching Speedway

MSC Brokstedt Vikings42
1. Mads Hansen – 14 (3,3,3,3,0,2)
2. René Bach – 8+1 (1*,0,1,2,2,2)
3. Claus Vissing – 11+4 (2*,2,3,1*,2*,1*)
4. Norbert Krakowiak – 9+1 (2,1,2*,3,1,0)
5 Oskar Hurysz – 0 (0,0,w,w)

MSC Olching Speedway42
11. Jakub Jamróg – 9+2 (0,1*,w,2*,3,3)
12. Oskar Polis – 9+1 (3,2,2*,0,1,1)
13. David Bellego – 15 (1,3,2,3,3,3)
14. Valentin Grobauer – 2+1 (0,0,1,1*,0)
15. Mateusz Dul – 7+1 (1*,3,2,1,0)

Bieg po biegu:
1. Hansen, Vissing, Bellego, Jamróg
2. Polis, Krakowiak, Bach, Grobauer
3. Bellego, Vissing, Dul, Hurysz
4. Hansen, Polis, Jamróg, Bach
5. Vissing, Bellego, Krakowiak, Grobauer
6. Dul, Polis, Bach, Hurysz
7. Hansen, Krakowiak, Grobauer, Jamróg (w)
8. Bellego, Bach, Vissing, Polis
9. Krakowiak, Dul, Grobauer, Hurysz (w)
10. Bellego, Jamróg, Krakowiak, Hurysz (w)
11. Hansen, Vissing, Dul, Grobauer
12. Jamróg, Bach, Polis, Hansen
13. Jamróg, Bach, Polis, Krakowiak
14. Bellego, Hansen, Vissing, Dul

Wyniki półfinału MEP w Nagyhalasz:

I Reprezentacja Włoch – 23 pkt.
13.
 Paco Castagna – 11+2 (0,2*,3,3,2*,1)
14. Nicolas Covatti – 12+2 (2,3,2*,2*,3,0)

II 
Reprezentacja Słowenii – 21+3 pkt.
3.
 Brak zawodnika – ns (-,-,-,-,-,-)
4. Nick Skorja – 14+1 (2,3,3,2,2,2*)
16. Anże Grmek – 7+3 (1*,2*,0,0,1*,3)

III Reprezentacja Łotwy – 21+2 pkt.
1.
 Jewgienij Kostygow – 11+1 (3,1,2*,1,1,3)
2. Daniił Kołodinski – 10+1 (0,3,3,0,2,2*)

IV Reprezentacja Ukrainy – 20 pkt.
11.
 Marko Lewiszyn – 9+1 (1,d,2*,w,3,3)
12. Nazar Parnitskyi – 11 (3,1,3,3,0,1)

V Reprezentacja Czech – 20 pkt.
9.
 Jan Kvech – 8+1 (2,2*,w,1,w,3)
10. Vaclav Milik – 12+1 (0,3,1,3,3,2*)
19. Eduard Krcmar – ns

VI Reprezentacja Austrii – 13 pkt.
7.
 Sebastian Koessler – 7+1 (2*,1,2,1,1,0)
8. Daniel Gappmaier – 6+1 (3,0,1*,0,0,2)

VII Reprezentacja Węgier – 8 pkt.
5.
 Richard Fuzesi – 3 (-,1,0,2,0,0)
6. Roland Kovacs – 1 (1,d,-,-,-,-)
17. Mark Barany – 4 (0,1,1,1,1)

Bieg po biegu:
1. Kostygow, Skorja, Grmek, Kołodinski
2. Gappmaier, Koessler, Kovacs, Barany
3. Parnitskyi, Kvech, Lewiszyn, Milik
4. Kołodinski, Covatti, Kostygow, Castagna
5. Skorja, Grmek, Fuzesi, Kovacs (d/4)
6. Milik, Kvech, Koessler, Gappmaier
7. Covatti, Castagna, Parnitskyi, Lewiszyn (d/1)
8. Kołodinski, Kostygow, Barany, Fuzesi
9. Skorja, Koessler, Gappmaier, Grmek
10. Castagna, Covatti, Milik, Kvech (w/u)
11. Parnitskyi, Lewiszyn, Kostygow, Kołodinski
12. Milik, Skorja, Kvech, Grmek
13. Parnitskyi, Fuzesi, Barany, Lewiszyn (w/u)
14. Castagna, Covatti, Koessler, Gappmaier
15. Milik, Kołodinski, Kostygow, Kvech (w)
16. Lewiszyn, Skorja, Grmek, Parnitskyi
17. Covatti, Castagna, Barany, Fuzesi
18. Kostygow, Kołodinski, Koessler, Gappmaier
19. Grmek, Skorja, Castagna, Covatti
20. Kvech, Milik, Barany, Fuzesi
21. Lewiszyn, Gappmaier, Parnitskyi, Koessler
Bieg dodatkowy o 2. miejsce. Skorja, Kostygow

Wyniki meczu Division 1. w Brovst:

I. Slangerup Speedway Klub – 35
1. Emil Breum 12 (3,3,2,1,3)
2. Rune Thorst – 10 (3,1,3,2,1)
3. Sebastian Mayland – 8 (2,1,1,2,2)
4. Patrick Skaarup – 5 (1,1,0,1,2)

II. Brovst Speedway Club – 32
1. Tobias V. Thomsen – 9 (w,3,2,2,2)
2. Steen F. Jensen – 7 (2,2,d,0,3)
3. Glenn Moi – 7 (u,2,1,3,1)
4. Tate Zischke – 9 (w,2,2,3,2)

III. Vojens Speedway Klub – 30
1. Mikkel Andersen – 8 (1,3,1,0,3)
2. Sam F. Jensen – 12 (3,2,3,1,3)
3. Jannik B. Soerensen – 4 (1,0,1,1,1)
4. Emil Eis – 6 (2,0,2,2,0)

IV. Munkebo Speedway Club – 23
1. Maja Aamand – 11 (2,3,3,3,0)
2. Michael Thyme – 11 (3,1,3,3,1)
3. Henrik Lorentsen – 1 (1,0,0,0,0)
4. Jacob V. Johansen – 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Sam Jensen, Aamand, Skaarup, Zischke (w)
2. Thyme, Mayland, Andersen, Moi (u)
3. Breum, Steen Jensen, Soerensen, Johansen
4. Thorst, Eis, Lorentsen, Thomsen
5. Breum, Zischke, Thyme, Eis
6. Aamand, Moi, Thorst, Soerensen
7. Andersen, Steen Jensen, Skaarup, Lorentsen
8. Thomsen, Sam Jensen, Mayland, Johansen
9. Thorst, Zischke, Andersen, Johansen
10. Sam Jensen, Breum, Moi, Lorentsen
11. Aamand, Eis, Mayland, Steen Jensen (d)
12. Thyme, Thomsen, Soerensen, Skaarup
13. Moi, Eis, Skaarup, Johansen
14. Zischke, Mayland, Soerensen, Lorentsen
15. Thyme, Thorst, Sam Jensen, Steen Jensen
16. Aamand, Thomsen, Breum, Andersen
17. Steen Jensen, Skaarup, Soerensen, Johansen
18. Andersen, Mayland, Moi, Lorentsen
19. Breum, Zischke, Thyme, Eis
20. Sam Jensen, Thomsen, Thorst, Aamand

Wyniki meczu Sheffield Tigers King’s Lynn Stars:

Sheffield Tigers – 57
1.
 Tobiasz Musielak – 10+2 (3,2*,2*,3)
2. Kyle Howarth – 10+1 (1,3,2*,3,1)
3. Chris Holder – 10 (3,3,1,3)
4. Josh Pickering – 12+1 (2*,1,3,3,3)
5. Tai Woffinden – 9 (3,3,2,1)
6. Claus Vissing – 2+1 (1,w,1*,0)
7. Jason Edwards – 4 (0,0,3,1)

King’s Lynn Stars – 33
1.
 Robert Lambert – 13 (2,2,2,3,2,2)
2. Thomas Joergensen – zz
3. Richie Worrall (gość) – 5 (1,2,1,1,d)
4. Connor Mountain (gość) – 2+2 (0,1*,0,0,1*,0)
5. Michael Palm Toft – 1+1 (1*,0,-,0)
6. Simon Lambert – 10 (0,3,2,1,0,2,2)
7. Anders Rowe – 2+1 (2*,-,0,0,-)

Bieg po biegu:
1. (62,12) Musielak, R. Lambert, Howarth, S. Lambert – 4:2 – (4:2)
2. (62,32) S. Lambert, Rowe, Vissing, Edwards – 1:5 – (5:7)
3. (62,00) Holder, Pickering, Worrall, Mountain – 5:1 – (10:8)
4. (60,69) Woffinden, S. Lambert, Palm Toft, Edwards – 3:3 – (13:11)
5. (60,30) Holder, R. Lambert, Pickering, Rowe – 4:2 – (17:13)
6. (62,18) Howarth, Musielak, S. Lambert, Palm Toft – 5:1 – (22:14)
7. (61,19) Woffinden, Worrall, Mountain, Vissing (w/u) – 3:3 – (25:17)
8. (62,75) Edwards, Howarth, Worrall, Rowe – 5:1 – (30:18)
9. (61,69) Pickering, R. Lambert, Holder, S. Lambert – 4:2 – (34:20)
10. (63,37) Howarth, Musielak, Worrall, Mountain – 5:1 – (39:21)
11. (61,25) R. Lambert, Woffinden, Vissing, Mountain – 3:3 – (42:24)
12. (61,50) Holder, S. Lambert, Edwards, Worrall (d/4) – 4:2 – (46:26)
13. (61,07) Musielak, R. Lambert, Woffinden, Palm Toft – 4:2 – (50:28)
14. (63,00) Pickering, S. Lambert, Mountain, Vissing – 3:3 – (53:31)
15. (62,19) Pickering, R. Lambert, Howarth, Mountain – 4:2 – (57:33)

wyniki za: DMU RS, MSC Brokstedt, sportowefakty.wp.pl

Komentarze

komentarzy